Момче с две имена- да или не?

  • 4 494
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 668
м_е_р_и , по този повод баткото е записан без -ов в презимето.А това означава ли, че е с две имена newsm78 Бебока също ще го запишем така и май наистина няма нужда от второ лично име.
Вече съвсем се обърках. ooooh!
Ама това е защото не бяхме подготвени за момченце, все си мислехме, че доктора се е объркал, ама вече двама лекари казаха, че 100% ще е момче.А време не остана.Ако се роди на Цветница или Великден ще ми е по-лесно, защото ще си дойде с името.

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 23:39 от LESSY

# 61
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз пък харесвам двойните имена. Например Иван-Асен, Йоан-Павел, имаме познати (американци) синът им се казва Eric-Emmanuel.
Но в България си имаме и бащино име и наистина става дълго, пък и момчето ще стане татко един ден и как ще е бащиното име на детето му? newsm78

Имаме приятел Калоян и всички му казваме Кали. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 7 640
не харесвам много при жени, а при мъже- изобщо. Малко разпространено е в БГ, друг е въпросът, ако семейството живее в чужбина или е смесен брак.
Или както Дона каза- класически комбинации.

# 63
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
м_е_р_и , по този повод баткото е записан без -ов в презимето.А това означава ли, че е с две имена newsm78
Ами не означава, защото е бащино, но чужденците това не го знаят и си мислят, че е второ лично име  Laughing

# 64
  • Мнения: 559
Калоян-Коко,Коки Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5 317
Аз не харесвам двойните имена.

На Калоян галено може да му казвате-Кало,Яни.

# 66
  • Мнения: 3 550
Не съм чела мненията, отговарям направо. Ако момчето е с две имена, не знам как ще е бащиното име на потомството му. Това регламентирано ли е някъде? Например, ако един ден имате внучка:
Мария Йоанова-Калоянова ......... не ми звучи добре. Ако пък реши да прибави фамилията на съпруга си с тире, става една дълга и широка, "Последната да затвори вратата."

# 67
  • Мнения: 160
ситът ми се казва Калоян,засега му казваме КОКО.А  Йоан и Калоян  празнуват имен ден на  Ивановден Laughing

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Калоян си е = на Йоан  Wink
Та в този ред най ми допада Иван!

На Йоан на галено се казва ЙО. Виж на Калоян не знам (пък и не ме кефи името).

С 2-ни имена все още не е добре да е кръстено момчето в БГ. Ще има да му бъркат името цял живот. Както понякога става и със по-засуканите имена.

# 69
  • София
  • Мнения: 85
Не ми допада това с двойните имена. Иначе името Калоян е супер и ние сме се спряли на същото за нашето бебче newsm10

# 70
  • Мнения: 130
Ami познавам едно момченце Йоан майака му му вика Йони, за Калоян незнам може би Коки май е тъпо Confused!А за две имена защо да е гейско, сега варненските майки масово си кръщават децата с две имена момченцата имам предвит, поне тези който познавам Laughing Желаяти леко раждане!

# 71
  • Мнения: 7 640
Ако момчето е с две имена, не знам как ще е бащиното име на потомството му. Това регламентирано ли е някъде?
да, за това си заслужава да се помисли

# 72
  • Мнения: 49
м_е_р_и , по този повод баткото е записан без -ов в презимето.А това означава ли, че е с две имена newsm78 Бебока също ще го запишем така и май наистина няма нужда от второ лично име.
Вече съвсем се обърках. ooooh!
Ама това е защото не бяхме подготвени за момченце, все си мислехме, че доктора се е объркал, ама вече двама лекари казаха, че 100% ще е момче.А време не остана.Ако се роди на Цветница или Великден ще ми е по-лесно, защото ще си дойде с името.
lessy, вие в българия ли сте? знае ли някой със сигурност дали ОВ към бащиното име сега е задължително???  newsm78

# 73
  • Мнения: 1 382
м_е_р_и , по този повод баткото е записан без -ов в презимето.А това означава ли, че е с две имена newsm78 Бебока също ще го запишем така и май наистина няма нужда от второ лично име.
Вече съвсем се обърках. ooooh!
Ама това е защото не бяхме подготвени за момченце, все си мислехме, че доктора се е объркал, ама вече двама лекари казаха, че 100% ще е момче.А време не остана.Ако се роди на Цветница или Великден ще ми е по-лесно, защото ще си дойде с името.
lessy, вие в българия ли сте? знае ли някой със сигурност дали ОВ към бащиното име сега е задължително??? newsm78
Мисля,че не е задължително,ние се казваме Мартин Бисер Иванов

# 74
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз неодобрявам двойните имена,звучат ми много изкуствено за България!Освен това идва и раздвояването на личността с двете имена  newsm78 понякога будят недоумение сред връстниците им с необикновенното име,чудене как да се обръщат хората към такова дете,а идва ред и на даването на това име за бащино един ден Sick
Мисля,че щом живеем в България би трябвало да си кръщаваме децата с наши си имена и по нашите стандарти!
Успех в избора какъвто и да е той! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт