Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 10

  • 38 818
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Туп и аз тук. Да се изфукам. Вчера пазарувам в магазина и на края казвам цигари да ми дадат. Един възрастен мъж зад мен на опашката казва ей хубаво момиче, ама с тия цигари не прави хубави неща. Азсе обръщам и супер горда казвам,, Не. Аз ги отказах. За баба ми взимам.,, / което си  и беше истина/. Той ми казва браво. И ми обяснява как от 12 годишен хлапак ги започнал-  И в продължение на 45 години е пушел. И преди 10 години ги е отказал. Отказването било едно от най стойностните неща, които е правил в живота си. Та ако приемем думите му за истина, то има надежда и няма невъзможни неща.

# 16
  • Мнения: 46 437
...Днес 2-3-ма ми казаха "щом броиш дните, пак ще пропушиш"...

Остави ги, нищо не разбират  Mr. Green
Брой си ги и празнувай всяка малка победа, действа стимулиращо!

...няма невъзможни неща.

Абсолютно  Simple Smile

alina_si, честити 11 месеца   ura

mar4ela5, чудесно е, че си поставила началото, това е едно от най-трудните неща, очакваме те с нови "годишнини"  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 383
Аз напротив колкото повече време минава толкова по уверена се чувствам. Немогадаповярвамкак преди в началото на лятото се включих в темата със страдание, че не пуша, а сега съм радостна, че не пуша.

# 18
  • Мнения: 1 004
Туп и аз тук. Да се изфукам. Вчера пазарувам в магазина и на края казвам цигари да ми дадат. Един възрастен мъж зад мен на опашката казва ей хубаво момиче, ама с тия цигари не прави хубави неща. Азсе обръщам и супер горда казвам,, Не. Аз ги отказах. За баба ми взимам.,, / което си  и беше истина/. Той ми казва браво. И ми обяснява как от 12 годишен хлапак ги започнал-  И в продължение на 45 години е пушел. И преди 10 години ги е отказал. Отказването било едно от най стойностните неща, които е правил в живота си. Та ако приемем думите му за истина, то има надежда и няма невъзможни неща.

То за 45 години за съжаление се е напушил доволно  Rolling Eyes Както казваше един лекар, те цигарите вече са си свършили работата....Хубаво е, че ние не чакаме да станем на почти 60, за да ги спрем   Peace

# 19
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Woman In White,  радвам се че се отбиваш при нас   Hug Ти си ветеран  smile3501 Хубаво е, че има такива постове, действат много положително!

gerri_p аз също съм минала по този път... Знам колко е трудно да вземеш решение и в първите дни... Не винаги срещаш подкрепа и в околните. Затова съм тук - да подкрепям тези, които са решили да спрат цигарите...
Радвам се истински, ако някой премине от другата страна Simple Smile

# 20
  • Мнения: 46 437
Аз напротив колкото повече време минава толкова по уверена се чувствам. Немогадаповярвамкак преди в началото на лятото се включих в темата със страдание, че не пуша, а сега съм радостна, че не пуша.

Мното ти се радвам, спомням си постовете преди, настроението сега се долавя през редовете  Hug

# 21
  • Мнения: 14
Здравейте! Много благодаря, че ви има  Heart Eyes
Не ви познавам, но в този момент ми помагате повече от хора, с които се познаваме от години или такива, които срещам всеки ден....
Днес ми е първият мъъъъъничък юбилей - 1 пълна седмица!
Да ви питам, нормално ли е да имам проблеми със съня? Никога не съм страдала от безсъние, а сега от 7 дни се будя по 6-7 пъти на нощ, задрямвам и се будя пак след 20 мин. и така цяла нощ. Естествено през деня съм изморена. Освен това често се събуждам нещастна. Да, събуждам се с усещането, че ми се е случило нещо неприятно и в следващия момент осъзнавам, че е защото няма да пуша...
Не ми се смейте. Като се разсъня, настроението ми се оправя. Но е супер стресиращо първото усещане, с което се събуждаш да е за лошо настроение.

# 22
  • Мнения: 8 452
usmihanata , безсънието ти едва ли е от цигарите, но всеки организъм реагира различно на спирането на никотина ( при теб би селедвало да е минал периода на физическата зависимост) .  Съветвам те преди сън да пиеш чай от маточина с лъжичка мед, действа отпускащо и успокояващо. Лично аз след като спрях цигарите разбрах какво е това да се събудиш наспан, отпочинал и пълен с енергия Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 1 004
Аз имам един единствен проблем, при който все още си мисля за цигара...Това е моментът, в който примерно съм сърдита, или се карам с мъжа ми /само той може да ме извади извън равновесие :/ )..Преди първата работа беше излизам на терасата и пуша. Така отминава критичния период...а сега? Дайте ми съвет с какво да заменя това, защото този момент е единственият, който още не мога да преборя и ако пропуша, 90% ще е в такъв момент...преди като беше топличко, просто излизах на терасата и седях, седях...ама сега е студено и ме мързи  ей така без работа да го правя Simple Smile

# 24
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да се запиша, много обичам да ви чета и да ви се радвам на успехите Hug.

# 25
  • Мнения: 242
Здравейте, хайде и аз да се запиша в новата тема  Party
Днес е моят 11-ти ден без цигари и съм щастлива и се гордея със себе си  Grinning
usmihanata, аз си броя дните и изобщо не обръщам внимание на същите коментари, които чувам всеки ден. Брой си дните и се радвай на успеха си. А относно събуждането вечер...при мен го няма, даже спя като пън хаха. Забелязах, че се наспивам по-бързо и имам повече енергия, точно както много от момичетата бяха писали тук. Е, да все още от време на време ми се допушва. Това се случва най-вече след вечеря, или ако излизаме някъде. Тази малка гад е още жива в мен Twisted Evil и на моменти ме кара да се колебая "Абее, я си пуши. Един живот живеем. Намали ги, ама си пуши по-малко". В такива моменти просто излизам да се разходя и се научих да дишам дълбоко. Наистина ми помага много. Просто си спомням защо го правя и най-вече - никой не ме кара да го правя. Аз сама съм взела това решение и виждам ползите за себе си. И преди съм спирала цигарите, но заради някой, или нещо ( бас, мъж и т.н). Това ме караше да се чувствам като жертва и мъченица. Все едно някой ми е отнел нещо насилствено. Помня, че тога се будех в много лошо настроение с мисълта "за какво да ставам??? няма да пуша с кафенцето!? Сега се будя с кеф и усмивка. Мислех, че ще ми е най-трудно да не пуша сутрин, но най-бързо свикнах без тютюна  Wink. Всеки ден пия кафе с колегите и ги гледам как пушат. Това нито ме дразни, нито ми пречи.
gerri_p и аз като се ядосам се сещам за тъпите цигари. Пушех по кутия на ден, но ядосам ли се ги правех кутия и половина. Пробвай само за минута - две да излезеш на балкона и дишай много дълбоко. Помисли си, че  без проблем ще запалиш ей сега на мига, но какво ще си спечелиш?! Ще се ядосаш още повече, този път не на мъжа ти, а на себе си защото ще разбереш, че тъпия фас не ти е дал нищо.Дано това ти подейства  Wink.
Пожелавам на всички отказващи цигарите силна воля и никога не забравяйте защо го правите и как се чувствате   bouquet Аз вярвам, че няма да пропуша никога повече  Grinning

# 26
  • Мнения: 6 915
Ей, браво! Много положителен постинг, точно нещо такова ми се четеше сега!  Peace
Не  е лесна борбата с тоя порок, но не е невъзможно да го преборим.

# 27
  • Мнения: 2 461
аз пак съм тук
честита ни темичка и много нови непушачки!

# 28
  • Мнения: 1 156
Здравейте и от мен Simple Smile Ей как ви чета и ви се радвам искрено,че сте успели да го победите този порок.Искам и аз....... Cry А въобще не ми се получава.Опитвам се да мисля позитивно,да дишам дълбоко,да спортувам,но остана ли два часа без цигара и почвам да откачам.Как пиете примерно сутрин кафето си без да не ви се допушва?А искам наистина да ги откажа #CrazyНа 36 съм,време ми е вече за семейство и деца и е време да кажа край на тази отрова.И не успявам smile3518

# 29
  • Мнения: 1 004
Стефани Peace Може да започнеш с децата и спирането ще дойде ей така само. После само не трябва да започваш пак  Peace Иначе и аз съм точно на 36  Simple Smile Хубаво е когато човек успее да спре по-рано гадните цигари..

Общи условия

Активация на акаунт