Цветята в нашия дом -Тема 69

  • 55 390
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Та-та, аз от фуксии не разбирам
Joy да, бе, да! Мацко, аз на Писенцето дадох една такава фуксия-захваната от клонче, тя да каже дали е оцеляла, де. Ама това, че цъфтят от старите клонки не го знаех, обаче тая просто няма шанс- ще я режа и това е! От мен да мине ще е малко. А онова за думата го разбрах

# 76
  • DE
  • Мнения: 971
Та бе, аз казвам, че при мен не стана...това не значи, че не може.
Сугурно става, щом пишат хорат по форумите, ма аз будалО цветарка hahaha
maria_73, не бе, не си. Споко сега-аз понякога така си мрънкам. Тукашните пишещи отдавна в темата знаят.
-----------
И още не мога да се сетя какво щях да пиша-друснала ме е амнезия от този студ Twisted Evil

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Да ти захвана от моята ако искаш?  Mr. Green Не се шегувам, между другото. До Германия не съм пращала още пратки, ама като виждам, че получаваш, може и да се пробвам.
Тук не е студено, но вече не помня колко дни не сме виждали слънце- само дъжд, мъгли... Не могат да ми цъфнат теменужките!  Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 1 826
Табакова цъфна фуксията и до като се наканя да снимам като пущах щората и счупих цетчето,   Confused обаче нахална го натопих във вода та постоя още. Mr. Green
Украсих си елхата вчера,днес и лампичките сложих та малко настроение да ми дойде,че с тия дъждове.
А така се радвам на амарилиса -отвориха се и 5 цвята  Heart Eyes снимки като кача. Wink

# 79
  • Русе
  • Мнения: 1 892
Аз не знам дали ще имам въобще и една фуксия до напролет,защото съм ги сложила в коридора пред входната врата. Всички до една и двете по-големи и четири малки, захванати ми от една колежка, бяха силно нападнати от белокрилка,въпреки че винаги са били вътре. Докарах си отнякъде заразата и край,побъркаха ме и така и не можах да ги изтребя докрай с някакъв измислен препарат,понеже  избягвам  да използвам действащите силно миришещи на закрито. Едната фуксия я отрязах до дъно почти и малките са окастрени яко,та дори и да оцелеят до пролетта,не знам дали ще стане нещо от тях.
Тази сутрин видях че комшийката е поливала цветята си в коридора и явно е решила да ми помогне и на мен та е капнала по малко и на някой от моите. Сърцето ме заболя,като видях че е оляла луковиците на амарилиса и хипеаструма,които спят.  ooooh!  Довечера ще извадя едната луковица,ще я подсуша и ще я сложа на тъмно и хладно да поспи още, а другата саксия с леко наболи листа ще я вкарам на топло и светло. Не съм очаквала такава помощ определено!



Чакам да разцъфти азалията...с цял един цвят  Crazy


От снощи си имам мини орхидейка  Grinning  



Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 13:07 от *sve*

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Ех, *sve* , много неприятно така  Hug
pisenxeto да не се скатава- чакаме снимки!
Междувременно аз пак ще досадя малко- едно полумини с първо цветче и разни други, виждали сте ги вече, ама да не ги забравите  Simple Smile








# 81
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Теменужка с декор сомче, колко готино изглежда, уникална снимка просто. Танче,  Hug, бичкам те!

# 82
  • Мнения: 42
от 3 месеца имам алое в саксия,някакви по-специфични грижи за през зимата?поливане,торене и т.н baby_neutral

# 83
  • Мнения: 2 576
от 3 месеца имам алое в саксия,някакви по-специфични грижи за през зимата?поливане,торене и т.н baby_neutral

Аз имам от години алое,целогодишно е на терасата ( но при мен зимата не е студено като в БГ) ,поливам когато поизсъхне почвата,никога не съм го торила.Постояно излизат бебета и все трябва да ги отделям.
С две думи аз не полагам кой знае какви грижи (даже почети никакви  Embarassed) и досега не съм имала проблеми с отглеждането му.

# 84
  • Мнения: 1 826
Качвам веднага,ама първо ще се похваля за срещата с Табакова! Heart Eyes
Имам си подаръче- едно листенце + една теменужка,която ми загина.
Таня -огромно благодаря!!! Hug  bouquet
А днес закачих и покупки от кауфланд -орхи и от лидл -коледен кактус. newsm78
 -орхидеята,не се сдържах на тая красота .Мъжо хареса и друга ама не ми се даваха толкова пари та само една-13лв са.
 коледничето
 загубената теменужка

 И двата амарилиса-тъмния е със загнила луковица и го еанимирах поне за да запазя луковицата.



Последна редакция: сб, 06 дек 2014, 00:57 от pisenxeto

# 85
  • София
  • Мнения: 23 116
Здравейте дами!
                                         ЧЕСТИТ НИКУЛДЕН!




Моля, почерпете се за мое здраве!



Скрит текст:
снимките са от нтернет Simple Smile

Хубав празник на всички!   bouquet

# 86
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Честит празник Амиамо   bouquet
Жива и здрава да си!

Честит имен ден Нели!
Да ти е светло името,да го носиш с гордост   bouquet Hug

Честит празник и на Кучо,Инат до откат  Hug
За вас и за всички именици днес :Бъдете здрави!

# 87
  • Русе
  • Мнения: 1 892
Честит празник на всички празнуващи! Здраве и късмет!   bouquet

# 88
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Честит Никулден!

 Амиамо
, носи с гордост името си и  само с добро да те споменават!  Hug

 Дев
, благодаря ти, мила! Ти още вчера ми честити с милия подарък, който докосна нежно душата ми.  Heart Eyes Hug

Кучо, бъди здрава, мила!  Hug Много ще ме зарадваш, ако се покажеш в темата. Липсваш ми, липсва ми и Месечинка. Да са здрави цветята ви, онези палавите, сладките пухчета.  Heart Eyes Heart Eyes

 Честит празник на щерката на Денима! Здраве и късмет на милото ти момиче, Денима!   bouquet

 Наздраве на всички, които отбелязват този празник!  Wine Glass

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 204
Честит празник на всички именици и празнуващи днес!Бъдете живи и здрави!

Нели,Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт