Проблем с роднини

  • 11 523
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 553
Защо роднините ти те наричат изрод?  newsm78

# 16
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Най-вероятно защото просто не знаят истинското значение на тази дума. Тя им е любима за всичко и всички.

# 17
  • Мнения: 14 840
Стана ми доста интересно.Какви са тези твои роднини.Как така живееш с такива хора под един покрив
Явно става дума за твоите родители / дано не съм права/.С какво си заслужила подобно отношение и подобни думи от твои роднини
Но само мисълта за това и за такива обидни думи по твой адрес ме потресоха

Друг вариант е ако можеш да  излезеш някъде на квартира и така да ограничиш вижданията на детето с тези хора

# 18
  • Мнения: X
Мои роднини са. Никакви разговори не помагат. Бащата не фигурира по никакъв начин, не го бройте.
И не, не мога да разрежа къщата на две и да пусна ток по разреза.
Ами, тогава не ти остава нищо друго, освен да се надяваш,че възпитаваш детето си правилно и то самО един ден да оцени кой крив и кой прав по правилния начин.
Но такива отношения в едно семейство са ми, меко казано, неразбираеми.Да бяха родата на мъжа, о.к., чужди хора, не ме познават, могат да мислят и да ме наричат както си щат.Но собствената ми рода да ме смята за изрод?Странно е.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 126
Най-вероятно защото просто не знаят истинското значение на тази дума. Тя им е любима за всичко и всички.
Мдааа, чувала съм някои да използват думата "изрод" като комплимент и един вид възхищение. Не знам близките ти обаче какъв смисъл влагат. При всички случаи това не са културни хора. И обикновено ограничавам достъпът на моето дете до подобни индивиди.  Peace

# 20
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Роднини по майчина линия. Аз още в първият пост писах, че няма как да огранича контакта на 100 %. Не мога да ги изгоня от жилището им, нито те от моето. Детето е привързано към тях и ги търси.

 CrazyА бе, не е комплимент със сигурност - "изрод", а най последното " изверг". По принцип нямам физически, умствени / newsm78/ или душевни недъзи.  hahaha
Това са възрастни хора, вече с промени в психиката. Нали знаете, или поне сте чували ...Плямпат каквото и както си искат.


А, Изверг съм конкретно, че си потърсих моя вещ , оставена за час на обща територия/ НЯМА кой друг да я вземе/. Изчезна, потърсих, поисках сметка защо я няма и бях наречена така.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 14:09 от Aкеа

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Плямпай и ти. Mr. Green
Тези, с промените в психиката. разбират само от "бой".

# 22
  • София
  • Мнения: 28 921
Роднини по майчина линия. Аз още в първият пост писах, че няма как да огранича контакта на 100 %. Не мога да ги изгоня от жилището им, нито те от моето. Детето е привързано към тях и ги търси.

 CrazyА бе, не е комплимент със сигурност - "изрод", а най последното " изверг". По принцип нямам физически, умствени / newsm78/ или душевни недъзи.  hahaha
Това са възрастни хора, вече с промени в психиката. Нали знаете, или поне сте чували ...Плямпат каквото и както си искат.


А, Изверг съм конкретно, че си потърсих моя вещ , оставена за час на обща територия/ НЯМА кой друг да я вземе/. Изчезна, потърсих, поисках сметка защо я няма и бях наречена така.

Дай твоето жилище под наем и се изнеси. Има вероятност роднините да повлияят на детето ти и то да се обърне срещу теб, дори и временно. Такива обръщения са недопустими, без значение от оправданието. Всъщност, не само обръщенията са проблем. Недопустимо е и подронването на родителския авторитет, а това с алергена е постъпка на идиот.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 14:27 от milenaka

# 23
  • Мнения: 182
И аз имам проблеми с такива роднини, но при нас хубавото е ,че не си говорим, подминаваме се и е рахат голям....Не хабя нерви, спокойствие...Детето не е малко, поговори си с него, ако само това те притеснява. Пък да те наричат каквато искат...к`во ти пука.

Ако единственото, което те притеснява е детето, не е малко, ще те разбере.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 126
Аз съм обяснила на дъщеря ми съвсем просто някои неща. Когато някой каже за друг, че е изрод, това означава, че самият той е такъв.  Wink И понеже тя също така знае, че майките никога не лъжат, то аз имам право да давам невинни определения от рода на "тъпанар" и "глупак" за някои индивиди.

# 25
  • Мнения: 14 167
Само аз ли ще преустановя контактите на детето с тези хора?  Rolling Eyes Хич ми не дреме в една къща ли сме, един двор ли делим. Ще ми побъркват детето (на него със сигурност не му е лесно да слуша как наричат майка му, в тази възраст не знае как да реагира, а това го тормози), ще говорят глупости и обидни думи за мен и аз ще търпя това. Да, ама не. След като единствената им тема за разговор с детето е да обиждат майка му, то тези контакти са не само безполезни, но и вредни за детето. Представям си с какво количество злоба и негативна енергия го облъчват при "почти ежедневните им контакти". Sick

# 26
  • Мнения: X

Дай твоето жилище под наем и се изнеси. Има вероятност роднините да повлияят на детето ти и то да се обърне срещу теб, дори и временно. Такива обръщения са недопустими, без значение от оправданието. Всъщност, не само обръщенията са проблем. Недопустимо е и подронването на родителския авторитет, а това с алергена е постъпка на идиот.

Съветвам те да обмислиш много сериозно този съвет. Или дори да продадеш твоето жилище, ако това е възможно, и да се изнесеш. Да го кажа накратко в прав текст- налага ти се да избираш между роднините и детето ти. Както и да го въртиш и обясняваш, точно това е положението. Дали ти ще търпиш обиди е най-малкият проблем. Огромният проблем е в каква среда живее детето ти и как тя му се отразява. Помисли дали детето ти е основен приоритет и действай. За бездействието оправдания винаги ще се намерят. Не разтягам локуми на твой гръб. Налагало ми се е да предприемам драконовски мерки заради децата си, знам какво е.

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Продаването на жилището е крайна мярка. Нека се опита първо да ограничи контактите.

# 28
  • Мнения: 851
Детето ще порасне и е много вероятно в очите на роднините на приеме ролята на майка си. Не знам злобата дали е плод на напредналата им възраст или по начало не са добри хора, но ако е второто, нещата няма да се променят. Ако е първото, може да стане и по- зле, но поне ще има някакво обяснение. Другото притеснение е детето вече доколко е възприело от цялата работа и дали следва техния модел на поведение или този на майка си. Ако бях в това положение и можех да се погледна отстрани, бих си казала, че извън къщата има живот за мен и детето ми. Ако пък "старите" са толкова стари и не добре, има домове за такива хора. Най- лошото е да се чувстваш зле в собствения си дом, а и детето е намесено. Имам и един въпрос- малкото използва ли техните думи и какво мисли за това? Аз бях по- малка, когато имахме подобни отношения в семейството от страна на баба ми(свекървата), но баща ми имаше отношение по въпроса, а аз мразех тази жена, заради злобата ѝ. Мисълта ми е, че в най- лошия сценарий, ако детето ги обича, бих се притеснила да не стане като тях. Помисли за това. Средата, в която се отглежда едно дете е ключова и цял живот може да има последици.

# 29
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 854
"Това са възрастни хора, вече с промени в психиката". Според мен това трябва да кажеш и на детето. Че не разсъждават реално и трезво и да не им обръща внимание на бръщолевениците. Щом те се държат по този начин, не виждам защо ти трябва да ги щадиш. Разбира се без да изполвзаш подобни на техните квалификации. Говори със сина си, обясни му, че това по никакъв начин не е правилно поведение и дали той те вижда по този начин. Сигурна съм, че отговорът ще е НЕ.
Аз например няма да се изнеса от собсвения си дом заради някакви дърти кукунедрели.
Съжалявам за грубата квалификация, уважавам възрастинте хора, но това за мен не са нормални хора. Как така ще му дават неща от които е алергично!!!  #2gunfire Недопустимо е.
Разговор с детето е това, което според мен ще помогне.

Общи условия

Активация на акаунт