Секрет от окото на новородено бебе, капки за очи или промивки ???

  • 84 568
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
При нас помогна очанката,за 4 дена нищо не ни остана.Рано сутрин,с помощта на памучен тампон и всичко се оправи.  Hug

# 31
  • Мнения: 1
Почиствах очичките с кърма капвах няколко пъти и за ден се изчисти от жълтия секрет който наподобяваше гурли (само че обилни) също така кърмата действа много добре и за ечимички не само за малки ,но и за големи. Ако имате възможност пробвайте и бързо оздравяване. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2
[ и аз имам проблем с окото на бебо само че ние сме на месец +

# 33
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
надявам са да ми помогнете, бебчо е само на две седмици, а има жълт секрет на едното оченце и ако не го чистя понякога залепя.
Звъннах на личната лекарка,каза да капя капки Макситрол. Но не съм ги капала, понеже в листовката пише,че съдържат кортикостероиди, пак и звъннах на личната да я питам и тя ми каза,че тези капки са най-добрите и да му капя 3 пъти по 2 капки.
Все още не съм му капала, правя промивки с лайка и преварена вода и се чудя какво да правя. Много е малък да го извеждам и отидем на очен лекар, не ми се ще все още на 20 дни е, да не вземе да хване нещо по-сериозно.
От промивките, ту има подобрение, ту не...четох, че се правят масажи на слъзните каналчета,че да се отпушат - и това правя...
Моля,ако някой има подобен проблем да пише как се е справил, какво сте капали,мазали, или друго... как да процедирам от тук нататък???


Аз имах този проблем скоро. Трябва капки иначе ще продължи. Аз му слагам на моето бебе тобрекс по препоръка на личната лекарка. 7 дни и се оправи, ако плаче очите пускат секрет. Не е страшно, но с компресия само няма да стане бързо.

# 34
  • Мнения: 31
[ и аз имам проблем с окото на бебо само че ние сме на месец +

И моето дете имаше такъв проблем. В нашия случай беше запушен слъзен канал, правих масажи на окото и промивах с преварена вода докато не се оправи. Но е хубаво да го прегледа офталмолог, за да се разбере от къде идва проблемът.

# 35
  • UK
  • Мнения: 5 999
Едната ми близначка беше с този проблем
Водих я на очен лекар. Изписа ни капки за очи и ми обясни, как да и правя масаж на оченцето.
Дори и неразбрах, кога и се оправи окото Simple Smile
Не копвайте кърма и някакви капки, които не са изписани от лекар. Мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт