Веганството - да споделим опит - тема 15

  • 38 240
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
 Hug Благодаря,Романтична(с тез сърца трябва да си смениш името! Стархотно изглеждат!)
Аз забравих да се похваля с едни ризултати от кръвни изследвания Party Напоследък голям тормоз, има такива периоди, че съм много бледа, дали съм здрава, дали не ми липсва желязо, ами как така не ям никакви животински продукти... Да ви е познат напевът Mr. Green Та си направих изледвания и проснах всички черногледци- всички показатели са в норма Peace Party А сега да ги видя какво имат да ми кажат! Не че ме интересува, ама като ти набиват в канчето"добрите " си намерения(а всички знаем, че пътят към ада е постлан с добри намерения) и се зараждат разни нездравословни съмнения, дори и да не го желаем! Мляс на всички!

# 721
  • Мнения: 19 317
Много добре изглеждат сърцата. А какво е печена грис? Искам да пробвам да ги направя.
Напоследък много тревоги имам и се усещам как налитам постоянно на шоколад. Привидно много ме успокоява.
На два зъба  имам нарушение на емайла и боли ужасно при миене с паста. Според вас дали е обратим процесът? Това ми се получава за втори път. Първият път пак беше след стрес, но сам се оправи. Сега ми се появи пак след такъв, но не се оправя.

# 722
  • Мнения: 1 732
danilu , поздравявам те за резултатите!  Hug И аз планирам да си направя контролни кръвни  изследвания.
Пролетен дъждец, правих ги по тази рецепта. Не исках да пържа, а пекох в керамичен тиган на сухо. За формички използвах силиконова форма за лед. Пълня с топлата смес, като съм наръсила във всяко сърце конопени семена, добре притискам и след това ги обръщам в/у хартия за печене. Тъй като сместта е доста сипкава, за да не се разрони, взимам внимателно с шпатула (не с пръсти) всяко сърце от хартията и подреждам върху поднос/чиния. Ръси се по желание с пудра захар, кокосово брашно, брашно от рожков, канела и т.н. Съдът се покрива с дом. фолио. След няколко часа до 1 ден, сместта  вече не е толкова ронлива, леко се е слепила. Рецептата търпи много вариации откъм продукти. Grinning
Относно емайла на зъбите- да, обратим е процеса, при мен се е случвало не еднократно подобно оголване/усещане за уязвимост и болка. Винаги след силен стрес, болест, умора, изтощение. Минава ми за  седмици до няколко (1-3)месеца. Но трябва да има спокойстиве, сън и здрава храна. Може обаче да се развие и в криес.

# 723
  • Мнения: 154
Hug Благодаря,Романтична(с тез сърца трябва да си смениш името! Стархотно изглеждат!)
Аз забравих да се похваля с едни ризултати от кръвни изследвания Party Напоследък голям тормоз, има такива периоди, че съм много бледа, дали съм здрава, дали не ми липсва желязо, ами как така не ям никакви животински продукти... Да ви е познат напевът Mr. Green Та си направих изледвания и проснах всички черногледци- всички показатели са в норма Peace Party А сега да ги видя какво имат да ми кажат! Не че ме интересува, ама като ти набиват в канчето"добрите " си намерения(а всички знаем, че пътят към ада е постлан с добри намерения) и се зараждат разни нездравословни съмнения, дори и да не го желаем! Мляс на всички!

По повод твоите изследвания нека и аз споделя как станах вегетарианга. В първите дни на 2014 за ЧНГ ме приеха по спешност във ВМА, защото цялото ми тяло започна да се парализира - едвам си мърдах ръце, крака, торсът ми сякаш беше опасан с колани, дори лицето ми се схващаше..както и да е. Първо ми пуснаха абсолютно подробни изследвания на кръв и урина и се оказа че аз, смятащата се за здравословно живееща (ядях само пилешко, телешко, риба, свинско не повече от 7-8 пъти годишно, яйца, обезмаслени млечни, много зеленчуци и плодове/без нищо тестяно) имах висок холестерол !!!!! + проблемен черен дроб + още няколко гадости, дето вече не ги и помня и много нисък хемоглобин в допълнение. Конкретната болест, която ми откриха, е от неврологичен характер. И практиката сочи, че голяма част от хората, освободили се от заболяването или забавили хода му, са ако не абсолютни вегани, то поне стриктни вегетарианци.

От миналата година по това време, до ден днешен, през месец правя 10 дневно "плодуване" по Лидия Ковачева, съчетано с 20 дневно веган-захранване. В другите периоди ям отново вегетариански, като от животинските си позволявам няколко пъти годишно риба и мед. Новите ми изследвания са буквално перфектни - без каквото и да е отклонение от нормата. Дори лекарите се чудят как съм толкова ок, при положение, че лекарствената терапия, която са ми предписали, се характеризира с чернодробни усложнения.
Извод? Вегетарианското хранене е в състояние да подобри значително жизнените показатели, а изчистването от токсините пък е пътят към изцеление на повечето болести. Точка.   bouquet Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 261
Много ти се зарадвах  Hug

# 725
  • Мнения: 154

И аз много си се радвам Simple Smile))))) За последната година осъзнах, че трябва да благодарим за болестите си, защото те са едно от последните предупреждения, които получаваме, за да влезем в пътя. Няма нужда да казвам, че наред с вегетарианството, дойде ред и на по-осъзнато мислене, по-голяма хигиена на емоции, драстично изхвърляне на непотребни и разболяващи чувства, хора, ситуации и храни. В допълнение ми се засили интуицията (което съм чела, че е характерно за хората, изчистили храненето си от животинска храна), а за капак ми се сбъдна мечтата да смъкна 10 кг, които все не успявах да махна въпреки прехваленото от треньори и диетолози протеиново и нискомазнинно хранене.

# 726
  • Мнения: 1 732
На теория го знам, но на практика не ми се получава. Когато ме връхлетят поредните изпитания , неблагоприятни обстоятелства или съдбата ме срещне с не до там 'take it easy' хора, да на кажа друга дума, то тогава нещо почва да ми куца с хигиената на емоции и изхвърлянето на непотребни и разболяващи мисли, моменти, проблеми и пр.
Затова и не коментирах линка с дамата от TED, понеже ми дойде леко пренапудрена реч, която ме отдалечава от реалността. На теория е едно, на практика- друго. При мен.  bouquet

# 727
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Да, много често нашето тяло ни говори, само дето ние не се вслушваме, а все бързаме. Откакто съм тук се опитвам да се вслушвам все по-често в това, което ми шушне тялото. Като почти веган се чувствам много жизнена и доволна. Не ми липсва нищо животинско и успявам да усетя присъствието на мляко, или сирене в някой от продуктите, които понякога ми попадат, понеже ме черпят,или ми предлагат, и да речем, че не можех да откажа. Но не хапвам вече нищо, ако не знам какво съдържа. Отначало не знаех да откажа, но сега не ме притеснява, ако не уважа предложеното ми от непознат или невеган продукт. Не ме и съблазняват вече подобни храни.

# 728
  • Мнения: 1 748
Take a smile, съжалявам, че линкът с лекцията не ти е допаднал и те е натоварил. Аз също съвсем не съм това, което тя описва, не съм си напуснала работата, за да живея на село и да нагъвам само диви ягоди. Просто самата идея ми хареса, за това как храненето е само един фактор за грижа за здравето.
И примерно, всички сме срещали хора, които се хранят много лошо, но са много здрави, жизнени, не ги ловят настинки, може би те компенсират по останалите параграфи Simple Smile

За вслушването в тялото съм напълно съгласна. Като угаждаме на телата си с храната, която искат то винаги ни се отплаща Simple Smile

# 729
  • Мнения: 9 991
fitblond, тези лекари, които са ти препоръчали веганството в коя държава са? От сега залагам, че това не се е случило в България.  Peace

# 730
  • Мнения: 1 732
shinebox , о моля те, всичко е наред. Hug  Разбира се, че не всичко е храненето. Дори бих казала, че то едва ли би се наредило в челните редици, ако сравняваме силно влияещите фактори за нашето здраве и благоденствие....Нагледала съм се и съм се наслушала на такива гурута. Всичките са много успешни, 'дават' ни ключа към супер тайнствените скрижали с формулите за успешен, здравословен и хармоничен живот Wink Laughing
Повечето си приличат. Кръжат около една и съща спирала. Напипват някои посоки, но им убягва многоизмерността на живота. Винаги всичко им е 3D. Да, ама животът ни не е само 3D.
И примерно, всички сме срещали хора, които се хранят много лошо, но са много здрави, жизнени, не ги ловят настинки, може би те компенсират по останалите параграфи Simple Smile
точно.  Peace

# 731
  • Мнения: 1 748
Take a smile, те мотивационните лекции винаги са много розови, какво да се прави... Важното е човек да извлече за себе си есенцията и да си я ползва със здраве, хихи

И другото хората постоянно изпадат в крайности. Не знам, какво е това общество, винаги ли е било такова ли, последните години ли е, хм. Ама за всичко. Ето с месото, ами хубаво, нека ядат, от месо не се умира, ама какво е това да се сяда на всяко ядене с мръвките, ако случайно домакинята се е излъгала да наготви постно, се вадят суджуците. Или другата крайност, разни станали по-миналия месец вегани и вече много са им гнусни дългогодишните партньори в живота, че ядяли месо, та търсят съвети из фейсбук. И това не е само с храненето, това е във всички аспекти, то са абитуриентски балове, кариеристи, спестовници, не знам си какви, със всичко се прекалява. Какво е това общество.

Съжалявам, че така си го изкарвам тук при вас.
И как все тези, които не ядат месо и видиш ли и мляко?!?! са най-крайните, а надрусана абитуриентка, пияна, заляна в 4 и половина яде макдоналдс в слънчев бряг хич не е крайна...

# 732
  • Мнения: 1 732
ами .......да.........контрасти........Животът е хубав и богат точно и благодарение на тях. Стига в крайна сметка те да носят градеж и добро.
Въпросът е не в избора, а дали с него пречим/обиждаме/подтискаме/оказваме натиск/ подхождаме арогантно/агресивно  и т.н.  към ближния. Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 5 192
fitblond, поздравявам те, успех напред!
Благодаря за термина "плодуване" ! Като каже някой, че е гладувал, например при Емилова и се опитвам да обяснявам, но няма никакъв резултат!

https://grabo.bg/blender-0fsvz  ако някой търси блендер, но не знам нищо , не че го препоръчвам, само видях намалението и споделям

# 734
  • Мнения: 154
Благодаря ви за насърчителните думи. За жалост, официалната медицина отрича вегетарианството като възможност за подпомагане на оздравителния процес (и дори за излекуване), ето защо моите лекари само с половин уста са ми казвали, че подобен режим би бил полезен за мен, наред с всичко останало. А за термина "плодуване" - да, освен че е верен е и много по-приятен. Самата Лидия Ковачева твърди, че това е форма на глад, но аз предпочитам в речника ми да фигурират само думи с позитивен заряд, говорещи за изобилие и имане. Ето защо синонимът "плодуване" ми е много по-приятен!

Общи условия

Активация на акаунт