Памперси

  • 1 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,ползвам памперси Пуфис,но отскоро забелязвам,че около ануса на бебка се събират бели работи,все едно съм я мазала с крем.Чистя я с физиологичен разтвор.Има ли от какво да се притеснявам и от кои марки памперси сте доволни.Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 44 098
Пробвай други памперси тогава - памперс, на дм марката, хъгис и т.н.
Само не разбрах защо чистиш с физиологичен р-р, а не миеш детето с вода???

# 2
  • Мнения: 108
Мия дупето всяка сутрин,когато се наака и я къпя всяка вечер,а я чистя с физиологичен разтвор и памуче като има бяло и около лабиите-така ми беше казал неонатолога Simple Smile

# 3
  • Мнения: 203
Като за начало спри да я чистиш със физиологичен разтвор,ако не искаш да използваш мокри кърпи, я почиствай със чиста вода и памук.Кожата там долу е много чувствителна  с ФР може да раздразниш все пак това е вода и сол. А за памперсите аз използвам само на Памперс,и до сега никога детето ми не е имало проблеми

# 4
  • София
  • Мнения: 44 098
Ама тези бели работи нещо от памперса ли са или някакви секрети?

# 5
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Здравейте,ползвам памперси Пуфис,но отскоро забелязвам,че около ануса на бебка се събират бели работи,все едно съм я мазала с крем.Чистя я с физиологичен разтвор.Има ли от какво да се притеснявам и от кои марки памперси сте доволни.Благодаря предварително Simple Smile
Тези бели работи да не са остатъци от крема против подсичане, с който я мажеш? Защото е съвсем нормално да е това. Аз иначе ползвам на "Памперс" . Не мисля, че физиологичният р-р би пречел, най- много да изсуши леко лигавицата, така че хладка вода и памук са абсолютно достатъчни.  Peace

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 18:01 от Juliette14

# 6
  • Мнения: 4 761
Може и да е от памперсите. И ние с Пуфис сме имали този проблем веднъж, беше някакъв пакет от Fashion Limited Edition - топченца гел излизаха от памперса и му се лепяха на дупето. Досадно е за чистене, но не е имал някакви кожни проблеми. Във всеки случай повече не повторих с Пуфис. Когато сме в БГ, ползвам Pampers Premium Care - единствената ми забележка е по отношение на цената.

Физиологичен разтвор използвам единствено за носа. Всичко останало се чисти с вода.

Общи условия

Активация на акаунт