има ли нужда бебето от вит.желязо на капки

  • 2 767
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
А защо го давате този витамин Д, на бебето  му са достатъчни 5-10 минути на вън за да си го набави от слънцето. Аз не съм давала, а моите деца са зимни.

# 16
  • Мнения: 164
Не работят само в неделя.Отидох рано сутринта днес до докторката и какво да видя пенсионирала се е.Преди 10 дни бяхме при нея,но не е сметнала за нужно да ни каже.Сега мъжът ми го няма и сама не мога да намеря нов доктор.Питах в кабинета за е320 и ми казаха,че имало минимално количество за да не се развали,защото е със слънчогледово олио,и как съм можела да се съмнявам в здравеопазването на толкова голяма държава  Thinking
Ами първо дете ми е ,и не знаех какво се дава на бебе и какво не.

# 17
  • Мнения: 4 500
Всички лекарствени препарати ли си мислиш, че са БИО? Има Е-та навсякъде, за съжаление де, ама е така.
Нищо не каза дали детето е изследвано? На колко месеца е?
5 капки вит Д е ужасно много на ден.

# 18
  • Мнения: 164
Разбира се,че не мисля така.Но аз даже не ползвам мокри кърпички с парабени,та да продължа на нея да и давам да пие,дори да е минимално количество.Не знаех че има натурално,снощи разбрах и ще използваме него.Докато може да разчита на мен и от мен зависи да я храня и пазя,ще опитам с натурални,органични или домашни храни,лекарство и пр.Писах още в началото,че  е на 4 месеца и че не е изследвана.Джеймисън една капка до колкото разбрах е 400IU а това турското 5 капки са 500IU

# 19
  • Мнения: 925
До колкото знам желязо се дава само ако хемоглобинът е нисък. Например аз давам на моето бебе, което е на месец 4 к на ден Малтофер, понеже хемоглобинът й е 96. А отностно витамин Д мисля, че повече от 2 капки си е даже и опастно. Поне по българските стандарти. Внимателно проучи какво даваш на детето си!

# 20
  • Мнения: 6 790
Не знам как процедират в Турция, но тук на 6-тия месец на бебето се пускат контролно кръв и урина. Дъщеря ми е с хемоглобин 114 и лекарката искаше да изпише Малтофер (желязо съдържащ препарат). Отказах с довода, че тя беше само на кърма, а аз съм с нисък хемоглобин и това и влияе. Вече е захранена и скоро ще пуснем контрола да видим как са нещата. Така, че мисля не е редно без изследване да се изписва такъв препапат. Относно витамин Д, 5 капки са ужасно много. По изключение (заради фонтанелата), като беше на 1 месец почнахме витамин Д по 2 капки. Давах само 2 месеца. Цяло лято бяхме навън на слънце и не съм давала. Сега пак давам, но само по 1 капка. Прочети листовката на витамин Д, който ползвате и виж каква дозировка пише. Коментирай и с лекар. Предозирането с витамин Д е опасно.

# 21
  • Мнения: 164
Във вторник ще отидем при друг лекар в частна болница да видим.Вие знаете ли стойностите на капките,защото аз писах :"до колкото разбрах е 400IU а това турското 5 капки са 500IU",5 капки ни казаха като една оставала в лъжичката нали не може да е оближе,а той витаминът  е мазен

Общи условия

Активация на акаунт