Нутрилона не ни засища...с какво АМ да го сменя

  • 1 737
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За Милумила не знам, ние бяхме на НАН и го засищаше за около три часа и половина

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Около 3 седмици хранех Ванката с Нутрилон. Не издържаше и два часа милото. Минахме на Милумил и нещата се оправиха.

# 17
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз ползвам само Милумил и съм много доволна

# 18
  • Мнения: 2 531
Малеее колко сме назад значи ooooh! Аз отбих сега и давам нутрилон, изяжда не повече от 150 мл и си е сито бебето , на 6 хранения е и не смятам да ги намалявам за сега Naughty

# 19
  • Мнения: 239
Е то всяко бебе си е различно естествено Wink
А между другото Нутрилона ми се вижда доста рядко мляко, не е мазно както повечето АМ.Ще опитам с Милумил, но май ще трябва да започнем направо с 2-ката, нали тя е за над 4 месеца newsm78.
А някой знае ли защо на 2-ката пише частично адапт.мляко?

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Милумилът засищо доволно и предоволно Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
А някой знае ли защо на 2-ката пише частично адапт.мляко?
Отговарям ти с един цитат на pandora :

Частично адаптираните млека се наричат така, защото тяхната цел не е напълно наподобяване на майчината кърма и не се явяват заместители на майчиното мляко. Един от основните "параметри" на тези млека е съотношението казеин/ суроватъчен протеин.  Казеинът не се разгражда от човешкото тяло, кравето мляко има около 2,5 пъти повече белтък в сравнение с майчиното мляко, основно за сметка на казеина.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 182
Милумила е малко по-калоричен. А ако се направи по описания на опаковката начин (т.е. с по-гореща вода-60градуса) става и по-мазничко и по-гъстичко млякото.
2-ката е за над 4 месеца и не е напълно, а частично адаптирано, според нуждите на бебето.

# 23
  • Мнения: 968
Забелязали ли сте дали Милумила запича?

# 24
  • Мнения: 1 187
А ако се направи по описания на опаковката начин (т.е. с по-гореща вода-60градуса) става и по-мазничко и по-гъстичко млякото.

Това пък откъде го измисли..?! Shocked Млякото или е мазно или не,и съвсем не се влияе от градусите на водата. Naughty На всички АМ пише да се приготвят с по-топла вода(за да се разтворят по-добре).

Сори за офф-а

# 25
  • Мнения: 46 520
Не виждам смисъл само да сменяш млеката.
Детето ти се държи абсолютно нормално! Как реши, че трябва да огладнява на 3 часа  newsm78 и мислиш ли, че всички деца на тази възраст огладняват в един и същи час като по часовник?
Остави детето ти самО да определи кога е гладно и му давай по колкото иска!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
А ако се направи по описания на опаковката начин (т.е. с по-гореща вода-60градуса) става и по-мазничко и по-гъстичко млякото.

Това пък откъде го измисли..?! Shocked Млякото или е мазно или не,и съвсем не се влияе от градусите на водата. Naughty На всички АМ пише да се приготвят с по-топла вода(за да се разтворят по-добре).

Сори за офф-а

На БГ превода пише водата да се загрее до 40о, а на оригиналната опаковка до 60о. И когато водата е по-студена при мен остават едни фини мазнички власинки, които полепват по стените на шишето, а самото мляко е по-редичко. Наистина маслеността на млякото е една и съща, но може би тези "мастни глобулки" (как го измислих) не се разтварят добре. Ако загрея водата повече, след охлаждане млякото е определено по-гъсто, както и трябва да е, защото Милумил3 се препоръчва и за деца с ГЕР.

А иначе, не се е запичала от Милумил-а, никога!

# 27
  • Мнения: 27 524
Забелязали ли сте дали Милумила запича?

Не.Млеката на Милупа не запичат (което не изключва някое и друго запечено чаве,ама по принцип не  Grinning )

# 28
  • Мнения: 239
Да , не всички деца огладняват по часовник, но никой не може да ме убеди че бебе на 4 месеца ще е гладно през два часа през целия ден при положение че яде по около 160 мл на хранене - 6 пъти, а тежи 5800 Mr. Green.Ако се съобразявам изцяло с глада му ще се наложи да го храня през 2 часа ще яде точно 9 пъти Wink
Освен това ако беше на кърма, нямаше проблем - усвоява се за 2 часа.Никол, Белтъка на КРАВЕТО мляко се разгражда за 3 часа.Затова не се храни на по - малък интервал едно бебе което е на АМ а не заради удобство на майката NaughtyВ противен случай се вреди на самото бебе.
Глад в нашия случай означава само недостатъчно калории.От Нутрилона не мога да му дам 200 мл, защото стомахчето му още няма такъв капацитет.Явно си отглеждам гладник и ще трябва да съобразя вида на млякото Wink

# 29
  • Мнения: 46 520
tery, не може да се разгражда еднакво от всички бебешки стомахчета.
Дъщеря ми тежеше толкова на 1 месец  Mr. Green и сама си направи режима, влезе си в нормите и ми показваше кога и по колко е гладна. Това е според моята педиатърка- на тази възраст храненето е несравнимо удоволствие за бебетата, няма причина да им го отнемаме, пак според нея, бебе не може да преяде, независимо дали е на кърма или АМ, бебетата са съвършени в това отношение, знаят точно от колко и кога имат нужда. Това съм го срещала и по статии за хранене на бебетата (естествено не български Crazy).
Не съм мерила коремчето на моето бебе, по книгите не знам чии коремчета мерят, но не и на моето или твоето бебе. Беше на Нутрилон и нищо й няма, вече е на година и половина, не знам как съм й навредила, 180-200 мл. ядеше на 4 месеца  Blush
С какво друго да се събразявам, освен с глада й, та тя е моята принцеса  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт