Политически мениджмънт или Международни отношения?

  • 3 384
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Предстои ми да избирам между двете опции и много се колебая. Искам да се развивам в политическата сфера и ще съм ви много благодарен ако дадете вашето мнение по въпроса - коя специалност ще ми даде повече перспективи? : )

# 1
  • Мнения: 607
Това магистратури ли са и в кой университет?

# 2
# 3
  • Мнения: 607
Аз бих избрала политически мениджмънт. От значение обаче е и бакалавърската ти степен. Международните отношения не са актуални като подготовка според мен.

# 4
  • Мнения: 1 483
Трудно ми е да те посъветвам само по дадено наименование на специалността. Би ли споделил кои курсове са част от програмата на всяка?   

# 5
  • Мнения: X
Определено НЕ Международни отношения. Поради две причини:
1. Самата аз преподавам на студенти по Международни отношения в УНСС и точно от тази си позиция твърдя, че специалността девалвира много. В последните години бълваме десетки потенциални безработни.
2. В СУ Международните отношения определено не са на ниво (да ме прощават колегите).

# 6
  • София
  • Мнения: 4 237
thewishmaster, каква е причината да девалвира специалността МО - студентите, преподавателите, програмата, или трудната реализация след това? Или нещо друго?
Другата въобще не знаех, че съществува като понятие. Rolling Eyes
 

# 7
  • Мнения: X
Основната причина за девалвацията е липсата на възможности за реализация. Преподавателите и програмата са добри (умря циганката дето ни хвалеше Mr. Green). Има и сътрудничество с Централноевропейския университет в Будапеща, както и други международни програми, което е опция за реализация за най-добрите студенти. Проблемът е главно в това, че се приема прекалено голям брой студенти, за които няма как да се намерят работни места. Реално в България има пазар за не повече от 20% от завършващите студенти. За останалите 80% остават или ниско платени длъжности в министерствата или търсене на работа, несвързана със специалността.

# 8
  • Мнения: 13


hewishmaster, а какво е мнението ви за Политическия мениджмънт?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 237
Значи излиза, че сами сте си виновни. Wink
По мое време, преди 30 години, бяха макс. 10-15 човека на випуск. Явно безконтролното увеличение на приема в стремеж за повече средства не е подминал и тази специалност. Тъжно!

# 10
  • Мнения: X
Значи излиза, че сами сте си виновни. Wink
По мое време, преди 30 години, бяха макс. 10-15 човека на випуск. Явно безконтролното увеличение на приема в стремеж за повече средства не е подминал и тази специалност. Тъжно!

О, да и това се отнася далеч не само за тази специалност. Изобщо УНСС с безумно раздутия си прием бълва десетки кандидатбезработни всяка година.

Политическият мениджмънт е нова и интересна специалност. Преподавателите общо взето са добри. Бройките все още не са раздути. По-добра опция от МО е.

Общи условия

Активация на акаунт