Как да се предпазим от грип преди бременност? *Б*

  • 12 354
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 272
Момичета, много  ще ми е интересно да подискутираме по темата, защото идва сезонът на вирусите, грипа, настинките, а в такъв важен момент като правене на бебе ( а и бременност) не са препоръчителни лекарствата. Какви мерки ще вземете вие, за да ви заобикалят вирусите тази година? Други години аз съм се ваксинирала, но сега...? Дайте други алтернативи!

# 1
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз също доста се чудя дали да си сложа ваксина, ако този месец ми дойде М. знаете ли колко време трае лошия период след слагането на ваксината. В смисъл дали до ову-то ще й мине лошото действие. Май доста неразбрано бясних дано да ме разберете. Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Разбрах те, Зузи и мисля, че периодът за който говориш е около 20 дни до 1 мес. и затова ми се струва опасно. След това ваксината има действие, но ако междувременно забременееш, какво ли ще стане с бебчо?

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Поради сериозността на въпроса, не мисля, че трябва да се доверявате на мненията във форума, колкото и да са добронамерени, попитайте личен лекар и гинеколог!

# 4
  • Мнения: 7 716
Ако  си сложи човек ваксина трябва да е след М.  и един месец да не прави опити.
Ако винаги сте си слагали - може би трябва да си сложите.
Аз по принцип съм против ваксините /освен при хронични заболявания и много възрастни хора/.
Аз съм решила днес да си взема осцилоскокцинум и профилактично да си взимам по едно или две на седмица /още не съм решила за дозата/.
Говорете с лекаря си.

# 5
Цитат на: Lali
Ако  си сложи човек ваксина трябва да е след М.  и един месец да не прави опити.
Ако винаги сте си слагали - може би трябва да си сложите.


Не е хубаво всяка година да се слага ваксина. Почива се на две-три години.
Знам го от лекар, но не мога да обясня защо се пропуска.

# 6
  • Мнения: 3 376
Ваксините не са добри и от друга гледна точка: те предпазват от точно определен щам вируси, а не като цяло от всякакъв грип. Така че има шанс човек да си боледува въпреки ваксината, защото дадената година друг щам грип е бил най-масов.

Моето предложение е вместо ваксини да използвате имуностимулатори. Знам 2 вида: единият е на принцип подобен на ваксините - омаломощени вируси. Хубавото на този тип имуностимулатори е, че имат по-меко действие от ваксините (а и не се налага да ви бодат;)). Такъв имуностимулатор е "Респивакс" - към 4лв опаковката, български. Аз лично съм пила 3 години Респивакс и бях страшно доволна. За който не иска българското, има и вносни на бая високи цени.

 2рият вид са си усилващи хранителни добавки - като зелените водорасли на АкваСорс и витамини. Проблемът е, че обикновено са доста скъпички и удрят в джоба. Но пък са най-безвредни (всъщност са полезни).

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
Цитат на: wa_wa
Поради сериозността на въпроса, не мисля, че трябва да се доверявате на мненията във форума, колкото и да са добронамерени, попитайте личен лекар и гинеколог!

Работата е там, че самите лекари са на различно мнение по въпроса дали е вредна ваксината. За себе си реших. Тази година ваксина няма да сложа. Но нещо повишаващо съпротивителните сили на организма и укрепващо имунната система?

# 8
  • Мнения: 7 716
Респивакс не се препоръчва по време на бременност!!!!

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 204
а Респивакс дали може да се използва при оптии за забременяване, нещо май не беше препоръчително, или няма проблеми?
лали май сме писали по едно и също време

# 10
  • София
  • Мнения: 4 272
Гризабела, а сигурна ли си че "Респивакс" може да се взема и по време на бременност. Какво съдържа? Колко време се пие?

# 11
  • Мнения: 7 716
Респивакс са живи вируси, които се вкарват доброволно в организма, за да си изгради имунитет. Организмът се втурва да се бори с тях...

# 12
водена от същите размисли, аз вече от 2 месеца си пия профилактично по 1 таблетка витамин с, тия дето са по 40 таблетки и пише, че са по 100 мг. пия си тази таблетка заедно с фолиевата. пък да видим дали ще се овардя, хората вече така кашлят и бухат по трамваите, че няма начин нещо да не прилепи човек, но пък ваксина ми се струва...де да знам, казват, че ваксината те предпазва от определен щам вируси, но те гадините са много, така че нещата при мен ще са малко на късмет  Praynig

# 13
  • Мнения: 3 376
Хмм, май имам опаковка в къщи, ще прочета дали е противопоказно при бременност и ще ви кажа!

# 14
  • Мнения: 3 154
Те "гадините" едно, че са много видове ами и мутират на всичкото отгоре! А грип вече има! Аз лично няма да си бия никакви ваксини (както никога не съм си била), а смятам да пия витамини Wink

# 15
  • Мнения: 4 212
не си правете "експирименти",самата ваксина на мен ли4но никога не ми помагаше,и все болна ходех,ами на  минус 10...така е Sad
Ваксината,доколкото знам е заразяване на тялото със вируса,разбира се определен щам,после тялото се "бори" няколко дена за да превъзмогне заразата,и така се полу4ават временно анти тела,но само към определен виръс,така 4е гаранция няма.Аз ли4но не бих си сложила.Особенно ако има съмнения за бременност Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 16
  • София
  • Мнения: 4 272
А някой пил ли е имуностимулатори на билкова основа. Сигурно са безвредни, но дали помагат? А какво ще кажете за Цитросепт?

# 17
Цитат на: Grizabella
единият е на принцип подобен на ваксините - омаломощени вируси. Хубавото на този тип имуностимулатори е, че имат по-меко действие от ваксините (а и не се налага да ви бодат;)). Такъв имуностимулатор е "Респивакс" - към 4лв опаковката, български. Аз лично съм пила 3 години Респивакс и бях страшно доволна. quote]

аз също съм пила няколко години респивакс и съм много доволна от него
но ако прочетеш листовката там пише 4е не е препоръчителен за начало на бременост
и затова от миналата пролет не го взимам
така че не мисля че респивакса е решение на проблема как да си засилим имунната система когато искаме да забременеем и след като забременеем

# 18
  • Мнения: 3 376
Аа, значи не е хубаво и за зачеващи:( Но пък съм чувала доста добри думи за действието на зелените водорасли или Цитросепта... Евентуално и това е вариант. И правилното хранене с много плодове и зеленчуци (до колкото може през зимата).

# 19
  • Мнения: 4 212
аз пия сега "имуностим" на Тошков.Днес,следобед ще ходя да питам лекарката си дали ще ми пре4ат ако има нещо.. Rolling Eyes
сега се потя над превода,добре 4е помагат от другия форум Embarassed  Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 4 272
За "Имуностим" на д-р Тошков видях, че е за повишаване на имунитета. Засилва имунната защита, тонизира и укрепва организма. Предотвратява често боледуване. Препоръчва се при всички възпалителни процеси, причинени от вируси, бактерии и гъбички. Първоначалната доза е 3х2 т., а профилактично - 2х1т. Тъй като лекарството е на билкова основа, сигурно е подходящо за нас, бебеправещите.

# 21
а този Имуностим, от що е направен, на билкова основа ли е?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Я кажете нещо повече за тоя Цитросепт , моля !

Та , някой( май  Съншайн ) спомена , че вече има грип . Така си е , сина ми вече го изкара - започва с драскащо гърло , след това хрема ,температура , кашлица.  Преди той да гепи вируса , щерката кашляше , а две седмици преди това тя пак кашля. По същото време и мъжо нещо се беше разкашлял , но мина.
Е ,  сега , питайте ме как оцелявам .  Rolling Eyes Щото аз не съм била болна , не помня вече от кога  Rolling Eyes .
Пия същия витамин С , като Влюбена . И от неотдавна - Цигапан ( прах от рогата на елен), който ми прпоръча джипи-то , като аналог (донякъде, разбира се ! ) на скъпите водорасли  на Аква Сорс . Него ( Цигапан ) го давам и на децата.
А иначе никога , до сега не съм се ваксинирала противогрпно , сега като прочетох темата , ми стана ясно , че и сега няма да го направя .

За който се интересува , а не знае , вносния вариант на Респивакс е Бронховаксом . Струва от рода на 45- 50 лв ( за възрастни)

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Това намерих в гугъл за Цитросепт, дано ви е полезно
http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm
а това е от един форум:
http://forum.gbg.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=beauty&Number= … ollapsed&sb=5

# 24
  • Мнения: 4 212
Цитат на: влюбена
а този Имуностим, от що е направен, на билкова основа ли е?

съдържание
блатен аир
невен
4ерен оман
котешки нокът
ехинацея
жълт кантарион
коприва
алое
ветрогон
петопръстник

аз ли4но го пия ве4е 1 и половина месеца.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 272
"Имуностим" съдържа билките: блатен аир, невен, черен оман, котешки нокът, ехинацея, жълт кантарион, коприва, алое, ветрогон, петопръстник.
"Цитросепт" е екстракт от грейпфрут, който се разтваря във вода. Има голямо количество витамин С и затова сигурно е мощен имуностимулатор. Не знам обаче кое от двете по-добре укрепва имунната система?!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Мерси Ва ! Ценна си ! Grinning  Sunglasses

Да те пита човек , де си тръгнала да ни изоставяш !?

# 27
Този Цитросепт, наистина го бях чувала от няколко места, но дали е безвреден за бебеправещи, които може и да са успели в начинанието Wink а именно, дали е безвреден, ако жената е бременна (дай, боже, всекиму   Stuck Out Tongue Winking Eye ). Зачетох първия линк, който е пратила Ва, ама не намерих отговора.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 272
Влюбена, предполагам че Цитросептът е безвреден. Нали е екстракт от грейпфрут? А и трябваше изрично да пише, че не се препоръчва за бременни.

# 29
морена, а витамин с по колко пиеш?  и нали правилно съм разчела опаковката, че всяка таблетка съдържа 100 мг, а не всичките 40? Embarassed

# 30
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Не взимайте никакви непредписани лекарства, витамини, минерали, билки, билкови чайове, които съдържат алое, подбел, дива или градинска теменуга, сладник, индийско орехче, див джоджен, американско лаврово дърво и вратига

....из "ДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност"

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=299
 Това го копирах от съседен форум!

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Момичета , не видяхте ли сайта , който е дала Ва ?!

Цитат
Бременните жени не трябва да прилагат интензивно лечение с екстракт от грейпфрут, нито големи дози. Понеже екстрактът има голямо антибиотично действие, той предизвиква унищожаването на бактерии, гъби и вируси, което може /при големи дози/ да предизвика масовото им измиране. От техните тела се отделят токсини, които могат да предизвикат реакцията на Херксхаймер, която не е опасна за организма на деца и възрастни, но може да бъде вредна за развиващия се плод. Бременните жени трябва да приемат не повече от 20 капки дневно разбити на 3-4 дози. До тези количества трябва да стигнат постепенно, особено ако приемат екстракта за първи път.
Мен лично , ме притеснява  Sad  Незнам  Rolling Eyes !

Влюбена , и аз така го разбирам и пия по 1 таблетка .  Simple Smile

# 32
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами сега какво се оказа, че сме доста неинфорирани /поне аз/! Rolling Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Ти па Зузи , и аз съм боса !  Grinning

# 34
  • Мнения: 7 716
Аз откакто прочетох в Бъдещи майки, че лайката била опасна за бременни вече незнам какво да мисля...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 272
Защо пък да е вредна лайката?  Rolling Eyes И май се върнахме в началото. Не знаем какво е безопасно да вземаме профилактично против вируси. Щом и билките се оказаха вредни... Бог да ни е на помощ и да не се разболяваме! Ама моят син от градината все ми докарва вируси, от които задължително се разболявам и аз. Какво да правя?

# 36
  • Мнения: 1 722
Лайката е вредна в ранна бременност, защото има абортивно действие!!!

# 37
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ние у дома от около две години в грипно време сме на Осцилококцинум по 1 доза седмично , и едни добавки на Vision . Ако някой се интересува мога да ги кажа. Vision е подобно на АкваСорс .

# 38
  • София
  • Мнения: 4 272
Цитат на: Мimito
Ние у дома от около две години в грипно време сме на Осцилококцинум по 1 доза седмично , и едни добавки на Vision . Ако някой се интересува мога да ги кажа.

Oсцилококцинум, доколкото знам е хомеопатично лекарство. Дали знаеш със сигурност, че е безвредно при бременност?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Аууу , давай Мимито , особенно ако на цена Не са като Аквата .
Сподели , какво е туй чудо , pls !

# 40
  • Мнения: 7 716
Осцилококцинум може да се приема по време на бременност.

# 41
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами със сигурност осцилококцинуме не е вреден за бременни , защото точно така се предпазвах от грип когато бях бременна.
А за Вижън вземаме Детокс и витамините Лайфпак за нас а за дечко Лайфпак - джуниор.Цените на аква сорс треволяците не ги знам , но детокса е 25 лв , а витаминита май към 30лв.В опаковка са по 60 таблетки .По принцип от витамините пием по 1 на ден , а по описание на опаковката е по 2 на ден. Детокс пием когато усетим че се разболяваме.първия ден по 1 през 2 - 3 часа а след това по 3 - 4 на ден.
Но да кажа на опаковката на Детокс пише че не се дава за бременни и кърмачки и деца под 12 години.Но аз пих когато бях бременна и кърмех детокс.Бях хванала и в двата случая грип.Алтернативата беше антибиотик или тези истории.Реших че тези са по - безобидни.И така нямаше последици.По време на  кърмене веднъв жзех 2 приема антибиотик и кърмата ми секна.И тогава си назначих самолечение с тези треволяци.Кърмата се върна не от тях , а от билки , но се и изцерих без антибиотик.
На малкия миналата седмица дадох 2 детокса , защото ми се разболяваше ефекта беше че не се разболя. Лекарката каза че имало и по смели мамаи и давали такива неща на децата си.

Не искам да ви говоря като рекламен агент , но аз лично ги имах тези неща 2 години у дома и не ги пипвах.Мислех че са пореднаат рекламна кампания .
Но яйцето упря до дупето.

И още нещо , което не е за грипа мисля че фирмата предлага продукти за ПКЯ и за такива с нередовен цикъл и всякакви женски проблеми.Не съм ползвала не знам имат ли ефект.Но мисля че имат такива продукти.

Малко стана дълго , но дано сте ме разбрали.

# 42
  • Мнения: 2 489
influvac ® 2004/2005
sub-unit
инфлувак 2004/2005
Субединична противогрипна ваксина
КОЕ Е ЛЕКАРСТВЕНОТО ВЕЩЕСТВО НА ИНФЛУВАК?

Една доза (0,5 ml) от ваксината съдържа 3 вирусни щама: два от тип А и един от тип В, актуални за всеки сезон. Съставът на противогрипната ваксина се променя ежегодно, според препоръките на Световната здравна организация и Европейския съюз!

Актуалните за сезона 2004/2005 грипни щамове са:
 
A/Fujian/411/2002 (H3N2)-like strain (A/Wyoming/3/2003 X-147 reass.) 15 mg  
A/New Caledonia/20/99 (H1N1)-like strain (A/New Caledonia/20/99 IVR-116 reass.) 15 mg
B/Shanghai/361/2002-like strain (B/Jiangsu/10/2003) 15 mg

КАКВО ОЩЕ СЪДЪРЖА ИНФЛУВАК?

Калиев дихидроген фосфат, двунатриев фосфат, натриев цитрат, калиеви, натриеви, калциеви и магнезиеви хлориди, вода за инжекции.

инфлувак може да съдържа неустановими остатъчни количества гентамицин!
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ВАШАТА ВАКСИНА?

Субединичната противогрипна ваксина инфлувак е бистра безцветна суспенсия за инжектиране и се предлага в спринцовка готова за употреба. Противогрипната ваксина инфлувак е изработена от актуални за сезона грипни вируси, отгледани в кокоши ембриони.Тези вируси са убити с формалдехид. Някои от вирусните белтъци /така наречените антигени: хемаглутинин /НА/ и невраминидаза /NA/, са отделени, за да се направи ваксината. Тези вирусни частици не могат да Ви заразят, защото не са заразни.

ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА ИНФЛУВАК?

инфлувак е ваксина, предназначена за профилактика на грип при деца и възрастни. Подходящи за ваксиниране са всички лица, при които е желателно да се намали риска от грипно заболяване и свързаните с грипа усложнения. Ваксинирането е особено препоръчително при следните категории пациенти, при които рисковете нарастват, ако към основното им заболяване се насложи грип:

с хронични белодробни заболявания като: хроничен бронхит, емфизем, астма, бронхиектазии, муковисцидоза и белодробна туберкулоза
с хронични сърдечни заболявания като: сърдечна недостатъчност, сърдечни пороци и хипертоници със сърдечни увреждания
с хронични бъбречни заболявания
с метаболитни заболявания, диабет
с хронични анемии в тежка форма
с хронични стафилококови инфекции или членове на семейството на такива пациенти
с намален имунитет, вкл. СПИН-инфекция и малигнени хематологични заболявания, както и при пациенти, лекувани с имуносупресивни средства, цитостатици, лъчелечение или високи дози кортикостероиди
деца и юноши / от 6 месеца до 18 години /, които приемат продължително време медикаменти, съдържащи ацетилсалицилова киселина
На ваксинация подлежат и лица:
живеещи в "затворени" колективи /в домове за деца и юноши, в домове за стари хора и др./
възрастни над 65-годишна възраст, непринадлежащи към никоя от горните категории

ПРЕДИ ДА СЕ ВАКСИНИРАТЕ

Моля, отговорете на следните въпроси:
Бременна ли сте или е вероятна бременност при вас?
Алергични ли сте към яйца или яйчни продукти?
Имате ли алергия към някоя от съставките на ваксината?
Имали ли сте сериозна реакция към противогрипна ваксина в миналото?
Имате ли повишена телесна температура или имате чувството, че Ви втриса?


Ако отговорът, на който и да е от тези въпроси е ДА, непременно кажете това на лекуващия лекар.



В КОИ СЛУЧАИ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВАКСИНИРАТЕ?

Ако имате:

алергия към яйца и яйчни продукти
свръхчувствителност към някоя от съставките на ваксината
минали реакции на свръхчувствителност при предходна противогрипна ваксинация
не трябва да се ваксинирате!

Ако в момента имате:

температура и/или остра инфекция
трябва да отложите ваксинацията до пълното Ви оздравяване!


Специални предупреждения!
Ваксината може да съдържа неустановими остатъчни количества гентамицин, затова трябва да се прилага с повишено внимание при лица с доказана свръхчувствителност към гентамицин!


Ако имате доказана свръхчувствителност към гентамицин, непременно уведомете Вашия лекар!
КАКВО ТРЯБВА ДА ИМАТЕ ПРЕДВИД ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ?

За употребата на лекарства по време на бременност и кърмене, следвайте общите правила, консултирайте се с лекар!

Поради недостатъчно данни за приложението на инфлувак по време на бременност, ако сте бременна, Вашият лекар следва да прецени риска от грипно заболяване с този от противогрипна ваксинация!

инфлувак може да се използва по време на кърмене!

КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ ПРИ ШОФИРАНЕ И РАБОТА С МАШИНИ?

Леките местни реакции, като болезненост на ръката след ваксиниране, не влияят при шофиране и работа с машини.

КАКВИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА ИНФЛУВАК?

инфлувак е представител на последното поколение противогрипни ваксини - субединичните. Субединичната ваксина инфлувак съдържа минимално количество белтък, само толкова, колкото е необходимо за изграждане на имунитет срещу грипните вируси. Това намалява вероятността от поява на нежелани реакции.

Най-често се наблюдават:

Местни реакции, като: зачервяване, оток и болезненост на мястото на инжектирането.
Системни реакции, като: температура, отпадналост, умора, главоболие, втрисане, изпотяване, мускулни или ставни болки.
Както местните, така и системните реакции са преходни и отзвучават за 1 - 2 дни без лечение!

В редки случаи се съобщава за алергични реакции от бърз тип в резултат на свръхчувствителност към някоя от съставките на ваксината.

Рядко се наблюдават: невралгия, парестезия, конвулсии, преходна тромбоцитопения.

В много редки случаи се съобщава за васкулити с преходно бъбречно засягане.

Соъбщава се за редки неврологични заболявания, като енцефаломиелит, неврит и синдром на Guillain Barre. При настоящите противогрипни ваксини не е регистриран повишен риск от синдрома на Guillain Barre.

ПРЕДОЗИРАНЕ!

При предозиране или евентуално поемане на по-висока доза, консултирайте се с лекар!
Предвид естеството на ваксиналния продукт, предозирането не предполага неизвестни нежелани реакции.

КОИ ДРУГИ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ МОГАТ ДА ОКАЖАТ ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ ИНФЛУВАК?

инфлувак може да се прилага едновременно с други ваксини. В тези случаи ваксините трябва да се поставят на различни места на тялото.
Ваксината се прилага не по-рано от 3 дни след ваксина, съдържаща коклюшна компонента.
Едновременното прилагане с други ваксини може да увеличи нежеланите реакции. В такива случаи, след предхождащата имунизация трябва да се изчакат 3 седмици /изключение само в случай на започнал грипен сезон/.


В КАКВА ДОЗА СЕ ПРИЛАГА ИНФЛУВАК?
Възрастни и деца над 3 години:
Една доза от 0.5 ml
Деца от 6 месеца до 3 години:
Една доза от 0.25 ml
За деца, които не са боледували от грип или не са били имунизирани, се препоръчва повторна имунизация след интервал най-малко от 4 седмици!

КАКВО ТРЯБВА ДА СПАЗВАТЕ ПРИ УПОТРЕБАТА НА ИНФЛУВАК?

Преди употреба:

ваксината трябва да достигне стайна температура!
да се разклати добре, да се освободи иглата от предпазителя и да се изгони въздуха от спринцовката след натиск на буталото нагоре.

инфлувак се инжектира мускулно или дълбоко подкожно!

инфлувак не се инжектира венозно!

КОЛКО ПЪТИ СЛЕДВА ДА БЪДЕ ПОСТАВЕНА ВАКСИНАТА?

По правило, ваксината следва да бъде поставяна един път годишно.
Препоръчва се на децата, които не са боледували от грип или не са били имунизирани, да се направи повторна имунизация след интервал най-малко от 4 седмици


КАКЪВ Е СРОКЪТ НА ВАКСИНИРАНЕ?

Ваксинирането трябва да се извършва ежегодно преди началото на грипния сезон (напр. cептември)!

КАКВО ДА НАПРАВИТЕ, АКО СТЕ ПРОПУСНАЛИ ИЛИ ЗАБРАВИЛИ ДА СЕ ВАКСИНИРАТЕ С ИНФЛУВАК?

Ако сте пропуснали или забравили да се ваксинирате с инфлувак през есенно-зимния сезон, не отлагайте ваксинирането! Грипният вирус може да се прояви до месец април през следващата година!

Препоръчително е да се ваксинирате дори през месец юни, ако през лятото ще пътувате в южното полукълбо!

КОГАТО ВИ ПРИЛАГАТ ПРОТИВОГРИПНА ВАКСИНА

Подобно на други противогрипни ваксини инфлувак води до образуване на антитела спрямо грипния вирус. Това означава, че ваксината подпомага организма в изграждане на собствена защита преди евентуална среща с вирусите на грипа. Изработените антитела неутрализират грипните вируси.

Вие не може да се разболеете от грип в резултат на ваксинацията с инфлувак. Процесът на изграждане на защитните антитела протича от 10-ия до 21-ия ден от имунизацията. Времето от момента на заразяване до първите прояви на грипно заболяване е само няколко дни. Това означава, че защитният ефект на ваксината може да се очаква след две до три седмици от ваксинацията. Така че, ако сте изложени на грипния вирус непосредствено преди/след ваксинацията с инфлувак, Вие все още можете да развиете заболяване. Ваксината не Ви защитава въобще от простудни заболявания, дори когато някои от симптомите са подобни на тези при грип.

Препоръчва се ваксинацията да се извърши през есента, преди зачестяване на грип и остри респираторни заболявания!

Грипните вируси се променят непрекъснато, поради което ежегодно се произвеждат различни противогрипни ваксини. За да останете защитени спрямо грипните вируси трябва да се реимунизирате ежегодно.

КАК ТРЯБВА ДА СЪХРАНЯВАТЕ ИНФЛУВАК?

При температура от + 2°С до + 8°С, на тъмно!
Да не се замразява!
При видими промени във външния вид на ваксината се консултирайте с Вашия лекар.
Да се съхранява на недостъпни за деца места!
КАКЪВ Е СРОКЪТ НА ГОДНОСТ НА ИНФЛУВАК?

1 година.
Да не се употребява след изтичане срока на годност, означен върху опаковката!


В КАКВИ ОПАКОВКИ СЕ ПРЕДЛАГА ИНФЛУВАК?

influvac ® , предварително напълнена спринцовка (0.5 ml) за индивидуална еднократна употреба

ПРОИЗВОДИТЕЛ

Solvay Pharmaceuticals B. V.
P.O. Box 900
1380 DA Weesp, The Netherlands


Солвей Фарма ЕООД
1680 гр. София
ул. Хайдушка гора № 48А


ДАТА НА ПОСЛЕДНА РЕДАКЦИЯ НА ТЕСКТА

април 2004
Внимание!

При настъпване на нежелани лекарствени реакции, ваксинацията се прекратява и се изпраща съобщение до Изпълнителната агенция по лекарствата /ИАЛ/: София 1504, бул. "Янко Сакъзов" N 26, тел.: 944 23 68 или на представителството на фирмата за България: Solvay Pharma, тел.: 958 20 29, e-mail: office@solvay-pharma.bg

Внимание! Информацията в тази листовка е ограничена!
В случай на допълнителни въпроси, се обърнете съм Вашия лекуващ лекар!
   21.10.2004
 
 On-line
калкулатор
за икономическата
ефективност от
ваксинацията.
 
 
 Откъде да закупим противогрипна ваксина?
 
 
 Аптеки, които предлагат противогрипната ваксина Инфлувак 2004/2005
 
 
 Как изглежда грипния вирус под електронен микроскоп?
 
 
 Полезна информация
(виж сайтовете за грип)
 
 
 Препоръчай
сайта
на приятел
 
 
 Картичка
за болен
приятел
 
 
 
 
Как се отнасяте към ваксинацията и към ваксините?
Знам за ваксинацията и разбирам, че е по-добре да се предпазиш, отколкото да се лекуваш
Знам за ваксинацията и за ефективността й, но се страхувам от усложнения след ваксиниране
Защо предварително да харча пари за ваксина? Ако се разболея, тогава ще си купувам лекарства
Не знам нищо за ваксината и за ваксинацията.

# 43
  • Мнения: 1 680
момичета, аз вече се разболях много жестоко, винаги по това време на годината ме тръшва този грип, болят ме жестоко ушите, кашлям ,боли гърло и сополи.
Лечението- без антибиотик не минава Оспамокс /казвам ви че е изпитано, по-миналата година си го мъкнах 3 седмици и накрая с антибиотик ми мина за 3 дни/, миналата година като го усетих  веднага помолих личната за антибиотик, а сега когато чакам да не ми дойде се чудя какво да правя? А наистина съм зле.
ооо утре съм при личната, не се издържа, а и ще си взема тестче.

# 44
  • София
  • Мнения: 203
Аз от петък нещо не съм добре, мислех си, че е алергия, но сякаш не е. А и в понеделник бягах крос 1 км и след това гърдите и гърлото ме боляха сякаш горят отвътре. Ужас! Нещата се задълбочиха и сега и гърло ме боли, и синуита ми сякаш се пробва ... А пък чакам след седмица да видя бременна ли съм или не> Веднага след цикъла, който беше септември си сложих ваяксина, защото много лесно се разболявам. Но защо пък сега съм болна? Както и да е днес си купих Трахизан за гърлото, а за хремата и запушения нос ще пробвам със затоплени торбички пълни с морска сол. Може и да съм сгрешила, че приемам медикаменти, но и аз не съм сигурна дали съм бременна.

# 45
  • Мнения: 1 722
За ваксините - правят се най-малко 3 месеца преди забременяване, така че ако опитвате - не се ваксинирайте!!
Аз също съм от три дни зле - наливам се с чай с мед и мноог лимони. Вчера глътнах 1 парацетамол - на листовката пише, че е позволен за бременни. Наистина и Оспамокса става, но все пак е антибиотик, така че когато вече нищо не помага - тогава!

# 46
  • Мнения: 1 329
Аз също смятам, че ще се предпазвам с чайчета и витамини, тъй като съм против ваксините. Laughing
Откакто се помня само една зима не се разболях, и това се дължеше на фитнеса - доста често ходех...а сега не...
Така, че моят съвет е малко или много момичета да спортуваме, за да може организма да се справя сам с вирусите и да си изгради имунитет... Neutral Face  Hands Thumbsup

# 47
  • Мнения: 9 093
Хапвайте плодове колкото се
може повечко,витаминчета и все здравословна
храна-малко прекалено звучи,
ама пък от три зими не съм боледувала от нищо
(да чукна на дърво де) именно благодарение
на такъв режим...И синузит имам,ама
него с море го лекувам
Grinning

# 48
  • Мнения: 286
АМИ АЗ СЪЩТО ПРЕДПОЧИТАМ ДА НЕ ПИЯ НИКАКВИ ЛЕКАРСТВА.ДАЖЕ В МОМЕНТА САМ С НЯКАКЪВ ВИРУС, : Sad НО ОЩЕ КАТО УСЕТИХ ЧЕ СЕ РАЗБОЛЯВАМ ГО КАРАМ НА ЛИМОНИ,ГРЕЙПФРУТИ СЪЩО И НЕПРЕКАСНАТО ЧАЙЧЕТА. Confused ЗА ГЪРЛОТО СИ ПРАВЯ КАШИЧКА ОТ :
1.л мед,
1.л ракийка, Embarassed
и 1.л олио.
ТОВА СЕ РАЗБЪРКВА И СЕ ВЗИМА ПО 1.л , 3 пъти на ден.Дано да сЪм ви помогнала с нещо Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 4 272
Момичета, май и аз ще трябва да хапвам повечко плодове. Хем е полезно, хем е приятно. Завиждам ви на силния имунитет. Засега и аз съм здрава, но знам ли кога Боби ще ми донесе някое вирусче от градината. А него не мога да спра да си го целувам и като е болен. Та задължително прихващам и аз. Кво да се прави?

Общи условия

Активация на акаунт