В какво вярвате?

  • 1 764
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 959
Вярвам в Доброто начало в човека, вярвам в моя Бог/ на които се моля когато ми е най тежко и които не е в църквите/, вярвам в предопределеността на съдбата, но вярвам и в бъдещето.

# 16
  • Мнения: 980
Вярвам в семейството ми и в добрия ангел_хранител. И в късмета....

# 17
  • Мнения: 619
Вярвам в Бог,в живота след смърта и в   любовта! Two Hearts

# 18
  • Мнения: 822
Вярвам  в една сила,която съществува над нас,извън нас и въпреки нас...За едни тя е Бог,за други карма,съдба ...В църква влизам,когато е най-празна или просто запалвам свещ у дома- и тогава си говоря с Бог... Praynig
Вярвам в най-близките си хора и обичта им!
Вярвам,че детето ми е тук,за да осмисли целия ми живот!
Вярвам,че за всичкото зло,което вършим, има възмездие!Понякога то не ни спохожда в настоящия ни живот,а друг път засяга хора,които много обичаме-тогава боли дори повече...
Вярвам в прераждането!
Вярвам,че добротата лекува!
Вярвам,че тези,които вече съм изгубила в реалния живот,бдят над мен!

# 19
  • Мнения: 1 017
Вярвам в Доброто начало в човека, вярвам в моя Бог/ на които се моля когато ми е най тежко и които не е в църквите/, вярвам в предопределеността на съдбата, но вярвам и в бъдещето.

как хубаво си ми казала  мислите, Калида   bouquet  bouquet  bouquet

Вярвам, Че всиЧко, което ни се слуЧва има приЧина да се слуЧи. Вярвам, Че дори и лоШите неЩа носят послания за добро. Вярвам, Че на всиЧко, което ни се слуЧва рано или късно трябва да намерим смисъла...за да станем по добри. или да повярваме в доброто.
Нямам обяснение все оЩе за трагедиите, болестите, и лиЧните неЩастия. Мисля, Че е твърде трудно да търсим световен смисъл в болно дете, загуба на близък Човек и т.н....Въпреки, Че вярвам, Че всеки си отива от този свят, когато е извървял пътя си, и когато най близките му трябва и могат да се справят без него...

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Искам да вметна нещо, което ми прави впечатление...Много от вас казвате, че вярвате в Бог, но не ходите на църква, в къщи се молите и т.н. За съжаление, / говоря от позицията на православен/ това не е достатъчно. Тайнствата могат да се извършват само в църква и от свещенници, които са свръзката с Господ. В молитвата, тайнствата няма значение личността на свещенника, защото той е само свръзка. Също молитвата има най-голяма сила в Господният дом....

# 21
  • Мнения: 1 493
Вярвам в Бога, във вечната ЛЮБОВ , в победата на доброто , в огромните възможности на човешкия мозък / ползваме само 3-5 % от него / , в това, че красотата ще спаси света, че всеки си има ангел хранител, че светът би станал прекрасно място за живеене, ако човечеството не се въоръжаваше и ако всеки ден правим по нещо добро за другите, казваме по някоя добра дума, погледнем с нежност дете, цвете, небе, възхитим се от прекрасна музика, картина, пейзаж, архитектурно творение, мислим положително, прогоним гордостта и злобата от душите си и се усмихваме !

# 22
  • Мнения: 6 167
Искам да вметна нещо, което ми прави впечатление...Много от вас казвате, че вярвате в Бог, но не ходите на църква, в къщи се молите и т.н. За съжаление, / говоря от позицията на православен/ това не е достатъчно. Тайнствата могат да се извършват само в църква и от свещенници, които са свръзката с Господ. В молитвата, тайнствата няма значение личността на свещенника, защото той е само свръзка. Също молитвата има най-голяма сила в Господният дом....




Според мен момичетата,  които се изказват по този начин са просто толерантни, тъй като тук няма само православни християни и изобщо християни ( например аз).
Ако искаш, отвори нова тема за православието, тук е зададен по-общ въпрос и темичата беше много интересна, приятна и ненатоварваща до този момент.
  bouquet

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 15:05 от lenilaf

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
lenilaf,

За съжаление, много често се разсъждава така от незнание....Затова го казах. Сигурна съм, че много от написалите нещо от този вид са православни...Мое мнение е и, че ако ми се зададе този въпрос или го прочета като тема някъде е най-малкото ненатоварваща....Причината: това е сериозна тема, а не от типа Клюкарник....  bouquet

# 24
  • Мнения: 6 167
lenilaf,

За съжаление, много често се разсъждава така от незнание....Затова го казах. Сигурна съм, че много от написалите нещо от този вид са православни...Мое мнение е и, че ако ми се зададе този въпрос или го прочета като тема някъде е най-малкото ненатоварваща....Причината: това е сериозна тема, а не от типа Клюкарник....  bouquet

калинка, и аз съм сигурна, че повечето са православни.  и съм сигурна, че имат нужда от напътствия във вярата си. сигурно има форум, към който да ги насочиш да посетят или материали, които да прочетат.
темата е много хубава и много й се радвах, защото  разсъжденията ни толкова си приличат , независимо, че очевидно има различни религии представени тук.


# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ама тя си е все още хубава....Моето изказване го приеми като: офф- топик и съвсем не, като напътстване /по- скоро като професинално изкривяване на бъдещ учител  Wink/

# 26
  • Мнения: 375
Тайнствата могат да се извършват само в църква и от свещенници, които са свръзката с Господ. В молитвата, тайнствата няма значение личността на свещенника, защото той е само свръзка. Също молитвата има най-голяма сила в Господният дом....

Църквата като институция  не е възникнала заедно с християнството,не искам да звуча еретично(аз съм православна християнка) ,но как може свещеника да ми е свръзката с Бог!!! Той може да ме напътства,да ми помага в желанието ми да се усъвършенствам ,но ако аз самата не търся това и не съм готова ,как може някакъв свещеник да го прави вместо мен ???

# 27
Вярвам в Бог и в неговата сила, вярвам  в доброто , вярвам във всичко което ме кара да се чуствам щастлива!  Hug

Нека Бог ни пази всички и да ни дари  с ум и разум  и да ни изпълни с много доброта! Praynig

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тайнствата могат да се извършват само в църква и от свещенници, които са свръзката с Господ. В молитвата, тайнствата няма значение личността на свещенника, защото той е само свръзка. Също молитвата има най-голяма сила в Господният дом....

Църквата като институция  не е възникнала заедно с християнството,не искам да звуча еретично(аз съм православна християнка) ,но как може свещеника да ми е свръзката с Бог!!! Той може да ме напътства,да ми помага в желанието ми да се усъвършенствам ,но ако аз самата не търся това и не съм готова ,как може някакъв свещеник да го прави вместо мен ???

Ами например при кръщаването, бракосъчетанието, маслосвет, причестяване и т.н. стават единственно с помощта на свещенник. Той е свръзката между хората и Бог, иначе не стават тайнствата.

Това е един хубав линк за тези, които имат интерес:
http://pravoslavie.bg/index.php?option=com_content&task=view … 269&Itemid=68

Какво е Църквата?

Църквата е на първо място общност на вярващите в Христа. От мистична гледна точка църквата е тяло Христово, като главата е самият Христос, а останалите части представляват вярващите. Единството на Църквата се гарантира по мистичен и ритуален начин от тайнствата, като особено важни в това отношение са: 1. Св. Кръщение, с което човек се приема за член на Църквата като се премахва първородния му грях и 2. Св. Причастие, при което всеки път, приемайки тялото и кръвта Христови, вярващият потвърждава, че е част (причастява се) от Църквата – тяло Христово.


Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 21:07 от Kalinka

# 29
  • Мнения: 375
Къде и как е проповядвал Христос !? Дали това е било от църква ? Или сред хората!? Не искам да спорим,но си задавам въпроса:защо Църквата е била толкова жестока през вековете и най-вече в лицето на инквизицията,това ли е проповядвал Христос-не,не това,проповядвал е любов,смиреност и т.н.
Аз вярвам в Бог,но не църквата изгражда тая моя вяра.

Общи условия

Активация на акаунт