Ужасна хрема в 35г.с :(

  • 2 597
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте мами, имам едно питане в 35г.с съм и от вчера се тръшнах, опазих се до сега даже ходих на работа до края, останах си в нас и ей ме на...болна едва дишам, започна се с гърло пих хомеопатично мина ми, но от вчера съм ужасно хремава със запушен нос, пия коризалия не ми помага, слагах си вода със сол в носа пак не става, наливам се с чай, тъпча се с плодове и нищо не ми помага. Да кажа, че и при доки бях и той каза да продължавам с това лечение и в краен случай парацетамол и вит. С. Питането ми е някакво домашно лечение за този нос мога ли да приложа и най-вече тази настинка може ли да навреди на бебето ми, това ми е наистина кошмарно притеснение само като се замисля и се паникьосвам здраво  Praynig  Sad

# 1
  • Мнения: 46
Доколкото ми е известно хремата сама по себе си не може да навреди на бебето. И аз изкарах хрема в края на бременността и наблягах на чайовете, не съм пила лекарства, но наблюдението ми по принцип е, че и с лекарства, и без лекарства, на хремата й трябват 3-4 дни преди да отслабне. Продължавай със солената вода, на мен тя най-много ми помага.

# 2
  • Мнения: 41
Ако наистина ти е трудно да дишаш си вземи виброцил.
Но има една поговорка : хремата без лекарства минава за 7 дни, а с лекарства за една седмица Wink
Така, че търпение и за да не отиде надолу прави постоянни промивки със солена вода ( стеримар или там каквото друго подобно вземеш от аптеката).
Бързо оздравяване  Peace

# 3
  • Мнения: 102
Стеримар би трябвало да ти помогне. Пий много течности. На мен много ми помагаше вода с много лимон.
Няколко фреша портокал/лимон на ден предполагам и на теб биха ти помогнали.

# 4
  • Мнения: 44
Благодаря много, продължавам с лечението дано ми размине поне малко защото от запушения нос съвсем не мога да спя а и на едно място да стоя изнервя ме ужасно..

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Настъргаш стар лук,изстискваш сока и напояваш два памучни тампона със сока.Слагаш ги в носа и стоиш.Не боли и не щипе както си мислят всички,а е вълшебно за хремата
Яж чесън.Ще ти повдигне цялостния имунитет

# 6
  • Мнения: 1 421
И аз се тръшнах с една хрема от вчера - пия топла вода с мед и лимон(според мен с билките трябва да се внимава, затова не пия чай) Пръскам си Куикс  (океанска вода) и смуча хомеожен на Боарон.
Дано ти мине по-бързо! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 44
и аз пия топла вода с мед и лимон, поради същата причина, сега отивам за същите капки за нос, понеже една приятелка също бременна каза, че са и ги предписали и били много добри а хомеожена го спрях, минах на коризалия но гърлото като чели пак ме почва...еее дано минава вече то се се търпи  Sick

Иначе цяла нощ си слагам вода със сол в носа и физиологичен разтвор, малко по добре ми е но...отпушва се запушва се и пак и пак и дано тези капки помогнат.

# 8
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
И да споделя от личен опит едно доказано бабино лекарство
за хрема, за бременните:

рецепта 1:
1 суп. лъж. мед + 1 суп. лъж. канела, се изяжда по мъничко за цял ден.
Секва и най-жестоката хрема за ден-два. Канелата не сваля кръвното, защото свойствата ѝ се неутрализират от меда.
рецепта 2:
Друго което помага за хрема и кашлица са инхалации с лайка и най-много 3 капки йод. малко встрани, но на някой може и да му е полезно, предвид настъпващите месеци.

# 9
  • Мнения: 104
1.  100 мл вода, сваряваш, 1 к.л. сол, 1 к.л. сода за хляб сипваш във врящата вода. Изчакваш да изстине и по 2 капки във всяка ноздра.
2.   Нагряваш морска сол в един тиган на котлона, изсипваш я в хавлия и я завиваш.Слагаш я върху синусите докато е топла но да можеш да търпиш.

# 10
  • Мнения: 31
Аз си правя чай от лайка с мед и си слагам и в носа, освен че го пия. Правя гаргари само с лайка като преди да прецедя отварата дишам парата над котлона 2-3 минути. В началото на бременността имах остър фарингит и в Исул ми изписаха гаргара 2 пъти на ден с тантум верде вода за уста по една супена лъжица. Според мен не е лошо да комбинираш нещата освен да слагаш в носа и да правиш гаргари и инхалации. Скорошно оздравяване!

# 11
  • Мнения: 1
И аз се оправих само с пиене на чай и пръскане на спрей с морска вода Изомар или на Куикс...

# 12
  • Мнения: 609
След двуседмична мъка в 7месец с доста сериозна хрема ми изписаха Муконазал спрей и се оправих супер бързо! Не се препоръчва да се приема в първия триместър, но след това няма проблем. Лекар ми го каза. Дори сега, докато кърмих и настинах директно пръсках с него и за 3 дни бях като нова, като се има предвид, че доста тежко понасям и най- леката настинка. Смуках инфлуцид и тонзилотрен също и по време на бременността и сега. А бабините лекове хич не ми вършеха работа за съжаление.  Confused

# 13
  • Мнения: 11
И аз изкарах страхотна хрема в 5тия месец...пробвах и с чай, и с мед в носа, и нищо не ми помогна...след четвъртия ден неспане от запушен нос, лекарката ми ми предписа бебешки капки за нос, които доста ми помогнаха. Но си трябва време да отмине настинката. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт