Перилни препарати и омекотители - 27

  • 58 411
  • 724
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 68
Сано препарат за перални машини го има в  сайта www.chistdom.com

# 556
  • Мнения: 21 298
Благодаря,а по някои вериги - Била ,Кауфланд ?

# 557
  • In transit
  • Мнения: 11 988
Този Персил не е от официалния внос. Или е белгийски, или е холандски, но надписите върху него са само на холандски език, така че по-скоро смятам, че е от Холандия.
Същият този Персил го гледах в няколко бургаски магазина на редовна цена 5.90 лв. Свърши като топъл хляб.
това значи ли, че е по-хубав от официалния внос?

# 558
  • Мнения: 5 209
Така като го гледам не е чак толкова по-различен от нашия, но е на много добра цена.

# 559
  • Мнения: 232
Здравейте, някой може ли да ми каже/покаже как се използва Пурлана за вълна и деликатни, който някой коментира преди няколко поста, че етикета на БГ е лепнат точно където не трябва, типично по български, и не може да се отлепи, къса се направо с оригиналния.

# 560
  • Стара Загора
  • Мнения: 839
Здравейте, някой може ли да ми каже/покаже как се използва Пурлана за вълна и деликатни, който някой коментира преди няколко поста, че етикета на БГ е лепнат точно където не трябва, типично по български, и не може да се отлепи, къса се направо с оригиналния.
Това ми изпратиха от вносителя, преди време когато ги питах по същия повод:
Скрит текст:
дозата е за 2-3 кг. пране, 1 капачка=40 мл.
Не се вижда добре

soft/medium   40ml.          60ml.
hard               60ml.           80ml.   

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 10:43 от galeta

# 561
  • Мнения: 232
Здравейте, някой може ли да ми каже/покаже как се използва Пурлана за вълна и деликатни, който някой коментира преди няколко поста, че етикета на БГ е лепнат точно където не трябва, типично по български, и не може да се отлепи, къса се направо с оригиналния.
Това ми изпратиха от вносителя, преди време когато ги питах по същия повод:
Скрит текст:
дозата е за 2-3 кг. пране, 1 капачка=40 мл.
Не се вижда добре

soft/medium   40ml.          60ml.
hard               60ml.           80ml.   

мерси, наистина не се вижда добре. това за слабо замърсени и леко замърсени ли да го разбирам  newsm78

# 562
  • Русе
  • Мнения: 7 085
Аз по принцип силно замърсени плетива нямам.
Слагам по 40-50 мл. на пране. Изпират се дрехите, имам един бял елек от домашна вълна, той ми е ориентир.
Последния път си купих Пурлана от МЕТРО. Пет минути рових бутилките, за да намеря такава, на която етикета да се отлепи без да се скъса. Накрая намерих и скъсах нервите на мъжа ми Laughing
А иначе имам една половинлитрова бутилка от Пурлан, която си пазя от години. Преливам си в нея, че ми е по-удобна, защото е с улей. Беше в някакъв промопакет на Бейт, не помня вече с какви препарати беше комбинирана. Тя няма лепенка отзад.

# 563
  • Стара Загора
  • Мнения: 839
Скрит текст:
Здравейте, някой може ли да ми каже/покаже как се използва Пурлана за вълна и деликатни, който някой коментира преди няколко поста, че етикета на БГ е лепнат точно където не трябва, типично по български, и не може да се отлепи, къса се направо с оригиналния.
Това ми изпратиха от вносителя, преди време когато ги питах по същия повод:
Скрит текст:
дозата е за 2-3 кг. пране, 1 капачка=40 мл.
Не се вижда добре

soft/medium   40ml.          60ml.
hard               60ml.           80ml.   
мерси, наистина не се вижда добре. това за слабо замърсени и леко замърсени ли да го разбирам  newsm78
За нормално замърсени и силно замърсени, макар че не пише точно. Има 2 картинки на блузи, от които едната трябва да изобразява нормално замърсени, а другата- силно замърсени дрехи предполагам, но са ги нарисували еднакви Simple Smile.

# 564
  • Мнения: 5 209
Може хич да не ви интересува, но открих много интересна новина. През ноември Procter & Gamble са продали фабриката си за прах за пране в Тимишоара, Румъния, на немския гигант на private label продуктите Dalli Werke. В тази фабрика се произвеждат праховете Ариел, Тайд и Бонукс, както и препаратът за съдове Fairy. Dalli Werke ще произвежда тези прахове за P&G още 3 години, а верото - още 2 години, след което най-вероятно ще се наслаждаваме на чешко производство.

Това обяснява факта, че чешките Ариел, Тайд/Визир и Бонукс бяха компактизирани, а румънските - не: просто P&G не си е заслужавало да инвестират в подобрения на линиите за производството на компактен прах.

Интересно ми е дали Dalli Werke ще разпространяват собствената си марка Dalli на нашия пазар, или ще се съсредоточат само в частни марки.

# 565
  • Мнения: 799
Момичета, снощи видях в Пикадили промоция на Ариел : течен всички видове за 20 пранета, прахообразен за бяло и цветно, с ленор 20 пранета и капсули 16 пранета по 7,99 лева  Peace

Изпробвах бялата максима без допълнително плакнене , но не мога да кажа, че ми е по силна от Коколиното като аромат  Blush  сега ще видя като трайност как е  Flutter  Прибрах изпраните хавлии и покривки (които бяха с доп.плакнене) и се усещаше аромата, обаче бяха някак си по твърди  newsm78  

Импресана, ставаше ли за цветни дрехи  Thinking

Скрит текст:
Днес очаквам доставката си от чист дом  Mr. Green Персил за черни дрехи с различна опаковка и намален Ариел против петна за цветни дрехи

# 566
  • Мнения: X
Днес гледах праховете в Лидл .Някой ползвал ли е МАКСИ ТАРД -май беше .
Имаше само една кутия за цветно за 5 пранета -и то разпечатана и разпиляна / честа практика в този магазин / и затова не взех за проба. 5пранета за 1,60-1,70 май.
  Имаше и формил специално за бяло пране и отделно актив . Този за бяло е в кашона за цветно и то само по 1 бройка.
   Свърши ми Темата и се чудя с какво да заменя и май пак нея ще си взема.
  От последната опаковка съм страшно доволна . Преди това бях с Божур и като ,че ли има разлика в изпирането . Тази с памук е по -добра.

 

# 567
  • Мнения: 5 209
Имаше и формил специално за бяло пране и отделно актив . Този за бяло е в кашона за цветно и то само по 1 бройка.
Прах или течен?

# 568
  • Мнения: X
Течен -но не този дето е актив в зелена бутилка ,а в бяла и в кашона на тези за черно пране - има по 1 бутилка на кашон .
 Те преди бяха три вида - за черно пране ,за вълна и за деликатни тъкани - за бяло е нямало .
 Тези за деликатни липсваха сега . Поне не видях.
  Има и два вида течен Формил -компактен от 1 л и друг от 2 л.
 За цветно имаше прах Формил ама опаковката е голяма -около 60-70 прането /може и да се лъжа/
 Има един прах Lel и другият Макситрад /може и да бъркам името / - от последният преди години /като отвориха магазина в нашия град бях взела една кутия за проба и като се прибрах се оказа че е за ръчно пране - този сега си е за автоматична пералня /
  То аз други препарати гледах там /един нов против варовик / ама рекох да се помотая около праховете Grinning
  Имаше и от течното Омо / него не помня как оценявахте -като добро или не толкова / ,Персил сензитив ...

# 569
  • Мнения: 5 209
Да, значи не ме интересува щом е течен. Между другото, за бяло имаше преди, но изчезна за известно време.

От Maxi Trat съм взимала, но не бях очарована.
Формил прах за бяло в зелена кутия купих още в началото и беше много добър, но напоследък му смениха формулата и не знам как е, така че не бих го препоръчала.

Искам и в нашия Лидл да пуснат този прах
Скрит текст:

а най-много - този
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт