Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 959
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 157
Тази нощ ме хвана безсънието.. Confused
Само ми се въртят разни мисли в главата и всичко това е свързано с ваксината дето ни сложиха днес и свързаните с нея там неща.
Педиатърката ни каза да даваме профилактично два дни преди ваксина фенистил капки, в деня на ваксината също, както и два дни след ваксината. Дотук добре, ама вече като каза и профилактично да дам Панадол вечерта преди лягане, дори и да не вдигне температура, вече се позамислих...защо да го тровя бебчото...
обаждам се на лекарката ни хомеопат да й споделя, че той е видимо добре и според мен е излишно да му давам Панадол и тя се съгласи с мен на 100% (каза само в краен случай, ако вдигне t над 38,5 да му дам). Споделих й и за противоалергичните капки , тя каза да не му ги давам - това само затормозявало и обърквало имунната система на бебчо. Спрях ги и тях. ...И наистина тази нощ, да чукам на дърво,  и без Панадол не е вдигал t.
С риска да се повторя, ама пак ще Ви попитам-  мами Вие давате ли нещо преди ваксина или след нея?

# 616
  • Мнения: 157
good_girl_and_mother да, едно и също са. Има такива, които се закачат за прахосмукачката - Бейби вак се казват ако не се лъжа. Другите са с едно маркучле и ти издърпваш с уста. Аз имам такава, доволна съм много.

Благодаря за информацията  Simple Smile

# 617
  • Мнения: 397
good_girl_and_mother, нищо не даваме преди и след ваксина. И на нас ни казаха само ако вдигне над 38,5 (дано не се налага де  Shocked )

# 618
  • Мнения: 186
good_girl_and_mother, лекарката ви хомеопат не спомена ли Туя? Това е хомеопатично лекарство и аз го давам преди ваксина, в деня и след деня на ваксинирането.Ако е хомеопат, просто би трябвало да ти го е казала, защото туята е за по-лесно понасяне на ваксините.
С момичетата в групата във фейсбук онзи ден пак коментирахме това,тези,които са давали туя, казаха,че не е имало никаква реакция от ваксината . Аз лично още от преди 5 години с дъщеря ми съм давала ,така че  е изпробвано
По другите теми не мога да се включа, че не съм чела нищо, само последната страничка...

Хубав ден на всички
  bouquet

# 619
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754

Според нея нощното мятане и неспокоен сън не се дължат толкова на киселините, а на колики.
Ама и твоето бебче ли се мята на сън? Я разкажи по-подробно как точно, кога, колко? Че това ми е другия проблем след носа. Според моята педи е щото и е топло, въпреки обясненията, че е от преди да отопляваме изобщо.
Моята започва след първото преспиване, 2-3-4 часа след заспиване и после се започва на всеки час.Поукротява се, заспиваме, пак започва и така до сутринта. Има и много газове, през нощта постоянно тръцка. Как разбирате, че имат още колики. Като се замисля, когато всичко започна спрях Лефакса   Thinking И как знаете, че имат киселини?
Много се обърквам, трябва ли да я водя при всякакви специалисти за да изключваме или потвърждаваме проблеми? Ето, пишете за рефлукс, ама може да няма повръщане. Момата, като не повръща, може ли да го има?

# 620
  • София
  • Мнения: 357
С риска да се повторя, ама пак ще Ви попитам-  мами Вие давате ли нещо преди ваксина или след нея?
Нищо. Педиатърът ми е казал да давам Панадол само в случай, че вдигне Т. Аз първия път малко притеснена му дадох без нищо една доза, но повече не повторих.

elliee, под мятане имам предвид - рязко въртене на главата на ляво и дясно, опъва крачетата понякога и изпъчва коремчето от време навреме - и това го категоризирам, като мятане, защото самите движения са едни резки и отсечени. Вечер се случва най-рано около час-час и половина след като е заспал. Аз не знаех, че има колики още, но по описанието ми лекарката така реши. За мен са си чисти газове, които го мъчат.
За киселините съм писала тук по-отдавна - аз страдам от киселини и знам как ми се получава едно като леко изхълцване (или вътрешно оригване) - при Ники ми костваше много вторачване и постоянно наблюдение, но виждах как също леко изхълцва и след малко започва да се мръщи и да прави опити да преглътне нещо, като в последния час поне не е ял нищо. И в такива случаи реве. Или пък много често започва да хълца от изневиделица и започва истеричен рев и извиване на дъга. И почти винаги реве и преди оригване - понякога по половин час рев, докато някак не го оригна. По това всичкото описание лекарите му слагаха диагноза.

# 621
  • Мнения: 2 653
elliee, снощи успокоявах Мартин по следния начин- от е увит като пашкулче в едно одеяло (това от бебета си ги успокоява) и нагънах една кърпа върху корема. Пуснах сешоара да духа в кърпата, тя като се натолпи я завъртах и така 20тина минути.
След това през нощта имаше също няколко будения, тогава успокоението беше следното- аз сядам по турски на спалнята. Той я завит в одеялце и съм го сложила въху краката си, крачетата на единия ми крак, главата на другия, а дупето изпада надолу. Така свит, аз се поклащам като люлка на ляво-на дясно. Успокоява се много бързо и заспива, след което го поставям внимателно, както си е свит на леглото и го завивам добре.
Забележи детето ти на студено или на топло се успокоява.

На децата им подариха вчера едни надуваеми елен и ДК, големи. Така са им пищяли от радост, много се вълнуваха. И получихме част от коледните им подаръци- наред с буйките, които бях поръчала, всичко останало беше дрехи. А предупредих, че имам огромно количество дрехи.

Чакам и Маритин на да се събуди, че днес им е шахматен режима и излизаме да се възползваме от Слънцето. И аз да събера малко вит Д, че ми е едно сиво и ужасно.

ижинка, и моите деца правеха така. Макс престана, Мартин не знам, че в момента други неща го тормозят. Точно както го описваш - около час и половина два започват да си въртят главите, стават неспокойни. Тогава и вероятността да се събудят беше най-голяма. Това се случваше само след вечерното хранене. В някои случаи ми е помагало да ги вдигна да се оригнат или просто да ги подържа изправени. Те обикновено си спят и не усещат. След това заспиват спокойно.  Ако ли пък не нещата се успокояват на третия час някъде. Примерно в 8 са яли, към 9 заспиват и знам, че към 10 ми започва притичването, до към 11-11,30. После всичко утихва.

# 622
  • Мнения: 438
Днес при нас е много слънчево, ще чакам малко да се позатопли и ще се мятам в ботушите  Grinning  Много ми липсват разходките, а и на бебо не му е ок да си стои постоянно вътре, но с тези мъгли нвмаме друг вариянт. След обед сме на ДК и ще видя бузльо колко е пораснал Laughing

Пред входа имаме детска площадка и сега като погледнах през прозореца видях как двама мъже с електрожени я разпердушинват. Силно се надявам на нейно място да поникне друга и на пролет да се радваме на  нова  модерна площадка.Меката настилка ще е перфектна за прохождащото ми бебче  Praynig

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 11:19 от kremolin

# 623
  • Мнения: 334
Ох и ние май имаме колики , а мислех,че са до 3-4 месец ама на...Нощем много пръцка и това му влияе зле на съня,както и на нашия.Той се върти, дига крака,плюе биба...ужас.Така от 2до7 сутринта.ММ каза , че вече е като парцал.разбирам го....няма ли да мине всичко лошо.

Ние до сега имахме два приема на 4-валентна и на 28-ми януари ще ни бият 6-валентна. Не знам защо сега декември пропускаме.Хич не разбирам от тия ваксини,но ако не се доверя на докито, на кой?
Кога почвате да захранвате малките и с какво ще започнете, мислили ли сте? Мен малко ме обзема ужас, защото с кърмене мие лесно , сега трябва да почна нещо ново...да го мисля, как ще го приеме и дали ще му хареса. А и кърмата така ще намалее....Та идеята ми е, вие ли ще правите първите пюрета или ще купите и ако да, на коя марка сте се спряли?

# 624
  • София
  • Мнения: 357
fiona, ще пробвам да го вдигна следващия път, като прави така - тази вечер още Peace
gretalinka, и мъжът ми беше като пребит първите дни, докато спяхме с бебето и с него. Издържа десетина дни и се пренесе в детската и досега е там. Ники спи много по-спокойно сега, но мъжът ми не може да се престраши.
Захранването ще е от 5ти месец, по препоръка на педиатъра. Гастрото вчера настояваше да почвам до седмица със зеленчуково пюре. Аз съм взела пюрета на Гербер - броколи, карфиол, морков, тиква, карфиол и картоф. Имам и каши - ориз и ориз и рожкови на Нестле, но явно ще почна с пюре.

Момичета, ние излизаме, но не с количката, а с кенгуруто - трябва да отида до мола да купя подаръци - с градски транспорт и количка ми е направо мисия невъзможна, затова с кенгуру - а той, както не обича да е в него... Стискайте ми палци да се справим Confused Praynig

# 625
  • Мнения: 36
Мерси за информацията.

А в Бг ли ги слагаха? Дали и в Бг е същата ваксина? Учудвам се, защото първо ги има от този месец и второ те са през месец- 2, 4 и 6ти, как така на под 4 месеца ги имате 3 пъти  Rolling Eyes

Първата му я сложиха в Испания,защото там се роди. На два месеца беше.Сложиха му само шествалентната без ротарикс.Там се бият на два,четири и шест месеца.Другите две му биха в Германия.Тука се бият във втори,трети и четвърти месец и се бият заедно с ротарикса.Вчера му сложиха третата ваксина.За сега слава богу всичко е наред!Тук също не изписват лекарства преди ваксината.Само сироп,ако после вдигне температура.За празниците се пребираме в бг и ще останем няколко месеца и там трябва да му бия една ротарикс.Надявам се,че ще има.И ваксини ли има фалшиви ?ooooh!

Иначе и моето дете повръща и се буди вечер през час,но тук щом наддава добре невиждат проблем и не изписват лекарства.

# 626
  • Мнения: 2 653
Аз също ще захранвам след 5 1/2 месеца. С оризова каша безмлечна или картоф. Но като цяло първо минавам зеленчуците. Ще си ги правя у дома.

ижинка, успех! С количката на места си е равносилно на самоубийство. Толкова стръмни релси има! А и преди като бях с триколка не успявах да ги ползвам, сега пък сме извън габаритни. Въобще обикалям докато стигна до подлез, който сиима изградена полегата пътека вместо стълби. А ГТ съм го отписала. Само гледам жално новата седмица.

# 627
  • Мнения: 397
Ние май няма да дочакаме средата 5-ти месец,че за 20 дни сме качили само 120 грама Cry Cry В главата ми е каша,един вика да захраня с безглутеинова каша,друг - с бананова каша,третия с пъщърнак ...  newsm78 Бръмна ми главата,на вс отгоре един малоумен таксиметров щеше да отнесе количката.  #2gunfire
Помагайте със захранването  Praynig Като започнем примерно пюрето, след колко време се въвежда кашата ?

# 628
  • Мнения: 2 099
Espresso нямам възможност сега да пиша, но ако гастрото не ти е дала схема може да се включиш в темата за АБКМ. Аз още чакам схемата от гастрото / дали не ме е забравила  Rolling Eyes/, ако искаш ще ти я пратя, когато я получа.

# 629
  • Мнения: 616
на нас ни казаха ,че ще започваме с картоф,30 гр сиренце и съвсем малко масло,но някакво немско,и по  възможност всичко да се прави вкъщи-та по новте изисквания се почвало с картоф,а не ябълки,заради високата киселинност на плода.Иначе сме леко хремавиещо  и давам виброцил-някой да даде съвет за нещо друго?свекърва ми казва да сме намажели крачетата с ракия със сол,ама незнам,,,майка пък да го накисна във ваничката със сол  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт