Въпрос към живеещите в нова къща

  • 3 704
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Ако не искаш никакви гадинки, има опасност вие да се изтровите. Не мога да си представя как ще намажете цялата къща с какви ли не препарати, ще пръскате редовно отрови и навсякъде ще цъкат машинки за гризачи и насекоми ooooh!
За разлика от апартамента, в къщата паяците и мухите са на пълчища. По поляните е пълно с мишки полевки, сегиз тогиз някоя вземе че влезе в къщи, или поне в колата. И невестулка си имахме няколко години, но котката я сдави.
 Ако имаш цветя, хвърчащите насекоми са задължителни. Идва и някоя и друга съседска котка да ползва двора ти за тоалетна.
Ние сме до канал, веднъж и смок се  е разхождал в бараката. В тревата има комари,мравки,  тук таме някоя земна жаба подскача. В храстите се настаняват паяци. Аз имам много цветя, пчелите са огромно количество, за 6 години не съм жилена.
Всичко което пиша е съвсем сериозно, аз нямам никакви фобии,взимам мерки с комарници, изтребвам каквото мога без да се престаравам, приоритет са ми плъховете, защото няма гадинка, която по поразии да се сравни с тях. Старая се да не вредя на себе си.

Разбира се, има голямо значение местоположението на къщата.
 

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 13:28 от Ljuboznatelna

# 16
  • Мнения: 7
Отровите , с които се пръскат къщите и дворовете против насекоми не са опасни за хората ,понеже те атакуват нервната система на студенокръвните. Работят на същия принцип , като фронтлайна за домашните любимци. Имам котка, която редовно е намазана с него. Не вреди нито на нея нито на нас. Родителите ми имат куче и също е накапън с него. Извеждат го навън и това го предпазва от бълхи. На същия принцип си представям и превенцията на двора и къщата и се надявах хора ,които го правят да споделят опит. Наясно съм, че без да е третиран двора ще има всякакви гадини, то и кучето ако не е намазано и го изведът на вън, без бълхи няма да се прибере със сигурност. Simple Smile Интересно ми е да знам , при усливие,че се пръска редовно има ли ефект?  Дали това е решение?

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Няма отрови, които да са безопасни. Когато са в допустима доза не вредят дотолкова, че да ни отровят, но това не ги прави съвсем безопасни. Да капнеш половин кубик фронтлайн не е като да намажеш цяла къща, нали?
А бълхите се качват на животните, просто като минат по отровата, умират. Пролетта котките редовно ми мъкнат кърлежи по себе си, независимо, че са намазани. Бълхите така и така си стоят по тях, защото температурата им е по-висока от нашата с два градуса, така че не се притеснявам, че ще ни накачат. Чакам да се отрият в отровата и да си умрат.
Не гледай котки и няма защо да се притесняваш от бълхи.
За кърлежи се пръска пролет и есен. Не случайно из градинките поставят табели, че е пръскано. Ако беше съвсем безопасно, нямаше да ги има.
За цъкащите машинки - ефикасни са, даже и тези от 5лв. Плъховете се изпокриха по колите и металните шкафове, защото там не ги застигат вълните, и направиха още по-големи бели Mr. Green Така че не минахме без отрова, но с нея поне нямаме досег.
Не вярвам машинките да са съвсем безопасни, защото по-мощните  са предназначени само за промишлени сгради и необитаеми помещения Wink
Всичко трябва да е в рамките на разумното, и да не се вярва на реклами Wink

Общи условия

Активация на акаунт