Кои специалности в Софийския университет са признати в чужбина?

  • 2 357
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
По-специално, призната ли е Английската филология, завършена в СУ?

# 1
  • Плевен - Велико Търново - Милано, Италия
  • Мнения: 351
По-специално, призната ли е Английската филология, завършена в СУ?


не, не е призната, защото само в БГ има такава специалност. Трябва да държиш изпити в чужбина. Всяка държава си държи на своето.

# 2
  • Мнения: X
Ох, като вземете да пишете глупости... само в България имало такава специалност...

violinadimitrova, всяка страна има различни условия за признаване на дипломи от български висши учебни заведения. Отделно не става ясно дали питаш за друго учебно заведение, или за работодател. Така зададен, въпросът ти е прекалено общ.

http://europa.eu/youreurope/citizens/education/university/recogn … tion/index_bg.htm

# 3
  • Мнения: 27
Ох, като вземете да пишете глупости... само в България имало такава специалност...

violinadimitrova, всяка страна има различни условия за признаване на дипломи от български висши учебни заведения. Отделно не става ясно дали питаш за друго учебно заведение, или за работодател. Така зададен, въпросът ти е прекалено общ.

http://europa.eu/youreurope/citizens/education/university/recogn … tion/index_bg.htm

От линка, който ми изпратихте, разбрах, че където и да се кандидатства, примерно за магистър, извън БГ, няма държава, която автоматично да приеме вашата диплома за бакалавър.

# 4
  • Мнения: X
В линка става въпрос за ЕС само.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Не знам за английска филология, но дипломата за френска филология от СУ на моя позната си я признаха във Франция за тяхното Мастер 1 /аз лично имах резерви по признаване на толкова високо ниво/ и тя сега си завършва тяхното Мастер 2 по френска литература.
Приятелска с НУП /4 години в БГ/ си записа Мастер 1 във Франция по социални науки без проблем. Т.е. признаха си и дипломата като бакалавър.

Така че, ако кандидатстваш за магистър, университетът си решава сам.

Общи условия

Активация на акаунт