На море в Турция - тема 34

  • 87 252
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 286
Ориент са променили % за ранно записване.30% до края на декември и 30% до 28.02

# 331
  • Мнения: 4 159
аз не мисля че има такава разлика в температурите на водата през различните месеци
на черно става и под 10 , а лятото ситаг и до 30
а на егейско в момента е 19 и нещо, лятото максимум 25
аз че съм зиморничава, миналата година ми беше повече от добре от 12 юни, въпреки че годината беше ненормално студена и дъждовна , дори  и там  Peace

# 332
  • Сoфия
  • Мнения: 295
И аз се замислям за пътуване със собствен транспорт, но им време.

Някой може ли да ме ориентира кога излизат почивките със самолет? До края на годината или догодина?

Някакви мнения за YASMIN в Бодрум или за Ефталия Марин. За втория не намерих никакви коментари...вярно, че е нов де  Embarassed
Мога да коментирам хотел Ясмин - Бодрум. По мои спомени е открит през 2004 или 2005 година. Комплексът е разположен на огромна територия, има много зеленина, детски кът, няколко водни пързалки. Плажът е с малки камъчета, едър пясък, но може да се влиза без аква обувки. Има доста барове, барчета и други подобни. Хотелът е доста овехтял и е загубил голяма част от екстрите си при откриването. Стаите са  спартански оборудвани и изглеждат празни, защто предишните хубави мебели не е останало почти нищо. Храната е вкусна, но доста еднообразна. Сервира се само алкохол турско производстео. Поддържа се чисто и в стаите, и в общите части.
Сега ще сложа малко снимки в албумчето на първа страница.
Благодаря за мението и снимките Embarassed. Харесва ми,че територията е голяма и зеленичка.  Hug
Ше се мисли хотела още - събирам мнения  Hug

Последна редакция: вт, 02 дек 2014, 11:40 от BeRrY_GiRl

# 333
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Емералд са изкарали оферти за Мармарис, обаче цените ми се виждат меко казано странни  Rolling Eyes

# 334
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Искам да попитам - има ли самолетни програми за 9 дни, т.е. нощувки?

# 335
  • Мнения: 539
И аз да се включа с едно питане, което има малко връзка с горното - замисляме догодина да пътуваме със собствен транспорт (кола) до Анталия (Алания). Та, чуденката ми е - откъде е най-пряко и най-вече има ли метан-станции по пътя, тъй като колата, с която ще пътуваме е на метан?


Здравейте! Пътят е през Истанбул. Карате по магистралата за Анкара. След град Измит има отклонение за Анталия. Следват градовете Кютахия, Афион, Испарта. Не влизате в Анталия има табела Алания следвате нея. Разстоянието от София до Алания е около 1200-1300 км.
След като минете границата и поемете към магистралата след като минете пункта на магистралата от лява страна трябва да пресечете магистралата и там има пощенска станция,от която може да закупите стикер. Мисля че трябва да носите талона за колата. Мисля че 50 ТЛ ще Ви стигнат. Мостта над Босфора в Истанбул също се плаща. Стикерът има две части. Едната се залепя на предното стъкло, под огледалото. А другата пазите, за да може да си зареждате залепената част с нови суми. Добре е да знаете всичко това, защото на тези гишета не говорят на английски и никъде нищо не е описано на друг език, освен на турски. Неудобство за чужденците е, че тези стикери са с регистрацията на самата кола, така че не може да се преотстъпват. Колата трябва да мине през HGS. Бариерите са винаги вдигнати или липсват. Не се притиснявайте ако нямате стикер при първата бариера около Одрин като си купите ще Ви отчетат на края на магистралата.

# 336
  • Мнения: 5 459
А аз искам да запитам на какви екскурзии може да се ходи от Бодрум, че нищо не мога да намеря.

# 337
  • Мнения: 7 605
А аз искам да запитам на какви екскурзии може да се ходи от Бодрум, че нищо не мога да намеря.

остров Кос.

# 338
  • Мнения: 136
 tedizonova
  bouquet
Само още едно въпросче - тези 50 лири да разбирам, че ще ни стигнат за отиване и връщане по същия маршрут, включително и таксата, която се плаща за моста над Босфора?

# 339
  • Мнения: 539
да, ако минавате по време на техните празници като Байрям най-често на магистралата няма такси.

# 340
  • Мнения: 3 990
Аз писах и в групата и тук, но никой не взе на сериозно моите писаници, нищо, ще пробвам за последен път - местните хора пътуват от Истанбул до Алания/Анталия с ферибота Eskihisar-Topcular,
http://en.wikipedia.org/wiki/%C4%B0DO#mediaviewer/File:Sea_of_Ma … _ferry_routes.jpg
не случайно той пътува 24/7 и тръгва при веднага след напълване, близо 3-пъти по-евтин е от истанбулските ферита, а също така там някъде в района планират построяването на нов мост над Мраморно море, това е най-късото разстояние. Спестява се обикалянето на залива, гориво, време и усилия за шофирането Peace

Първоначалнто заредените 35 лири според мен са достатъчни за отиване и връщане, а и за още един път почти, преминаването на моста на Босфора струва 3 или 3,5 лири, не помня точно.

# 341
  • Мнения: 136
evhen
Много ценна информация. Точно това имах предвид - дали има някаква по-пряка връзка с Бурса - определено ще го разгледаме този вариант! Благодаря още веднъж на всички отзовали се!

# 342
  • Мнения: 1 525
Какво означава "STANDARD ROOM ROH"  newsm78

# 343
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Какво означава "STANDARD ROOM ROH"  newsm78
И на мен ми стана интересно. Гугъл казва, че е RUN OF HOUSE, а преводача превежда суит с една спалня Wink

# 344
  • Мнения: 7 605
Какво означава "STANDARD ROOM ROH"  newsm78
И на мен ми стана интересно. Гугъл казва, че е RUN OF HOUSE, а преводача превежда суит с една спалня Wink

По-логично в контекста е REAR of house т.е. задната страна на сградата. Дали обаче е това, не знам, трябва да пише в описанието на хотела.

Общи условия

Активация на акаунт