Наближаваме и третата година!

  • 46 391
  • 337
  •   1
Отговори
# 285
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз мисля да резервирам едно детско клубче и да поканим дечицата от яслата и тези, с които си играем по-често и са ни по-близки.

# 286
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ехооо от Декемврийчета,  минахме на дъжд  Sunglasses
Обаче е вярно скоро ставаме на цели 2  Heart Eyes
Кога се изтърколи това време. Аз не съм мислила още за РД по-скоро у дома.  Месецът е зимен и върлуват доста вирусчета .

# 287
  • Мнения: 350
Само моето дете ли е толкова тъпо, че още не можем да махнем памперса и не може да разбере какво се иска от нея ? Sad След  10 дни тръгва на ясла, а още се напикава без да казва.... Ще се гръмна вече, не знам какво да я правя. Всички деца около нас, които са нейната възраст, махнаха памперса преди МЕСЕЦИ, а ние още си го ползваме.
Всички опити до сега бяха неуспешни. Сигурна съм, че разбира кога какво й се прави, защото всичките пъти играе около мен, но когато усети,че й се пишка или ака и се скрива някъде и си свършва работата и тогава излиза. Вие как махнахте памперса? Не иска изобщо да стои на гърнето. Имам чувството, че само моето дете е толкова ограничено, че не разбира къде трябва да пишка и ака. Sad

# 288
  • UK
  • Мнения: 5 999
Е споко де,  има памперси и за големи Flutter
И ние ще сме с тях до 1 клас  Joy

# 289
  • Мнения: 510
Само моето дете ли е толкова тъпо, че още не можем да махнем памперса и не може да разбере какво се иска от нея ? Sad След  10 дни тръгва на ясла, а още се напикава без да казва.... Ще се гръмна вече, не знам какво да я правя. Всички деца около нас, които са нейната възраст, махнаха памперса преди МЕСЕЦИ, а ние още си го ползваме.
Всички опити до сега бяха неуспешни. Сигурна съм, че разбира кога какво й се прави, защото всичките пъти играе около мен, но когато усети,че й се пишка или ака и се скрива някъде и си свършва работата и тогава излиза. Вие как махнахте памперса? Не иска изобщо да стои на гърнето. Имам чувството, че само моето дете е толкова ограничено, че не разбира къде трябва да пишка и ака. Sad


 Shocked Това сериозно ли?
Моето дете вече ходи на ясла и сега ще призная нещо скандално, но да си остане между нас - то все още ака и е с памперс  Whistling Ма да го наричам тъпо или ограничено заради това... не знам, не знам. До дете си е  Laughing

Майтапа настрана, жена - не се шашкай! Разбира се, че детето ти не е тъпо и разбира се, че ще се отучи! А това с кой кога - не сме на състезание и медали не дават.  Flutter

# 290
  • София
  • Мнения: 89
До 3 годинки е добре да сте го махнали, доколкото знам. Около мен поне половината деца са с памперс още. А моята мома първо си казваше, а сега не иска да си казва и я слагам през около час да пишка Sad Всичко е на периоди и зависи много от детенцето. Карайте си спокойно зимата, а на пролет ще я пробваш пак и съм сигурна, че този път ще е успешно Wink А и в яслите на много деца им връщат памперсите от стреса Sad

# 291
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ние, не сме на ясла ? но не сэм се стресирала на тема , памперси Laughing
Слагам в гърнето и мат-пат правим пиш там,  но все още не сме научени да си казваме което не ни прави тъпи. Споко! Hug

# 292
  • Мнения: 119
 jenimon, не говори така и никога повече не си обиждай детенце!  Naughty
Децата са различни и това сме го коментирали много! Всяко дете си е самостоятелна личност и се развива различно и по свой собствен и индивидуален начин. Няма не научили се деца било то да ходят, говорят,пишкат на гърне и т.н.   Peace И моята щерка още е с памперс,правим някакви неуспешни опити на гърне, но още нямаме успех. Докато брат и още на годинка беше, когато си носеше гърнето като му се вършеше голяма или малка работа, още не можеше да говори! Никой не връща деца от яслата с памперс, а и там ги учат на гърне, просто в къщи ти трябва да продължиш да я слагаш и резултата ще е налице! Не се притеснявай!  Hug

# 293
  • Мнения: 107
jenimon
Всяко дете е различно и си има своите темпове...И аз се шашках Допреди няколко седмици..ама на....Моето има само 10 зъба , ( има зародиши и за останалите де,,ама не излизат)...Не говори,,( преди 1 месец каза мама и папи),сега вика дай,баба,уна( луна)..Имитира звуци..Имитира разговори и интонации,,ама до там...Не иска и да чуе за гърнето,,хем и аз и показвам...Като се наака ,или пишне идва и ми казва че го е направила( в памперса много ясно).Върна се на нощното мляко,,търси си го и реве като луда ако не го дам,или ако я излъжа...Спи при нас,,от лятото не иска и да чуе за неиното легло,,като на умряло вие и пищи вътре,,и го прескача..Пада с главата напред,,но не и да стои..А леглото е от онези туристическите..с мережите...хем има вратичка,,,,Тццц..прескача и идва на леглото..С ревове...Когато и доиде времето тогава.... Sad

# 294
  • София
  • Мнения: 2 995
За отказването на памперса на моята се грижат леличките в яслата. Аз дори не знам какво мога да помогна по въпроса, защото памперсът ѝ вечер, а и нощем си е сух.
А иначе вече прави изречения от три думи, дори понякога, за моя изненада и членува: "Жабата гони мая", "Патето плаче" и такива разни.
А вече съм в процес на търсене на голямо легло, защото категорично отказва да спи в кошарата и засега съм и сложила един двоен матрак на земята.

# 295
  • Мнения: 119
Браво на малката госпожичка, Асос! По принцип съм забелязала,че децата,когато тръгнат на ясла и проговарят по-бързо. Може би средата им оказва влияние. Моята си бърбори някакви неща, но нищо не мога да и разбера, с изключение на няколко думички-мама, тати,баба, ко-ко(така казва на гълъбите),икам(искам),но е далеч от изречения!  Отдавна не спи в кошара,спеше при нас,а сега си има нейна стая с нормално голямо легло и аз спя с нея,че много се върти и понякога се буди с рев и не смея да я оставя сама!

# 296
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ей големи изводи!
На ясла, ходят само вундеркиндите ,  явно, другите са тъпи. И как разбра, че в яслата е добра средата?
Аз пък не смятам така Peace
Ние редим изречения,  отговаряме смислено на въпрос и НЕ ходим, на ясла и не сме, изключение!
Не съм привърженик на тези заведения и децата ми, няма да стъпят, там!

# 297
  • София
  • Мнения: 2 995
Ами, Кокона, нашата наистина се разговори в яслата. Факт. Преди това беше само на отделни думички.
Но в спор 'за' или 'против' не желая да участвам  Peace

# 298
  • Мнения: 119
Аз също няма да влизам в спор с никого и по никакъв повод! Изказах собствено мнение и ако беше прочела по-внимателно поста ми щеше да разбереш какво съм имала в предвид!  Peace Все си мислех,че в тази тема всеки може да изказва мнение(което не е задължително да допадне на всеки) , да дава или получва съвет,но явно съм в заблуда!!!  ooooh!  Хубав ден на всички!

# 299
  • UK
  • Мнения: 5 999
За да изразя такова остро мнение  Peace
значи съм прочела каквото трябва!

Общи условия

Активация на акаунт