Тестове за бременност - Вярно ли е ?!

  • 4 955
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Здравейте момичета Simple Smile От 3 месеца правим опити с приятеля ми за бебе. Единият  от опитите този месец беше в деня на овулация. Тъй като нямах търпение , направих тест за бременност на 11/11, два дни преди менструацията (теста беше Sure Check) и беше отрицателен. От друга страна имам 1 ден закъснение. Въпросът ми е дали е възможно теста да не е отчел правилно? Кога да направя отново тест?

Благодаря предварително!

# 16
  • Мнения: 195
Скъпа,1ден не е закъснение поне една седмица трябва да мине и тогава се счита за закъснение,а щом и теста е отрицателен значи не си бременна.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Закъснението си е закъснение от една страна, но за 1 дневно закъснение пречената може да е от смяната на сезона, през пътуване, през стрес и всичко. 1 ден да се нарича закъснение е малко пресилено. Освен това обаче теста си го направила преди закъснението, а след това прави ли тест? Тестовете се правят при закъснение и дори на тъй наречените много точни пише "отчита 98% още на първи ден от закъснението" никой не твърди, че от отчитат на първи ден от зачатието или, когато няма закъснение. 7 дни да чакаш за втори тест няма смисъл. Щом има закъснение и съмнение, направи друг тест. Аз имах слабо положителен (бледа черта) на 3-ти ден от закъснението. Подчертавам не преди очакваната менструация, а след като тя не се появи на съответната дата. Разбирам нетърпението, но ми е малко трудно да уважа въпроса, чиито отговор е просто на опаковката на теста.

# 18
  • Мнения: 1 067
И двата пъти си правих тестовете 1 ден преди очакваната дата на цикъла и си ми показа бледи,но видими чертички.
Най вероятно не си бременна,но можеш  да опиташ с тест след 2-3 дни.

# 19
  • Мнения: 30
Благодаря за отговорите Simple Smile

Знам, че въпроса ми така да се каже беше риторичен, но все пак исках да чуя мнения дали някой е бил в подобна ситуация и дали има шанс при повторен тест да се окаже положителен. Знаете - надеждата умира последна!!!

Мисля утре да направя втори тест и ще пиша отново!

Успешен ден!

# 20
  • Мнения: 76
Момичета,вчера бяхме с приятеля ми на преглед. И наистина съм бременна
 Чухме му сърдечния ритъм Simple Smile
Много сме щастливи 😍

# 21
  • Мнения: 16
ехоо надявам се някой да ми отговори аз съм на 24 години и съм леко объркана от събитията значи с приятеля ми искаме бебе правим опити от доста време може би година скоро преди няколко дена тоест неделята на 16.11.2014 ходих до аптеката и си купух тест shure chek streamer пишках на теста и резултата беше 1 чертичка и друга неясно изразена изпадах в транс да се радвам ли или да не бързам показах го на приятеля ми  и той се зарадва но нищо не се знаеше в вторник купих още един и там същото нещо но чертата вече розовееше вече се зарадвах и му се обадих запазих час за лекар но там беше истината....която ме съкруши доктора каза нищо не виждам няма нищо освен 11 мм удебелена лигавица на матка без видим сак в дясно фоликул 16 мм ...направи си чхг в диагнозата ми вметна неопределена бременност и положителен тест .......значи октомври имах цикъл на 09.10 до 11 12 .10 , след това ноември ми дойде на 05.11 и на 06 вече беше кафяво немога да го определя като цикъл незнам 1хг го пуснахме и резултат от първото ми е 2.76 mlu/ml  граници <5.00 ще пускам второ след 48 часа обърквам се вечеееи в надеждата и неизвестността се побърквам ..............

# 22
  • Мнения: 1 067
Ако си имала цикъл на 05.11. то няма как на 16.11.  да си бременна.Ако пък последния ти цикъл е бил 09.10  с ЧХГ 2.76 mlu/ml  със сигурност не си бременна.Казваш,че АГ е видяло фоликул 16 мм,което по-скоро говори за предстояща овулация. Thinking
Повтори ЧХГ-то за да видиш дали се удвоява.

# 23
  • Мнения: 16
Ако си имала цикъл на 05.11. то няма как на 16.11.  да си бременна.Ако пък последния ти цикъл е бил 09.10  с ЧХГ 2.76 mlu/ml  със сигурност не си бременна.Казваш,че АГ е видяло фоликул 16 мм,което по-скоро говори за предстояща овулация. Thinking
Повтори ЧХГ-то за да видиш дали се удвоява.
да аз пуснах през 48 часа за да се наблюдава не се уточних че на 05.11 ми прокърви за два дена след 3 дневно закъснение а иначе менструация според доктора е последната която е била октомври на 09.10.14 г и според негови сметки трябвало да бъда в 6 та гест седмица но щом не виждал плоден сак незнаел точно какво е и при наличието на двата теста немога да си побера в главата

# 24
  • Мнения: 1 067
При такова такова ЧХГ няма начин да си в 6 г.с.
ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml

Общи условия

Активация на акаунт