ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- тема 8

  • 84 527
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 849
Момичета, имам една чуденка. Имунолозите ми предписаха Оксибор Форте по 1 табле, Омега 3 на Фортекс по 1 табл и Вигантол по 1 капка/дн.
Пия ги вече трета седмица и откакто ги почнах имам зверски апетит, качила съм 2 кг, а тренирам здраво, хич не ми трябват килца отгоре, а имам и ИР и ми е трудно с тоя апетит. Дали е от някое от гореизброените?

# 571
  • София
  • Мнения: 1 928
Момичета, имам една чуденка. Имунолозите ми предписаха Оксибор Форте по 1 табле, Омега 3 на Фортекс по 1 табл и Вигантол по 1 капка/дн.
Пия ги вече трета седмица и откакто ги почнах имам зверски апетит, качила съм 2 кг, а тренирам здраво, хич не ми трябват килца отгоре, а имам и ИР и ми е трудно с тоя апетит. Дали е от някое от гореизброените?
Всички тези добавки без Вигантола ги пих близо пет месеца и не съм забелязала да имам повишаване на апетита.
Килограми също не съм качвала.

# 572
  • Мнения: 724
За Вигантола не ти ли казаха да го взимаш само през студените месеци? Сега трупаш достатъчно витамин Д от слънцето. Според мен не е лошо да ги попиташ изрично.
Иначе на въпроса - нямам идея дали апетита е от хапчетата.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 7 147
На всеки лекарствата му действат по различен начин и ние тук няма как да знаем ри теб дали е от добавките или не. Аз лично за три години и четири процедури съм качила 20 кг. На никого не  му трябват килограми отгоре, но понякога нямаш голям избор - или-или.... Избираш дали да направиш такива неприятни жертви в името на дете...Тези добавки са важни за имунологията.

# 574
  • Мнения: 1 849
Момичета, благодаря за отговорите Peace
Имам алергия от слънцето, затова Вигантола ми е даден нонстоп.
За избора е ясно какъв е, аз затова и се пазя толкова- здрав дух в здраво тяло за здраво бебе  Wink 

# 575
  • София
  • Мнения: 548
Здравейте, предстоят ми някои имунологични изследвания (НК клетки и АМХ). Имам три аборта и затова са ми назначени. Искам да попитам има ли значение кога ще се направят, тъй като още не ми е дошъл първия цикъл след последния аборт. Трябва ли да мине поне един цикъл или няма значение?

# 576
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
На мен вчера ми казаха да минат поне 2 месеца от абразиото и тогава да запиша час за имунолог и да назначат изследвания, защото сега след антибиотик, стимулация и Медрол няма да са показателни.
Надявам се да съм ти била полезна   bouquet

# 577
  • Мнения: 1
Здравейте момичета ,от вчера се ровя из нета за помощ за генетични и имунологични резултати и най накрая открих вас.Вчера ми изпратиха резултати от клиника Надежда ,генетичните при мен пише закл.женски кариотип 46,xx ,а на мъжът ми мъжки кариотип 46,xy ,няма предписание за лечение и това може би е успокоително ,но проблема ми е сега повече в имунологичните:suppressor/cytotoxicT cells (cd3+cd8+)-43 при реф.19-36  по скоро в този резултат другите са в нормите ,коментар:препоръчва се Оксибор форте 1т/дн,Валтрекс 500мг и Азитрокс 250мг -5 дни по време на МЦ и контрол на T/NKT след 45 дни.Уместно е определяне на ЕИП.Ако може някои от вас да ми помогне ще бъда мн благодарна ,защото от вчера съм доста притеснена ,до сега нещата вървяха мн добре /снимката на тръбите,хормони ,спермограма /и сега изведнъж имуното не е наред .

# 578
  • Мнения: 2 063
Аз не съм чула на някой да са му излязли ок имунологичните изследвания (или са единици, а като гледам колко жени раждат без да имат проблеми , съответно без да се изследват). Пий добавките- не могат да ти навредят, но не се притеснявай излишно . Важното е, че кариотипа е ОК , той не се лекува, другото е поправимо .

# 579
  • Мнения: 933
Здравейте момичета.Имам нужда от малко помощ и мнения относно резултатите от тромбофилията.Казаха ми,че има проблем,но тъй като в момента док го няма,за да интерпретира резултата,бих искала да чуя мнения.Готови са само 4 фактора:
Фактор V Leiden-хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбовия ген-хомозиготен носител по нормален алел
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза -Хомозиготен носител по МУТАНТЕН алел
Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 4G/5G
Благодаря!

# 580
  • Мнения: 13 979
Проблемът е, че не усвояваш фолиевата, вземи си мета Simple Smile

# 581
  • Мнения: 933
Проблемът е, че не усвояваш фолиевата, вземи си мета Simple Smile

Пия точно мета,но изглежда ще трябва да взимам по повече.Досега пих по 2 табл.на ден.

# 582
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Проблемът е, че не усвояваш фолиевата, вземи си мета Simple Smile

Пия точно мета,но изглежда ще трябва да взимам по повече.Досега пих по 2 табл.на ден.

Няма смисъл. Тя затова е мета...

# 583
  • Мнения: 933
Благодаря ви. Hug

# 584
  • Мнения: 2 140
Таня, и аз имам мутация свързана с тази фолиева киселина и взимам 2 или 3 таблетки мета неофолик. Така са ми казали генетиците.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт