Май че бият детето ми в яслата?Как да разбера?

  • 13 509
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Чета последните постове и си мисля,че ако се уведоми закрила на детето и се разшуми
нещата няма да са така.
Сигурна съм че госпожите/лелки вдигат ръка не само на едно дете,при тях е практика.
Така,че ако има жалби от 2-3-4 родителя и се почне да се пращат жалбите където се сетите
нещата ще се променят.
Пасивността в такива ситуации ни прави  съучастници.
Насилието над деца е наказуемо,трудно доказуемо но не невъзможно.
съгласна съм с теб ,но колкото майки да познавам с пуснати жалби ...всичк осе потулва в общината в полицията навсякъде ...... знам 1 случай в наща градина и познавам майката и бащата .той полицай .Госпожата щипела децата .Но няма доказателства освен синини, таткото сложим микрофон на малкото и принудили директорката да я махне , Да значи 1 случай знам .

# 61
  • загубено
  • Мнения: 6 550
Чак пък да се потулват е полиция и община.
Колко от учителките имат мъж кмет или баща съдия?
Мислят се за недостъпни защото всички си траят.
Я подайте жалби,че и дело да има.
Пък да видим колко учителки ще им подпари под з**ниците.

Аз не бих си траяла ако детето ми е малтретирано по какъвто и да е начин.
И няма да се занимавам с учителката отивам по-нагоре.
Една такава да я уволнят е постигнато нещо в правилната посока.
Жалко е ,че хората се плашат и примиряват.
И най вече върви логиката ,да не са те отпред когато стане напечено.
Може да се вайкаме по форуми и сбирки но дойде ли реч да се направи нещо се скатават повечето.

# 62
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Добре а вие замисляли ли сте се, че има недостиг на учителки. В нашата група едва намериха бая търсиха нова. Коя директора ще махне учителка като знае, че няма кой да дойде за тея смешни пари.

# 63
  • Мнения: 2 352
Добре а вие замисляли ли сте се, че има недостиг на учителки. В нашата група едва намериха бая търсиха нова. Коя директора ще махне учителка като знае, че няма кой да дойде за тея смешни пари.
Жокер ли ти трябва?
Която ще спре да бъде директор в най-добрия за нея случай.
Не децата и не родителите са тези, които са определили ценоразписа на услугата. Подписали са трудов договор при точно определени условия и ако не им изнася, да се изнасят. Директорката заедно с тях.
П.п. Парите не са толкова смешни. Поне не тези за педагогическия персонал. Насреща имат около 5 часов работен ден и тримесечна отпуска.
П.П.П. И въобще не е да не могат да набавят персонал. Има доста хора, които чакат да пенсионират някоя враснала се в системата почитателка на Макаренко. Истината е, че директорките масово държат да се обграждат с гъзолизци.
Ако искат, за без пари у дома или да копат (умишлено използвам диалект).  Щом имат разписани трудови характеристики, ще играят на хорото, както са са си се хванали за него. Педагогическите филиали бълват специалисти. Който иска да има по пет деца - прави си частен бизнес, наема си хора, става пациент на всички администрации и лапа ли лапа пачки от родителите.

# 64
  • загубено
  • Мнения: 6 550

Точно.



А ако един доктор реши че не му плащат добре и по време на операция си тръгне,
пуска си съобщения и просто безхаберно се отнася.
Ай да  го разбираме и него.
И лекари няма в малките населени места.
За това всеки да си изпълнява задълженията и ако му е трудно, на нивата както каза Ами сега .

# 65
  • София
  • Мнения: 18 744
На всеки е отгоепрността да следи и да наблюдава как се отнасят с детето му и да предприеме мерки своевременно.И хич не ми ги спрягайте тия изречения как нище не може да с енаправи,как няма персонал и т.н. Как някой си чакал да му тормозят детето 2 г. и тем подобни.Ами тогава за какво толкова се бутат в градините.По вашите думи *АДРЕНАЛИНКА* във почти всяка градина млатят,и бият децата и щом се оплачат родителите става още по-зле,а те седят и мълчат.Е такива хора ако има,незнам кой ще им пази децата,или сигурно и тях са ги били в детската. Joy

# 66
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
На всеки е отгоепрността да следи и да наблюдава как се отнасят с детето му и да предприеме мерки своевременно.И хич не ми ги спрягайте тия изречения как нище не може да с енаправи,как няма персонал и т.н. Как някой си чакал да му тормозят детето 2 г. и тем подобни.Ами тогава за какво толкова се бутат в градините.По вашите думи *АДРЕНАЛИНКА* във почти всяка градина млатят,и бият децата и щом се оплачат родителите става още по-зле,а те седят и мълчат.Е такива хора ако има,незнам кой ще им пази децата,или сигурно и тях са ги били в детската. Joy
Нищо подобно. Има хубави градини с добри учителки. Не навсякъде бият мен преди 25 г ме биеха бая, нищо не се е променил о

# 67
  • София
  • Мнения: 18 744
Личи си,че са те били.Трайкай си и така ще си те бият цял живот.Мен пък не са и след 30 години си виждам другарките и ми се радват.И детето ми не бият.Както казах не съм мишка и не си трая нервира ме това овчо ислене и бездействие.  bouquet

# 68
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Личи си,че са те били.Трайкай си и така ще си те бият цял живот.Мен пък не са и след 30 години си виждам другарките и ми се радват.И детето ми не бият.Както казах не съм мишка и не си трая нервира ме това овчо ислене и бездействие.  bouquet
Моля да не се нападаме. Аз не съм конфликта личност и си знам място.. В частната градина съм правила скандали, викала съм. И мнението ми се е уважи по. По нагоре една майка сподели какво е станало с детенце то и след нейна намеса . няма как ние да променим системата градена от толкова години. Няма да се променят нещата. На който не му отърва чантата и на друга градина или на частна.

# 69
  • София
  • Мнения: 18 744
Не турся конфликт изобщо.Не ти разбирам мисленето и това,че трябва да се търпи.На който нещо не му харесва се бори да го промени,а не си заравя главата и да си трае.

# 70
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Не турся конфликт изобщо.Не ти разбирам мисленето и това,че трябва да се търпи.На който нещо не му харесва се бори да го промени,а не си заравя главата и да си трае.
И как ще го промени. Казах на по позната счупиха носа на детето защото посегнало за ябълка. По новините по вестниците по фб писаха. Жалби се писаха какво ли не. Майката говорише с кой ли не. И нищо. Нищо не стана...... Нямало доказателства ала бала.... Детето имало проблеми измисляло си майката била агресивна. И до там. Госпожата още е там. Нищо не стана. Аз не подкрепям това, казвам че но не можем да променим.... Тя нищо не поемени.

# 71
  • София
  • Мнения: 18 744
Как ли? newsm78Имам мъж,който знае как се чупят носове на госпожи Joy

# 72
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Как ли? newsm78Имам мъж,който знае как се чупят носове на госпожи Joy
Да той отишъл там да се разправя. После директорката дошла в тях с госпожата да се РАЗБЕРАТ. После пуснали да накажат госпожата За 1 седмица отпуска. И до там бива и здрава обучава дечица там. Никой не повярвал на детето. И какво ще стане с бащата като ги набие. Ще оправи ли нещо?

# 73
  • София
  • Мнения: 18 744
Каквото става с госпожите това и с бащата,каквото повикало такова се обадило.

# 74
  • Мнения: 1 010
Ааа , моля , моля . Това със заплатата , работното време и боя на дете не го приемам. Та , моя приятелка преди време имаше такъв проблем . Бяха били синът й в яслата , втора ясла . Детето си казало , когато майка му го взима вечерта , на всичко отгоре , учителката беше съседка на бабата на детето. След като учителката видяла , че приятелката ми съвсем сериозно приема думите на детето , започнала да се оправдава , да заеква ... грозна гледка . Приятелката ми каза , че на момента потърсила директорката ,но нея я е нямало , извикала старшата сестра , абе олелия до Бога . На следващия ден завела детето и отново учителката започнала да се оправдава ,че само го била дръпнала , но вечерта малкия много ясно си казал къде и как бил шамаросван. Беше пуснала жалба до директорката , а в последствие до общината . След нейните действия и други родители от тази група изказали съмнения за подобни инциденти и в последствие учителката била уволнена дисциплинарно , НО от общината , защото учителките в яслата били на подчинение на общината .
Както казват старите хора , като не й изнася тази заплата , да ходи в частна детска градина . Как ще позволя , някой , който и да е , по какъвто и да е повод да крещи или не дай си Боже , да удря детето ми и аз да си замълча и да го оставя . На , който не му изнася да работи с деца , да си сменя попрището , да ходи да гледа патки на село , не ме вълнува , НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ПРОЯВЯВА АГРЕСИЯ КЪМ  ДЕТЕТО МИ.

Общи условия

Активация на акаунт