Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 57 тема

  • 77 924
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 438
А пък аз често се опитвам да снимам какво съм сътворила, но не става и това е. Пробвах на всякакви светлини, с огледало пред лицето и т.н. - ами не се вижда никакъв цвят - освен най-тъмния. Искаше ми се да разбера дали и как се справям, но нищо, ще се радвам на другите поне.

# 541
  • София
  • Мнения: 901
Elle , моля те сподели с какви сенки е грима!  Heart Eyes Прекрасен е! А относно стейновете на Сефора, миналия ден влезнах за тях, но нещо не ги намерих, има ли ги в България?

# 542
  • Мнения: 912
Ел,с какво подчертаваш веждите?Преди ползваше МУФЕ,но май по-светли ми стоят сега  newsm78

# 543
  • Мнения: 268
Алена, ще опитам да намеря на Мас и ако не се получи тогава ще купя Артдеко.Спомням си,че преди няколко години точно с нея пробвах,но се нанасяше трудно,беше някак твърда.Ако оттогава има друг вариант може отново да и дам шанс. newsm78

julia_gt, прощавай, че се намесвам, но базата на ArtDeco в черната кутийка не е твърда по принцип. Случила ти се е стара. И аз имах подобен случай преди години. Върнах я и купих нова от друг магазин. Нямаше проблеми с нея.

# 544
  • Мнения: 13 627
Става твърда, но след време. Докато при МАС и 2 години да минат си остава същата  Peace

# 545
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
Моят свърши за година и то без да се ползва всеки ден, но аз бях дала на 2 съфорумки, та има обяснение Simple Smile Иначе, наистина - до края нямаше никаква промяна  Peace

# 546
  • Мнения: 1 761
https://www.douglas.de/douglas/Make-up-Augen-Lidschatten-MAC-Lid … d_3000063858.html
Ох, момичета благодаря за съветите, но се изкушавам да пробвам МАС.

# 547
  • Мнения: 3 248
Да знаеш, че let's skate е едно доста блестящо розово. Не е подходящо за универсална база.

# 548
  • Мнения: 1 761
Да, разбира се.Ще търся нещо неутрално,благодаря за напомнянето!  bouquet

# 549
  • Мнения: 3 675
Да се включа и аз по въпроса за базите и дано да не е късно.
Моята любима и най-често използвана база е Paint Pot на МАС  Heart Eyes
Аз имам няколко Paint Pot-а, но не ги харесвам всичките.
За база използвам Soft Ochre - телесен матов цвят.
Според мен ако Paint Pot-a ще се използва за база е желателно да е матов. Може и да си въобразявам, но при мен Soft Ochre се държи много по-добре като база в сравнение с  Bare Study или Rubensque.
Моите Paint Pot-ове също са доста старички (около 2 години) и наистина нищо им няма и въобще не са си променили консистенцията и продължавам да си ги ползвам. Soft Ochre ми е на привършване и задължително ще си го купя отново (ако го намеря) или ще купя другия, който розовее.  Heart Eyes

Базите на Artdeco аз лично не ги харесвам и не бих ги препоръчала.
Вярно е, че са по-евтини, но според мен има защо.

За сенки, които се разпрашават и не прилепват добре за клепача харесвам  базата на NYX, но отново предпочитам под нея да сложа Soft Ochre.

При мен Soft Ochre освен, че прави сенките да ми издържат цял ден и да не избледняват или да се събират, също така ми изравнява и цвета на клепача.
Харесвам го!  Heart Eyes

# 550
  • Мнения: 145
И аз да се включа за базите. От около година ползвам само Paint Pot Painterly. Simple Smile Наистина, както казаха и другите, не си е променила качествата и е много икономична. Определено това е една от добрите ми инвестиции. По-нататък може да пробвам HD базата на Nyx. Знам, че повечето гримове на Ел са правени с нея и са перфектни, така че очевидно е добра. Peace

# 551
  • Мнения: 2 643


Днес я видях в ДМ и ми хареса много (на външен вид) преди да я купя исках да попитам вас , дали ще е хубава , да не само да я взема и после да стой в шкафа -не изполваеми

# 552
  • София
  • Мнения: 1 611
Elle , моля те сподели с какви сенки е грима!  Heart Eyes Прекрасен е! А относно стейновете на Сефора, миналия ден влезнах за тях, но нещо не ги намерих, има ли ги в България?

Благодаря Simple Smile Цветовете, които съм използвала са:



1 - First Love от Zoeva Naturally Yours Palette;
2 - Pure от Zoeva Naturally Yours Palette;
3 - Semi-Sweet от Too Faced Chocolate Bar Palette;
4 - Salted Caramel от Too Faced Chocolate Bar Palette.
Очната линия е на Catrice - Liquid Liner в цвят Dating Joe Black.

Стейновете на Сефора ги има в България. Цената им е 19 лв. На левия шанд на марката срещу вратата са. Още в първата редица. Водят се Sephora Cream Lip Stain като име, аз първоначално търсих в името думата Мат и не ги намерих, та се наложи да питам  Blush




Ел,с какво подчертаваш веждите?Преди ползваше МУФЕ,но май по-светли ми стоят сега  newsm78

МУФЕ-то го оставих за сега  Blush Вече действам само с моливите на Anastasia Beverly Hills - Brow Wiz  Heart Eyes



heydi, всичките ми гримове са само с тази база  Blush Обичам я безкрайно и за мен категорично няма по-добра база за грим. Единствената, абсолютно единствената, при която сенките седят по абсолютно същия начин часове наред. Докато не изтрия грима - сенките са като в мига, в който съм ги поставила. Пейнт Пот-а ми се събира  Peace Но ме остави мен. NYX HD Eyeshadow Base е любимата и на Linda Hallberg!

# 553
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Elle-même, много си добра.  Hug На долният клепач май не слагаш очна линия. Само със сенки ли затъмняваш?

Базата на NYX при мен стои мазна и като че ли не изсъхва. По-добра издържливост има UD.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 611
Благодаря  Hug На долния клепач слагам очна линия само ако си правя двойна като тази:

В останалите случаи действам със сенки.

Общи условия

Активация на акаунт