Шествалентната ваксина е с неуточнено ниво на безопасност!

  • 33 378
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 749
Пипи2013, защо трябва от Гърция? У нас няма ли друго освен шествалентна ваксина? Може би трябва отделна тема.  

У нас не се продава по аптеките Пентаксим, даже с поръчка не може

А лекарката няма вече нищо друго освен 6 валентна, или поне така каза, може и да неможе да продължи с тетраксим. А и то и това не е добър вариант, защото липсва компнент с/у менингит


Пентаксим има. 
Обадете се и питайте в Токуда.

Откога ви е информацията?
Току що звъннах в Токуда (аптеката), казаха, че от години не се предлагат и никъде няма д анамеря

а така се обнадеждих Sad
Не в аптеката. В самата болница.
Информацията ми е от скоро (този месец).
Не може ли да отидете и там да направите ваксината? Thinking

# 91
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Пипи2013, защо трябва от Гърция? У нас няма ли друго освен шествалентна ваксина? Може би трябва отделна тема.  

У нас не се продава по аптеките Пентаксим, даже с поръчка не може

А лекарката няма вече нищо друго освен 6 валентна, или поне така каза, може и да неможе да продължи с тетраксим. А и то и това не е добър вариант, защото липсва компнент с/у менингит


Пентаксим има. 
Обадете се и питайте в Токуда.

Откога ви е информацията?
Току що звъннах в Токуда (аптеката), казаха, че от години не се предлагат и никъде няма д анамеря

а така се обнадеждих Sad
Не в аптеката. В самата болница.
Информацията ми е от скоро (този месец).
Не може ли да отидете и там да направите ваксината? Thinking

оказа се, че може  Wink Още веднъж много благодаря, помогнахте ми много!

# 92
  • София
  • Мнения: 477
Да следя. Утре мисля да мина през токуда.

# 93
  • Мнения: 187
Някой има ли вече да са му я били тая ваксина?
Нямало вариант според педиатъра да се бие старата и се чудя какво да правя.

# 94
  • София
  • Мнения: 477
Има вече много деца с бита 6валентна ваксина.Аз ходя в токуда, за да ми бият старата 5валентна

# 95
  • Мнения: 15
В България няма вече от старите ваксини. Четох, че на места имали остатъчни бройки от старите петвалентни. По принцип нямат право да ги бият обаче.

Биха на дъщеря ми два пъти от същата шествалентна. Вдигна само малко температура. Сложихме свещичка и нямаше проблеми. Третата ваксинация я забавихме малко, защото хвана грипа и я чакаме да ѝ мине.

# 96
  • Мнения: 918
Би трябвало да имат право, защото децата, получили старата ваксина, имат поставена отделно ваксина против хеп. В, която сега влиза в 6-валентната. Както е започнато, така трябва да продължи, иначе се получава допълнителен прием на вече поставена ваксина.

# 97
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Между другото въпросната 6 валентна ваксина е вече на пазара и в Сърбия. Мои приятели са опитали да си набавят 5 валентната и са се натъкнали на "черен пазар"  Shocked Сръбските лекари продават "под тезгяха" 5 валентната. Защо ли?! newsm78

# 98
  • Мнения: 1
Мили мами имам бебче на четири месеца Тази седмица ни предстой първата ваксина изчакахме малко защото бебчо беше по малък на кг.Сега обаче дилемата е пет или шест валентна ваксина да слагаме.Нашата доки каза че има и пет валентна но аз незная коя е по добра тя каза че петвалентната се понасяла ро добре...Дайте ми съвет.

# 99
  • Мнения: 627
г-н Юруков...искам ваксина срешу Скарлатина...76 серотипа да бъде...76 валентна...по М-протеина...преболедуваш напр. 66 -ти серотип,остават за преболедуване 75 серотипа,...76-1...видях в практиката си на педиатър- 3  пъти изкарана Скарлатина...беше дете от дом...хайде ,натоварете всички болести...направете ваксина за всичко...смотан...как ще се предпазиш от всичко,как ще предпазиш дъщеричката си от всичко?
не съм против ваксините...но ни трябват само ДТК и полио...другото е пари за фармамафията!
прекалявате...тая имунна система не е шир потреба!

Последна редакция: нд, 15 мар 2015, 18:29 от Мрънкалка

# 100
  • Мнения: 104
Здравейте зачетох се за ваксините,ние ги минахме но също и при мен беше шок какво как и защо да го поставяме на детето,така ние имаме ваксина energix от 1 мес за хепатит на 2 месец ни поставиха 5валентна пентаксим и симфлорикса,после имахме забавяне защото боледувахме,на следващия път поставиха шествалентна и симфлорикса ,направо щях да се побъркам като прочетох някъде ,че с каквато почнеш с такава завършваш курса ,започнах да звъня по хеи насам натам и ми казаха че няма проблем и на третия път пак ни поставиха шествалентна и симфлорикс и като цяло спестихме едно боцкане от 6 месец . Моето дете ги понесе добре след пентаксима имахме лека температура ,на първата шествалентната сестрата така и я би че после 3 дена не си мести крачето и я болеше но нямаше темп и на 3 прием пак имахме лека 37,7 .общо взето от всички ваксини забелязах след energix в болницата като я биха цял ден рева неутешимо и на 1 месец като ни я удариха пак имаше 24 часа истеричен рев после свързах че е от нея защото и на 1 прием беше така.Нито съм против нито съм за ваксините ,въпроса е много спорен и в двата случая може да има последствия и да се чувстваме виновни.мисля че приемите са много но вече не искам да се ровя ,че все по страшни неща научавам .Успех на всички мъничета дано минат леко

# 101
  • Мнения: 23
Здравейте,

Преди да споделя, каквото имам да казвам, искам да предупредя, че не е с цел да всявам паника, а да дам информация, която може да бъде ценна за някого.

Преди 4 дни направихме 6-валентната ваксина на сина ми и 32 часа след поставянето той получи пристъп подобен на гърч последван от състояние на вцепенение, по време на което в продължение на няколко минути не даваше никакъв отговор на външни дразнения (виках го, размахвах ръка пред очите му, леко го разтърсвах, а той само гледаше "през мен"). Не навлизам в подробности, понеже все още ми е трудно да говоря за това.

Влязохме в болница, сега сме у дома и той е добре, но и лекарите потвърдиха, че случилото се е в резултат на ваксината. Имали сведения и за други подобни случаи, но не при тях.

Тепърва ни предстои да установим ще има ли някакви последствия от случилото се, лекарите отказват да правят прогнози. Надяваме се, че всичко ще се ограничи до миналия случай и че детенцето ни ще остане здраво.

Спестявам емоционалния елемент, защото дори и да се опитам да предам, пак няма да мога да изразя какво преживяхме и какъв страх продължаваме да берем и сега.

Съветът ми е да се интересувате и да питате педиатрите за всички рискове. Също така да докладвате всеки страничен ефект, било той и малък (напр. продължителен плач или температура). След нашия случай се запознах с всички процедури за това и сега съм се заела да рапортувам до всички ангажирани институции (не само в България, защото тук малко ме съмнява всичко да е изрядно). Страничните ефекти трябва да бъдат сведени до знанието и на фирмата производител, а те от своя страна са длъжни да уведомят съответните органи.

Ясно ми е, че с тези действия просто ще влезем в статистиката, но пък ако се натрупат данни, ще се вземат мерки за отмяна на ваксината или въвеждане на допълнителни предупреждения. Тъжно ми е, ядосана съм, но за момента друг начин не виждам и не знам какво повече да направя.

Успех на всички по стръмните пътеки и със здраве.

# 102
  • Мнения: 918
 Sad
Дано всичко да бъде наред оттук нататък. Кой поред прием ви беше?

# 103
  • София
  • Мнения: 28 642
Marie_Claire, това попълвала ли си го - http://www.bda.bg/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=160&lang=bg

# 104
  • Мнения: 23
Да, попълвах. Сега съм се заела с комуникация и директно с производителя.

Педиатърът ми каза, че това бил единствен прием на тази ваксина...  Thinking Аз поне знаех, че е на три приема.

Общи условия

Активация на акаунт