Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 579
  • 811
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 453
По принцип восъкът се дава от ортодонта. На мен ми дадоха восък и интердентална четчица, но явно навсякъде е различно.

А иначе и в аптечната мрежа го има. Ето тук например:
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=101770

# 781
  • Мнения: 4 500
На този восък какво му е приложението  Embarassed

# 782
  • Мнения: 74
На този восък какво му е приложението  Embarassed

Поставя се на местата,където усещаш дискомфорт. Там където брекетите те разраняват.

Аз да се похваля,че на средата на август,свалям брекетите  Laughing

Очаквайте снимков материал тогава  newsm44 newsm44 newsm44

# 783
  • Мнения: 7
Здравейте,
от вчера съм с брекети и на долните зъби и доста ме болят казано честно Sad Нещото, което ме притеснява обаче е, че в един от зъбите, четвърти, имам някаква странна остра болка в основата му при четкане с четката и допир с нокът точно там, в основата. Дали на някой друг се е случвало такова нещо?
Притесних се доста, от какво ли може да е...
Поздрави!

# 784
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Първите дни боли... утре ще те боли, вдругиден и после нищо няма да усещаш. Simple Smile Най-болезнено от цялата процедура е поставянето на брекетите. Яж супички, пий аналгин, ако трябва, и дишай! Зъби не стискай, че и без тва те болят... Mr. Green Hug

# 785
  • Мнения: 7
Първите дни боли... утре ще те боли, вдругиден и после нищо няма да усещаш. Simple Smile Най-болезнено от цялата процедура е поставянето на брекетите. Яж супички, пий аналгин, ако трябва, и дишай! Зъби не стискай, че и без тва те болят... Mr. Green Hug

Благодаря за бързия отговор Simple Smile

Знам за болката, защото преди месец ми сложиха горните, но на този зъб е някаква странна и локализирана точно в основата на зъба и е само при допир с нещо, а и е доста остра, за това се притесних. Дано да е от тази "нормалната болка", а не нещо друго.

# 786
  • София
  • Мнения: 1 289
Сиси, помоли ОД да ти разгледа снимката точно на този зъб, ако трябва да се направи и сегментна, да не се окаже някой пулпит.

# 787
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Абсолютно нормално е. И аз съм имала такива болежки. Sunglasses

no pain, no gain Twisted Evil

# 788
  • TX
  • Мнения: 593
Сиси виж огледайте и за шиечен кариес.

# 789
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Не вярвам някой уважаващ себе си ортодонт да залепи брекети преди внимателно да огледа "обработваемото поле". Wink Няма място за паника. Спокойно. Party

# 790
  • Мнения: 7
Не мисля, че е пулпит или кариес. Никога не ме е болял този зъб, а и миналата седмица ходих на контролен преглед и почистване на зъбите при моя зъболекар.
Може би по-скоро е някаква чувствителност на този зъб, между другото той е много навътре и явно дъгата го дърпа по-агресивно и за това боли така при четкане. Може би се е оголил или не знам какво. Ще изчакам малко и ако не мине ще ходя или при ортодонта или при зъболекаря.

# 791
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Особено ако си с пръстени и зъбът е някъде наоколо, Peace.

Много пъти ми се е случвало. Даже се сещам веднъж ми беше сменила дъгата - сложи ми по-дебела, за да има повече движение на зъбите - тогава изпитвах болката, за която говориш, на два зъба дори. Всичко ти изтръпва и най-незначителният допир е силно осезаем. Но ще те отпусне. Hug Пий аналгин, ако много те боли Simple Smile

# 792
  • Мнения: 7
Нямам постоянна болка, само при четкане с четката за зъби или пък ако се опитам да напипам мястото с нокътя, то е все едно под венеца. Като четкам или пипам усещам доста силна остра болка, но само при допир, иначе не.
Останалите зъби ме болят като се храня или като ги стискам, но болката е много тъпа и търпима.

# 793
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Нормално е.  Колкото по-разместени са зъбите спрямо идеалната дъга, толкова е по-неприятно и болезнено е. След няколко дни,  до седмица, ще мине.

# 794
  • Мнения: 66
Мерси !

Да попитам някой знае ли актуални цени при д-р Галина Димова?

Аз съм при нея - 300 лв. диагностика и изготвяне план на лечение, 2700 лв. слагане на брекети на горна и долна челюст (нормални, не-естетични). По 300 лв. оттам насетне.

Общи условия

Активация на акаунт