На море в Турция - тема 34

  • 87 112
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 459
О, и на нас за трима възрастни в пашата за 21.06 е 1131 лева.........май нещо не е както трябва-да не би  да не е включен път и т.н.

# 316
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Отдавна ви чета,но тъй като все още не сме били на море в Турция,та затова не съм се и включвала в темата.
Сега обаче съм решила да подаря на съпруга ми за Нова година резервация за море в Турция.Тъй като дъщеря ни е на 5,смятахме,че е най-удачно да пътуваме със самолет,но,ако си позволя самолетни билети,трябва да направя компромис с качеството на хотела. А не ми се иска. Поради тази причина смятаме да пътуваме с кола. Разбрах,че Кушадасъ е най-близко до България,така че за там се оглеждам. В тази връзка питането ми е има ли газ-станции в Турция или ситуацията е като в Гърция и нормална ли е цената(ако сте запознати). И другото,което ме вълнува е подходящо ли е времето за море в началото на юни(топлина на въздуха и на водата) или по-скоро да резервирам по-към края на юни. Виждала съм,че има таблици с времето,но все пак искам да чуя и от първа ръка информация.

Благодаря ви!

# 317
  • Мнения: 136
И аз да се включа с едно питане, което има малко връзка с горното - замисляме догодина да пътуваме със собствен транспорт (кола) до Анталия (Алания). Та, чуденката ми е - откъде е най-пряко и най-вече има ли метан-станции по пътя, тъй като колата, с която ще пътуваме е на метан?

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз да се включа с едно питане, което има малко връзка с горното - замисляме догодина да пътуваме със собствен транспорт (кола) до Анталия (Алания). Та, чуденката ми е - откъде е най-пряко и най-вече има ли метан-станции по пътя, тъй като колата, с която ще пътуваме е на метан?

За съжаление нямат метан станции.
За Анталия знам, че пътя минава през Истанбул и че магистралата, по която се пътува до Анталия е много хубава и без особени завои.

Anelia20,
, газ станции имат. За цената на газта ще те излъжа, но на нас ни излезе към 400-450лв от Бургас до Бодрум /900 км/. За морето в началото на юни в Кушадасъ съм скептична. Чувала съм доста хора да казват, че тогава водата е още хладна. Температурите на въздуха определено ще са високи, но за водата не бих разчитала особено.

# 319
  • Мнения: 1 030
cska_kazanlak
И ние тази година сме се насочили към Алания. Всеки момент очаквам да финализираме резервацията, но става по-бавно, защото сме четири семейства. Ще сме със собствен транспорт.
Маршрутът минава през Истанбул като смятам да го разделим на две-  спане в Кутахия, защото е малко след половината.

# 320
  • Мнения: 136
zhorchy
Ако не е тайна - за кой хотел и кога?
И как е по-добре да се отклони човек - през Гебзе и Бурса или през Сакария?
А за метана - надявам се това, което е написала miss july да не е точно така - като търся в Турция ми излизат метан-станции в Сакария, Афион и Анталия, само дето не знам дали в тях могат да зареждат и леки автомобили? newsm12

# 321
  • Сoфия
  • Мнения: 295
И аз се замислям за пътуване със собствен транспорт, но им време.

Някой може ли да ме ориентира кога излизат почивките със самолет? До края на годината или догодина?

Някакви мнения за YASMIN в Бодрум или за Ефталия Марин. За втория не намерих никакви коментари...вярно, че е нов де  Embarassed

# 322
  • Мнения: 1 397
И аз да се включа с едно питане, което има малко връзка с горното - замисляме догодина да пътуваме със собствен транспорт (кола) до Анталия (Алания). Та, чуденката ми е - откъде е най-пряко и най-вече има ли метан-станции по пътя, тъй като колата, с която ще пътуваме е на метан?

Здравей!
Ровейки се попаднах на този сайт с разположението на метан-станциите и цената на горивото. Дано да ти бъде полезен! По подразбиране излиза Белград,отстрани можеш да го промениш.


http://www.cngprices.com/station_map.php?location=belgrad&lat=44.8205556&lng=20.4622222

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
zhorchy
Ако не е тайна - за кой хотел и кога?
И как е по-добре да се отклони човек - през Гебзе и Бурса или през Сакария?
А за метана - надявам се това, което е написала miss july да не е точно така - като търся в Турция ми излизат метан-станции в Сакария, Афион и Анталия, само дето не знам дали в тях могат да зареждат и леки автомобили? newsm12

Не знам колко ти е голяма бутилката, но нашата кола трябва да се пълни на 100км, а надали в Турция имат метан станция на всеки 100, че и повече километра. Така или иначе ще ти се наложи да караш на бензин.

# 324
  • Мнения: 136
Благодаря на всички за отговорите! Този линк ще ми е от полза поне за първоначалните планове. А за бутилката - голяма е, но тъй като колата е на другото семейство не мога да кажа точно колко... Но все пак има светлинка в тунела. Peace

# 325
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Anelia 20,времето в началото на юни дори да е хубаво и топло не вярвам така да бъде и с водата!На нас август ни беше леко хладна,ако можете по-добре изберете края на юни! Миналата седмица бяхме в Турция и мъжа ми гледаше цената на газта която започваше от 2.30 до 2.70 тл.Ние като зареждаме от там мъжът казва,че е по-хубава и,че минавал повече километри с едно зарежданe!Газ  има на всяка бензиностанция тоест на около 10 км.!
cska_kazanlak,ние също ще пътуваме с кола евентуално до Анталия и ММ казва,че във фейсбук има доста инфо и много добре запознати хора за пътуването до там,но най-добре било да се отклоним от Сакария и евентуално междинка в Кютахия ако ли не направо за Анталия!Имало и вариант от Йеникапъ до Ялова с фери за да избегните задръстванията в Истанбул. Сега ми казва,че е много,ама много рисковано да разчитате на метан в Турция!

# 326
  • Русе
  • Мнения: 166
Galactic Voyager излезнаха ли оферти за 6 нощувки в Анталия?


Тях ги пускат последно. Peace
                                                                                                                                                                                                      Rual travel са качили самолетни почивки до Анталия със самолет 

# 327
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Galactic Voyager излезнаха ли оферти за 6 нощувки в Анталия?


Тях ги пускат последно. Peace
                                                                                                                                                                                                      Rual travel са качили самолетни почивки до Анталия със самолет 
Питането е за програми с 6 нощувки, качени на сайта на Руал са с 7 Peace

# 328
  • Мнения: 242
И аз се замислям за пътуване със собствен транспорт, но им време.

Някой може ли да ме ориентира кога излизат почивките със самолет? До края на годината или догодина?

Някакви мнения за YASMIN в Бодрум или за Ефталия Марин. За втория не намерих никакви коментари...вярно, че е нов де  Embarassed
Мога да коментирам хотел Ясмин - Бодрум. По мои спомени е открит през 2004 или 2005 година. Комплексът е разположен на огромна територия, има много зеленина, детски кът, няколко водни пързалки. Плажът е с малки камъчета, едър пясък, но може да се влиза без аква обувки. Има доста барове, барчета и други подобни. Хотелът е доста овехтял и е загубил голяма част от екстрите си при откриването. Стаите са  спартански оборудвани и изглеждат празни, защто предишните хубави мебели не е останало почти нищо. Храната е вкусна, но доста еднообразна. Сервира се само алкохол турско производство. Поддържа се чисто и в стаите, и в общите части.
Сега ще сложа малко снимки в албумчето на първа страница.

# 329
  • Мнения: 20
за интересуващите се за пътя до Анталия със собствен транспорт,къде може да се нощува/междиннки/,къде е най-добре да се зарежда и др.тънкости-във ФБ групата за Анталия има страхотни специалисти. Ще са ви от голяма полза.

Общи условия

Активация на акаунт