Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 786
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 22 036
Момичета,  да се отчета: оцелях и не ходих до спешното. Много болезнено е ухапването, но сравнително рядко е опасно за възрастни хора. Днес ме боли по-малко и се вижда, че минава.
Мен и друг паяк ме е хапал тук - уайт теил. Още не съм срещнала местен хапан от такъв. Явно съм късметлийка Simple Smile.
А ред беци има на всякъде в градината. Крият се под столовете и масите, кофите за боклук и пощенските кутии.
Спомням си, че като пристигнахме много внимавах къде пипам, беше ми леко страшно да влизам в океана заради акулите, смъртоносните октоподи и блу ботълс (https://www.google.com.au/#q=blue+bottle+jellyfish), както и стингърсите - медузички, чието парване е невероятно болезнено. Година по-късно свикнах и сега просто ги приемам като част от живота.
Не е чак толкова страшно, макар че озитата обичат да преекспонират нещата Simple Smile искат да плашат горките емигранти, но не са познали, аз съм от оцеляващите Simple Smile.
Много беше забавно, като започнах работа, две седмици след пристигането ни. Всички колеги се надпреварваха да ми пращат линкове и снимки на къде що отровна и опасна гад има.

# 1 171
  • Мнения: 7 690
Даун, радвам се, че си добре! Но защо все пак не отиде на лекар, поне да потвърди и той, че всичко е наред? Тая синя медуза....  Shocked #Crazy Мен "родна" ме беше целунала на милиметри от окото едно лято. Остави, че после дадох и някаква алергична реакция. От тогава редовно правя задълбочена инспекция на дъното преди да се реша да се потапям под вода  Laughing

# 1 172
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Като те опари медуза трябва да го препикаеш Simple Smile Всъщност се полива с оцет, но кой ходи с оцет на плаж?!

# 1 173
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро! Никакво земетресение не сме усетили снощи. Мен обикновено ужасно ме боли глава няколко часа преди подобно събитие (разбира се връзката винаги я правя след това), но вчера нямаше нищо подобно. За сметка на това, обаче, номер 2 и номер 3 са си поделили кашлицата - номер 2 кашля денем, ама по цял ден, а номер 3 - нощем, естествено през цялата нощ.  ooooh! Направо ми идваше да си тегля куршума към 5 часа сутринта. Сега има затишие, защото малкия вече е буден, а девойката все още спи.

# 1 174
  • Мнения: 22 036
Като те опари медуза трябва да го препикаеш Simple Smile Всъщност се полива с оцет, но кой ходи с оцет на плаж?!

Аз Simple Smile. Откакто нажилиха детето и търчах до кръчмата вече си нося спрей с оцет.
Антигона, в спешното щях да вися поне 4 часа, а и реакцията не е толкова страшна ако не си алергичен, аз нямам никакви алергии и реших да изчакам, ако бях получила треска щях да извикам линейка или да събудя съседите. Още ме боли, но явно няма драма. Няма да им се дам на местните гадове Simple Smile.

# 1 175
  • Мнения: 7 690
Земетресения съм проспивала винаги, да си имам късмета. Това не прави изключение.

За оцет, не знам, но има една особено порода плажуващи, които си мъкнат олио и бира. Не, не за салата и разпивка. За тен.   grinning039

# 1 176
  • Мнения: 4 199
Синя медуза с хобот? Даун, при вас е ''весело''. Дано всичко е наред.

Онна, хванете я за ушите тази кашлица вече, измъчихте се Hug

# 1 177
  • Мнения: 22 036
Е, ти си млада и не помниш соца, когато нямаше никакви плажни масла и всички се мацаха с олио и масло Simple Smile. А бирата не ще да е за тен.
Тук още не е достатъчно топло поне за мен де, но вчера и днес се потопих в басеина. Днес имах две приятелки на гости, едната с тригодишния си син та беше едно плискане  и писъци Simple Smile.
Липсва ми емоцията с малки деца. Моето го няма цял ден и ч го видя за час, я не Sad.

# 1 178
  • Мнения: 7 690
Даун, за мен е непонятно от здравословна гледна точка. Не си мисли, че с пилешкия си акъл като малка не съм го правила същото. Ама на, пораснах, образовах се  Laughing А бирата също я ползват за тен, както и чист зехтин. Аз с моя солариум не съм по-светъл пример, де. Ама пусто му да си "със загар"  Simple Smile

# 1 179
  • София
  • Мнения: 10 825
Синя медуза с хобот? Даун, при вас е ''весело''. Дано всичко е наред.

Онна, хванете я за ушите тази кашлица вече, измъчихте се Hug
Утре рано-рано пак сме на лекар. Вече ще настоявам нещо по-силно да ни изпише, антибиотик някакъв  Confused

# 1 180
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Даун, с тез' гадини твърдо ме отказа да пътувам към Австралия.  Naughty   Laughing
Аз по принцип в морето не влизам, ни в Черно, ни в вякое друго (Егейско и Средиземноморско съм посещавала). Потапям се само до коленете. Не че това не ми беше достатъчно да нацеля морски таралеж в Егейско море. Гръцкият ми кавалер не сметна за необходимо да ме предупреди за опасностите. Тогава си обещахпда насъскам някоя черноморска медуза срещу някой грък.
Иначе нашето Черно море е много интересно. Разгледала съм го от "няколко страни". Само на източното му крайбрежие не съм била, но определено ще ми е интересно.

# 1 181
  • Мнения: 2 658
Колко пъти съм се гмуркала и съм изплувала с някоя медуза върху главата, ехе. Simple Smile

# 1 182
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Колко пъти съм се гмуркала и съм изплувала с някоя медуза върху главата, ехе. Simple Smile
На мен ако ми се случи, ще изтерясам здраво. Ще има виещо и бягащо чудовище по плажа и една стресирана медуза на главата му.
Гледам цяла нощ е имало земетресения във Вранча, всички са с магнитуд под 3. Обикновено усещаме на 3,5 по Рихтер, моля се Вранча да е изпуснала парата и да се е наместила вече.

# 1 183
  • Мнения: 2 658
По-неприятно ми е, ако настъпя някоя, брр. Simple Smile

И нас ни люля снощи.

# 1 184
  • Мнения: 7 201
Добър ден!
И аз не съм усетила земетресението, от тук научавам.

Също така научих много нови за мен неща от обучението на Лиляна. Полезно ми беше. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт