АСТМА- тема 29

  • 73 502
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Благодаря Марина

# 16
  • София
  • Мнения: 307
здравейте,

моя син пак е с кашлица и хрема, реших този път да го заведа при д-р Филчев че нашата пулмоложка никога не може да ни вземе на преглед когато е болен  Rolling Eyes
А пък и ни е в района. Само където в 5та градска трудно го намерих но това да е проблема.  Rolling Eyes
Та имаме леки хрипове, назначи ни освен пулмикорта и вентолин, и съответно каза Ериуса да не го давам, а досега винаги при Бронхиолит са ни лекували с Ериус или Фенистил....

Има ли дечица които се лекуват при него? Искам да чуя мнение за доктора, че от първото ни посещение съм малко объркана ....

Хем се изказа ласкаво за сегашната ни пулмоложка, хем се учуди че сме само на пулмикорт за профилактика, а не ни е изписан Сингулер  Tired 

# 17
  • Мнения: 109
Нощен гост, благодаря за информацията за инхалатора. Сега знам поне как се казва. Ще го търся по сайтовете. 
Виждам за детето ти са изписали доста лекарства, но май няма противоалергично. Когато моя започне да се разболява винаги започвам с Ериус             

# 18
  • Мнения: 300
Вече два пъти ходим при Филчев, предписа ни флексотид и сингулар. Не сме ходили при друг пулмолог и не мога да направя сравнение, но сестра ми водеше детето си при него и беше доволна, за това и аз го заведох. Пуснахме изследвания разширен педиатричен панел за кръвен тест за алергии, от тогава не е имал пристъпи, но продължава една влажна дълбока кашлица, което според него не е нормално. Беше поспрял, но после от детската градина изкара един дълъг като време сопол и пак се появи влажната кашлица. Давам му ериус понякога, особено когато го хване вирус по препоръка на педиатъра разбира се.

# 19
  • BG
  • Мнения: 4 457
Нощен гост, благодаря за информацията за инхалатора. Сега знам поне как се казва. Ще го търся по сайтовете.  
Виждам за детето ти са изписали доста лекарства, но май няма противоалергично. Когато моя започне да се разболява винаги започвам с Ериус            
Септември и половината от октомври го изкара на противоалергични, то зиртек Д, то ериус, ксезал, може би затова. Извинявай, че не мога да дам повече инфо за инхалатора и резервните му части, но бях го дала на позната за нейното дете и тя  беше купила новата част, защото моята без да иска я беше пукнала.

# 20
  • Мнения: 109
Не се притеснявай, помогна ми, не знаех как да го търся в нета. Ох, той и моя като прокашля почвам да го тъпча с ериус, ама му и минава. Явно нещо го дразни от влагата.

# 21
  • Мнения: 5 234
Благодаря за новата тема, Донси!  bouquet
Дано да са здрави децата и по-бавно да я изпишем!
Можеш да махнеш от 1-ва стр. д-р Вичева - разбрах, че вече не работи. Жалко, защото аз я харесвах.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 173
Дано всички болни дечица бързо да се оправят  Hug

# 23
  • Мнения: 3 420
Здравейте и в новата тема Simple Smile Пожелавам здраве на всички! Hug
Моят син има още малко остатъчна кашлица. Събота и неделя успях да овладея положението и в понеделник си беше на градинка.

# 24
  • Мнения: 732
Запис и от нас.Моите пак са болни,шести ден са на АБ с кашлица ,спазъм и Т 37- 37.5.Утре пак сме на преглед и май ще правим снимки.За сега диагноза точна нямат ,но уж било от гърлото,но май вече са надолу нещата.

# 25
  • Мнения: 1 351
Лелеее , взе да се пълни бързо темата. И ние сме в отбора на кашлящите . За сега ЦРП - то е 1,6 и няма АБ , ама утре съм си наумила да му пусна пак едно ЦРП да видим дали ще започваме през почивните дни. При нас нещата са доста особени - синът ми не кашля и затова може бибързо се разсвирва , защото се задръства сам .....Има ли други дечица , които правят така. Карам го насили да кашля . Изписаха ни и Авирон - водорасли от аптеката , освен Пулмикорт Вентолин , изопринозин ....
Искам да питам и друго - ползвате ли йонизатори , озонатори и обзвлажнители .... newsm78 , има ли полза и какви марки са .....

# 26
  • Мнения: 5 531
При Михаил пристъпите започват с калица, и много скоро след това около ден два спира да кашля, съответно се задръства, и започва да хрипти и свири. Включвам обикновено Мукосолван в тези случаи към лечението с Пулмикорт и Вентолин, потупвам по гърба, и го карам да кал.я Но Ни се случва много често именно да се задръсти защото не кашля.

# 27
  • Мнения: 129
 Hugна всички болни

# 28
  • Мнения: 3 420
Искам да питам и друго - ползвате ли йонизатори , озонатори и обзвлажнители .... newsm78 , има ли полза и какви марки са .....
Не, не използваме подобни неща.  Peace

Ели Вълкова, стига, де  Sad Вас направо съм ви признала, как се справяш не знам.  Hug Hug Hug

Бързо оздравяване на всички!  Hug


# 29
  • София
  • Мнения: 307
Днес доки не чува хрипове, сложи ни диагноза Остър лалингофарингит, естествено продължаваме с вентолина и пулмикорта...

Но ни завиши количеството на Пулмикорта за 5 дни, и сега гледам че няма да имам достатъчно, а чак в понед мога да мина през GPто.

Знаете ли дали в аптеките се продава единично количество, по-малко от кутия?

Общи условия

Активация на акаунт