Цветята в нашия дом -Тема 69

  • 55 336
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 855
Добър ден!
Аз пак съм с въпрос. Имам едни грудки или незнам как се казват, на бегонии. Спомням си, че се накисваха преди да се засадят, но не си спомням нито за колко време, нито в каква вода. Мже ли някой да ме подсети?

# 721
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
Добър ден!
Аз пак съм с въпрос. Имам едни грудки или незнам как се казват, на бегонии. Спомням си, че се накисваха преди да се засадят, но не си спомням нито за колко време, нито в каква вода. Мже ли някой да ме подсети?

не съм накисвала бегониите, според мен това се прилага за ранункулуси и анемонии.
при бегониите е важно да се засадят с вдлъбнатата страна нагоре и после да се внимава да не се задържа вода там, за да не изгние

тук има повече информация и тук

# 722
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен!
Имам следния въпрос-на орхидеята ми й паднаха някои от листата, което при предишната беше знак, че умира. Мога ли по някакъв начин да спася тази?

# 723
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
Здравейте и от мен!
Имам следния въпрос-на орхидеята ми й паднаха някои от листата, което при предишната беше знак, че умира. Мога ли по някакъв начин да спася тази?

аз съм уморила прекалено много орхидеи за да давам съвети  Confused има тема само за орхидеи и момичетата са отзивчиви, опитай там  Hug

# 724
  • Мнения: 4 097
Много ти благодаря!

# 725
  • Русе
  • Мнения: 1 859
anp, правилно ти е казала  st. Dobri, не се накисват в никакъв случай. Гледай да не ги засадиш много дълбоко и внимавай с поливането после да не ги мокриш много.
Аз вчера се занимавах с точно с това.

# 726
  • Мнения: 855
Много благодаря за съветите за бегониите. Изобщо не очаквах такива отговори  Simple Smile
Когато ги купувах миналата година ми казаха да ги накисна и спазих инструкциите. В интерес на истината вървяха много добре докато не ги удари градушката. Надвам се и тази година да са така хубави

Иначе, без да съм специлист, имам орхидеи. Жълтеят им листата, но им растат и нови и си живеят и цъфтят откакто им уцелих мястото. Може би това е проблем?

# 727
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
да, но когато пистата падат може да е едно нелечимо заболяване (забравих името  Blush) падат като отрязани с нож и после изсъхва цялото растение  Confused

# 728
  • Мнения: 622
Привет, сладурчета! Четох, четох и съвсем се омотах  ooooh!. Двора ми е доста сенчест и искам да си засадя още хортензии. До сега съм купувала от цветарски магазини, незнам наименования. Имам 3 оцелели от всички, които съм садила. Имам една градинарка, четирикрака, която ги окопаваше миналото лято, надявам се, че сега като порасна ще е послушна като майка си и няма да копа така. Та аз си мислех, че всички хортензии обичат сянка, а като четох се оказа, че има и такива които са за слънце  Shocked. И сега незнам какви да си купувам.. Thinking Акъли всякакви приемам! Hug
Ето я най-издръжливата, окопавана стократно, но упорито не щя да мре  Mr. Green

# 729
  • Мнения: 2 157
Момичета, моля за спешна помощ! Приятелят ми ми избра една мини роза от Кауфланд - пише, че е от Дания. Това беше преди около две седмици. Не съм имала възможност да я присадя. 4 коренчета са. Имат листа, но пъпките не им се отварят. До онзи ден пъпките бяха свежи, обаче оставих да ми гледат цветята за два дни... Днес са изсъхнали пъпки и свежи листа. А уж е поливана.  На южната ми тераса е, оросявала съм я, за кратко беше с похлупак от дъно на пластмасова бутилка, но като се прибрах беше махната. Вчера май е било жега в града (нямаше ме).
Моля за съвети как да процедирам. Купила съм й тор за рози, но още не съм слагала. Дали ще помогне или в този случай ще навреди? Ей, много ме е яд!  Cry

# 730
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Защо е била покрита с похлупак? Това е градинско растение все пак... Според мен когато страда не е време за торене. Пресади я внимателно и я остави да се съвземе, преди да ториш. И никакво похлупване.

# 731
  • Мнения: 2 157
Защо е била покрита с похлупак? Това е градинско растение все пак... Според мен когато страда не е време за торене. Пресади я внимателно и я остави да се съвземе, преди да ториш. И никакво похлупване.

За да задържа влага. Поне това четох в няколко сайта. По принцип си й влиза въздух отдолу - т.е. не е плътно затворена. Пресаждането сигурно ще го направя утре. Добре, че не съм избързала да я наторя.
Чудя се дали да не я преместя на източната тераса. Thinking

# 732
  • Мнения: 485
Момичета, моля за спешна помощ! Приятелят ми ми избра една мини роза от Кауфланд - пише, че е от Дания. Това беше преди около две седмици. Не съм имала възможност да я присадя. 4 коренчета са. Имат листа, но пъпките не им се отварят. До онзи ден пъпките бяха свежи, обаче оставих да ми гледат цветята за два дни... Днес са изсъхнали пъпки и свежи листа. А уж е поливана.  На южната ми тераса е, оросявала съм я, за кратко беше с похлупак от дъно на пластмасова бутилка, но като се прибрах беше махната. Вчера май е било жега в града (нямаше ме).
Моля за съвети как да процедирам. Купила съм й тор за рози, но още не съм слагала. Дали ще помогне или в този случай ще навреди? Ей, много ме е яд!  Cry
Първо трябва да я присъдиш .Наглеждай я ,защото много боледуват,ако забележиш побеляване по листата(нещо като въшки,но стои като бял прах)веднага я напръскай.Казвам го от личен опит.Няколко розички вече погубих.Последната присъдихме миналата година да видим какво ще се случи с нея сега.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Айде още малко и ви пускам новата тема  Sunglasses
*sve*, хубава работа си свършила! Аз днес поцветарствах малко, равносметката е 4 бр. мушкато- 3 броя оставих в сандъче, 1 си е в саксията, даже ще цъфти. И то защото ми беше скрито от погледа и не се изкушавах да го поливам   ooooh! 2 сакъзчета ми останаха и едно кралско мушкато, под въпрос при това. Не съм ги изкарала още обаче. Едно сандъче с каланхоета зарязах вън на завет, дано нищо му няма.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Това не е ли, ако вкореняваш роза? Вкоренено растение никога и никъде не съм срещала, че трябва да се покрива, няма такова нещо... Моята е на източна тераса, на парапета, чувства се отлично. Но според мен и на южна ще и е ок. Претоплила се е и затова е хвърлила листа според мен, ще се съвземе.
Моят зюмбюл цъфна, много е красив! И много се кефя, че успя да цъфне при мен, без никакви грижи, без проблеми. Дано го опазя и следващата година.

Общи условия

Активация на акаунт