Много мина, мъничко остана, скоро всяко Декемврийче ще се гушка в мама!

  • 33 832
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 958
Мелина, колко са ти левкоцитите? Аз също имах 10 левкоцита на поле при параметри 5-6, но лекарката ми каза, че това са физиологични промени при бременните и е нормално с леко завишени стойности да са. Не ми предписа нищо. И влагалищния секрет ми е чист.. newsm78

g-style, мрънкай спокойно тук, на всички ни се мрънка, на мен особено Blush И ние уж мислехме да правим малка разлика между децата, обаче нито аз мога да изтрая още 9 месеца толкова скоро (и то при положение, че имах доста лека бременност и болежките, гаденето и повръщането ми започнаха в 8 месец), нито мъжа ми може да изтрае скоро толкова нервозна жена, че направо му скачам по главата вече... Embarassed Може би ще позачакаме 3-4 години Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 1 604
Моите левкоцити са 2-3. Някакви супер нищожни количества. Дано и моята МБ е чиста, пък ще видим какво ще каже доктора. След малко тръгвам.  И аз докато не минат 3-4 год. няма и да си помисля за второ при все, че и аз като Адичка карах лека бременност. Моите болежки и те почнаха преди 10-тина дена. Гадене и повръщане пък не съм имала изобщо. И все пак много време са си 9 месеца некомфорт. Аман....

Ох да си кажа при мен е рано да раждам. Терминът ми е чак края на декември. Не знам какви са тия менструални болки ама направо си представих контракциите 10 пъти по- силни и ми се зави свят. Добре че съм секцио. Хубавото при моите болки е, че като сменя позата и минават. Четох, че това са фалшиви сигнали за раждане. После след прегледа ще дам отчет.

Мелина зимата организмът е по- податлив на инфекции на отделителната система. Така че е важно много да се пазим. Аз понеже съм пръв "приятел" с цистита и съм енциклопедия направо при такива инфекции. Та затова се изненадох без симптоми без нищо- хоп левкоцити.

# 707
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Адичка, благодаря ти много, че писа! Hug Ами всъщност не знаех колко отгоре са, предположих, че е много след като ми се изписва лекарство. Но като прочетох поста ти, звъннах в лабораторията и ги питах. И ми казаха 2+ ! И аз им викам, това май не е много? И те, ами не, не е много...И аз им обясних каква е ситуацията, и те ми казаха, ако искам да не бързам да пия лекарството, ами да ида утре сутринта и да си пусна нова урина и тогава да видим. И да съм пиела много вода и течности днес. Егати лекарката, не ми ги каза тези неща!  Crossing ArmsХм...

# 708
  • Мнения: 180
И на мен ми викат - "айде, после поне още едно". Ама таткото и той веднъж се усети и каза - "май няма да искаш пак да минеш през това, а?"  Grinning Макар че май му се иска и на него.  Да си дойдат живи и здрави тия ни рожби сега, пък за следващи - Божа работа.

# 709
  • София
  • Мнения: 8 692
И аз не искам второ скоро  Crossing Arms Много гадно нещо е  бременността, не знам какво толкова и харесват другите жени  Crossing Arms  Laughing То са болки, не можеш да ходиш, да спиш, да ядеш.Киселини,газове, повръщане, гадене. Нямам търпение да свършва.

# 710
  • Мнения: 958
Мелина, g-style, определено не са ви много при норма до 5-6 на поле..Попитайте пак, ако трябва дайте стерилна урина втори път, няма смисъл от хапчета при такива нищожни количества, дори не надхвърляте параметрите. На предните изследвания в 6 или 7 месец ми бяха 2-3 на поле, докторката същото ми каза. Сега преди две-три седмици - 10 на поле. Пак не се притесни. Каза, че е нормално бременните да имат по-високи утайки и разни други флори в урината. До някъде, разбира се, не безкрайно много.
Успех, дано се окаже, че нямате инфекции Peace

# 711
  • Мнения: 86
Да ви кажа, не мисля, че са нормални болките ниско, долу, тип менструални. Консултирайте се с АГ, че дакато се усетите, може да започне раждане.  То няма лошо, стига да не е рано. Все пак дори и в деветия месец да сме, колкото по-близо до термина, по-добре.
Понеже имах много такива и от страх стегнах багажа, изчетох цялата литература по въпроса с контракциите Simple Smile Тези, които не са на равни интервали и могат да се облекчат от смяна на позата, се наричали "лъжливи". И все пак  са знак, че се приближаваме до финиша. Имам още 10 дни до термина и нямам търпение!
Понеже много се говори за упойки, чудя се защо всички ме питат ще искам ли обезболяване на раждането. Пък и не си представям как влизам в болницата и казвам "Една епидурална, моля. Колко Ви дължа?" Искам да кажа, че това не може да бъде еднолично решение на жената, а да се обсъди според ситуацията с лекарите. Поне така си мисля  Rolling Eyes
Имам един въпрос: вярно ли е, че трябва предварително да си избера педиатър и да се разбера с него?
И накрая честито на новите мамчета, да са ви здрави бебоците и да ви радват много!

# 712
  • София
  • Мнения: 8 692
Канела, да хубаво е да се разбереш предварително с педиатър. То е само устна уговорка и му звъниш след като родиш.На изписването сигурно ще  те  питат за името на педиатъра.
Трябва да ви посети първите 3дни у дома, ако не се разбереш с някой може да се провлачи във времето.Не,че според мен  е фатално, но уж така трябвало  Tired

# 713
  • Мнения: 9
  Мамчета,изглеждате ми пообезсърчени и влизам да ви дам малко кураж,сигурна съм че всяка от вас изглежда неповторима и красива въпреки всички стрии и болежки,неудобства и неприятни моменти ,през които се налага да мине всяка една от нас! Сигурна съм че после коремчетата много ще ни липсват и ще си спомняме с носталгични чуства за  тях. Надявам се мамите със здравословни проблеми бързо да се оправят.В сряда и ние сме на преглед и ще ви пиша как е минал,предният път правихме изследване за гестационен диабет и др.рутинни изследвания,казаха че ще се обадят ако има нещо нередно,това че не са се обаждали ме навежда на мисълта,че резултатите са наред.Иначе ние днес имаме двоен празник-днес влизам официално в 9 м. и с ММ имаме годишнина от сватбата-2 години семеен живот. Почерпете се виртуално за наше здраве! Изпращам ви целувки  newsm51 newsm51  party023  party023

# 714
  • Мнения: 958
Ива, честита годишнина   bouquet

Канела, упойката попринцип не виждам какво общо има с АГ-то, че да я обсъждаме.. newsm78 В смисъл, никой не може да ти откаже, ако искаш упойка. Просто казваш "Боли ме, искам упойка" и ти викат анстезиолог. Никой няма да ти иска парите веднага..Единственото, за което се обсъжда, е първо - с анастеизолога, ако имап някакви шипове, дископатии, алергии към медикаменти и т.н. И пак могат да ти сложат упойка, но няма да е епидурална, а примерно спазмалгетик венозно или нещо такова. В противен случай решението си е абсолютно индивидуално.
Само при секциото се обсъжда по-подробно май, и особено ако е спешно. Но при нормалното раждане не виждам какво не му е индивидуалното на решението Rolling Eyes

С педиатъра се срещат майките обикновено предварително, за да се уговорят за записването след като се роди бебето, защото този, който си решила, може д аняма свободни места и после да се чудиш какво да правиш..

# 715
  • Мнения: 93
Iva Hristova , Честит двоен празник Simple Smile Малко остава до финала,а с ММ многоооо годинки още да се обичате и слушате  bouquet
Благодаря за куража Simple Smile дойде ми добре,и аз си мисля,че коремчето ще ми липсва, но пък повече нямам търпение да видя какво сме сътворили вътре  Joy

На мамите с болежките бързо да им минават:)

Аз болежки тип менструални още нямам, но се схващам и ме боли кръста, като се залежа в една поза немога да се раздвижа после сумати време. Не спя спокойно вече нощем, затова си подремвам и през деня Simple Smile. И както нямам болки,все се ослушвам и оглеждам в течението ми, да не би да се случва нещо ...като незнам какво ме очаква newsm78.
Общо взето съм си почти по цял ден в къщи,пазя дивана(тежи ми вече)  пред тв и комп. похапвам си,като ми се доспи спя...чакам си следващата консултация мирно и кротко...вечер си минавам процедурите по мазане за стрии,вече и гърдите и очаквам следващия ден с нетърпение Simple Smile Обратното броене започна......

Tsvetivn , днес не беше ли на преглед...какво стана?

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 16:28 от Joanab

# 716
  • Мнения: 44
Здравейте момичета, аз през цялата си бременност мажа като луда какви ли не скъпи мазила, резултата е стрии по дупето и вътрешната част на краката, е не са много но ме дразнят ужасно, слава богу на корема нямам нито една...Нооо целулита е на лице всички казват, че било нормално да се появи после изчезвал дано се случи и при мен Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 911
Мрън-мрън-мрън и аз идвам  Simple Smile
Няма да мрънкам много, но така съм уморена днес, изминах сто километра пеша, в момента имам чувство, че съм прекосила Балканите на кон. Много зор си дадох днес, но имах да свърша нещо, да го предам и да мога да родя на спокойствие  Laughing
Менструални болки имам често, по два-три пъти на ден и да, раждането баш така започва, поне при мен миналия път...затова и си поглеждам часовника, когато ме заболи, още повече, че съвсем сериозно си обхващат и кръста и се получава стягане...а бе, въпрос на дни си е вече при мен- максимум една седмица предизвестие му давам на бебока и сигурно ще разторгваме договора за наем Wink Не че бързам, нека си стои, но май на него вече му е тясно и очевидно си се смъква надолу.
Днес си взех направлението и документите, багажа ми още не е събран, но това не е нищо- за един час ще го наредя в сака.
Сега се разплух пред компа с едно ванилово кремче и мисля да не ставам от дивана поне два часа.
Нови стрии нямам- имам си от пубертета няколко бели по бедрата. На корема стрии нямам, но точно под гърдите имам една хоризонтална черта, която ме боли ужасно и стои като претрито, каквото и май си е всъщност. Някой друг има ли такава драма? Мажа я с крем Здраве, но облекчението е временно- стои така от поне две седмици. Не си спомням с предишната бременност такова чудо.

Iva Hristova, честито   bouquet Много любов  разбирателство ви желая!

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 2 098
Ива, честита годишнина и от мен!
Не искам да ви плаша, но според мен гледането на детето е доста по-трудно от бременността и е нещото, което мен лично ме спираше толкова време. Все пак колкото и да е трудна една бременност, знаеш, че има край. А детето, разбира се, всичко е индивидуално, но недоспиването е голямо, много нерви се хабят, почти нямаш време за себе си, болестите са неизменна част от порастването, после съчетаването на отглеждане на детето и работата, увеличени разходи... доста неща са. Естествено несравнима е радостта от детската усмивка, някое стихче за мама... а бе съкровища са, но никак не е лесно.

# 719
  • Мнения: 657
Здравейте, мамчета!  Hug

Ох, и аз имам разни болежки и болежчици, обаче не съм мрънкаща по природа и си ги търпя и пазя за себе си Simple Smile Не, не е са никак лесни тези 9 месеца, но резултатът накрая ТОЛКОВА си заслужава, че оправдава всичко през което трябва да преминем  Heart Eyes Моята мечта дори е да имам трички  Flutter Единственото, което не бих си причинила е да са ми породени.. каквото и да си говорим, поне до 2 годинки че и малко, са си бебета Blush Мисля си, че няма да ми издържат нервите просто.. особено с тоя бебешки пубертет, в който влизат между втората и третата...  ooooh!  След това - да Simple Smile

За стриите бяхме го коментирали.. Аз абсолютно подкрепям идеята, че появата им не зависи от никакви мазила и никакво третиране, всичко е въпрос на ген и еластичност на кожата Simple Smile Peace С предната бременност имах огромен корем, но по него не излезе нито една стрия. Избиха ми някакви по бедрата, имам и няколко дребнички по гърдите, въпреки че тогава се мазах редовно Simple Smile Обаче, поне при мен, с годините избледняха и сега трудно се забелязват. Повече изпъкват лятото когато кожата хване загар, а те остават леко по-бледи Peace Аз по принцип съм доста суетна жена, обаче в случая не можем да се борим с природата, за съжаление... Tired

Щях да ви казвам и за гърдите, понеже споделихте, че не носите сутиени в къщи.. Много е вероятно гърдите да увиснат повече от тежестта на кърмата ако не се използва никакъв вид поддържащо ги съоражение, така да се каже Grinning Нали знаете, гравитацията не прощава Wink Така че, според мен, по-добре някакъв сутиен - удобен, мек, не толкова пристягащ, защото и това не е добре, нещо което да не го усещаш, че е там, но да го има Peace

Елиас, сега като каза за тази черта под гърдите - на мен така ми се образува от един сутиен, който точно там отдолу има дантела, та тя ми престъргва и точно така ми зачервява кожата Blush Гледам да го избягвам него, особено в момента с наедрелите цици Laughing Виж дали и при теб не се получава от сутиен или дреха някаква newsm78

За епидуралната упойка на мен тук ми казаха, че е изцяло по мое желание - боли ме, не изтърпявам болката - искам си и ми я слагат Simple Smile И аз не виждам защо трябва да се обсъжда с лекаря Thinking За секциото, разбира се, стоят по друг начин нещата  Peace

Ива, честита годишнина! Още дълги години да се държите за ръка и да гледате в една посока!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт