Отговори
# 15
  • Мнения: X
Лятото за цитонамазка, и ехограф при мен бяха 40...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: X
С едно изречение - мила родна картинка. Благодаря за информацията   bouquet

# 17
  • sf
  • Мнения: 10 148
Здравейте, записвам се да споделя нещо. Преди месец цитонамазката ми излезе 3та Д група, но микробиологията и някакви други показатели показаха симптоми на някакво възпаление , което лекувах и повторната цитонамазка излезе 2ра група. Според лекарката всичко е ок, но ми каза да си направя нова след 6-8месеца. Та въпросът ми сега е - да се вкарвам ли в параноя, да си направя нова на друго място или да се опитам да дишам спокойно  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: X
donsita 3D е сериозен резултат и ми изглежда съмнително и още повече след лечение на възпаление да си втора група, но незнам не съм имала такъв случай.  newsm78
Според мен още при резултата от цитото е трябвало да се консултираш и с друг лекар и да пуснеш още една цитонамзка, аз никога не съм имала по висока група от 2Б.
Правена ли ти е колпоскопия  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 41
не се параноясвай...може и цитото да не ти е взето като хората,но аз бих повторила за мое успокоение..аз бях първо 3та А,после 3та Б,последва колпоскопия,биопсия и конизация с карцином ин сито....май не е ca in sito, а само така са писали ,за да мина с комисията за операция по-бързо..Но 3Д е сериозен резултат...аз с 3Б......провери се,ей така за лично успокоение

# 20
  • София
  • Мнения: 568
Ей, донсита, не се радвам да те видя тук, да знаеш.  Hug Според мен е редно да се консултираш с лекар от първа страница, да ти вземе нова цитонамазка и да те види на колпоскоп. Да речем, че резултатът от първата цито е реален, напълно възможно е след проведеното лечение да даде "временно" подобрение и по-ниска група. Затова е най-добре да се проверят нещата на колпоскоп и да се вземе биопсия, ако се налага. Извинявай, не искам да те филмирам. Трябва да го направиш, точно за да се успокоиш, че всичко е ок и го казвам от опит.  Hug

# 21
  • Мнения: 96
Но 3Д е сериозен резултат...аз с 3Б......провери се,ей така за лично успокоение

Извинявам се за може би глупавия въпрос, но IIID и IIIB не са ли равнозначни - аз поне с такова впечатление съм останала, вкл. от написаното в заглавния пост към темата? Simple Smile
Dados, и аз бях в такова положение, само че при мен излезе първо IIIA, после IIA, I И сега последно - IIIB и IIIA. Според мен ако не са те гледали на колпоскоп, най-добре първо това да направят и после ще ти кажат какво да правиш - аз го минах и сега ще ходя за биопсия и абразио. Гледам много да не се шашкам, защото каквото и да е, в тези стадии доколкото знам подлежи на пълно оправяне, а нямам все още и деца и може би заради това се притеснявам най-много (въпреки, че лекарите като чуят и видят трета група и се държат доста странно (вкл. GP-то)). Но наистина по-добре си поискай колпоскопия, защото както коментирахме скоро, с тези разнообразни резултати от цитонамазките + като ти кажат "може да има фалшиво положителни и фалшиво отрицателни резултати" - как да им вярваш на 100% само на тях...? newsm78

# 22
  • Мнения: 2 461
Привет, да споделя моята история.
Октомври ми излезе 3А група и 3 изменения на шийката.
Последва биопсия и изследване в Геника за високорискови ЧПВ. Нямам високорискови ЧПВ , а биопсията ми показа плоскоклетъчен папилом
Лечението ще бъде 3 месеца Изопринозин.Надявам се имунната система да го пребори и след 6 месеца на преглед отново.

# 23
  • Мнения: X
Зизу, не съм сигурна дали Изопринозина помага в такъв случай ако е само процес на формиране на плоскоклетъчен папилом би трябвало имунната ти система да попречи на процеса и изобщо да не се сформира такъв тоест да не се образува и да създава повече проблеми. Ако вече имаш плоскоклетъчен папилом то нещата тогава са други  Rolling Eyes

На 24-10, пусках микробиология, е резултата съм го споделила в една друга тема , но пък мойта док. май не ме предупреди че ще ме  гледа на колпоскопа пък и като я  гледам каква фурия беше тогава не ми даде и резултати, ще видим ако ходя утре  Confused

# 24
  • Мнения: 96
Момичета, замислих се още нещо - на мен освен биопсия, ще ми правят и абразио (на цервикалния канал само, доколкото разбрах) - това в кои случаи се налага? Като попитах ми казаха, че това е единственият начин да видят какво е положението в канала, защото с цитонамазката и колпоскопа нямат достъп чак до там, но ако е така - защо не го правят на всички, на които се прави биопсия или е за по-сигурно? Все повече започвам да се плаша от тази 3Б група, преди като беше само 3А, някакси като че ли не се стрясках толкова, но сега с това 3Б на PVCU и 3A на CC, на моменти място не мога да си намеря...

# 25
  • София
  • Мнения: 568
Nelanciuska, абразио се прави, за да се провери какво става в невидимата за колпоскопа част. Аз бях з 3 А-Д група и след абразиото се оказа, че няма проблем навътре, освен това ми бяха "изчагъртали" почти проблемния участък.  Mr. Green Спокойно, всичко ще бъде наред. Минава и заминава.  Hug

# 26
  • Мнения: 41
момичета,на 21ви ноември ми беше конизацията...мога ли да започна с фитнеса отново..без да вдигам тежести..например пътека или велотренажор???

# 27
  • Мнения: 4 500
Ганчева започва след 05,01,2015 отново да работи

# 28
  • Варна
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета  Hug Не знам дали е редно в тази тема да питам, но не знам къде... Вчера минах през електрокоагулация на външни кондиломи... Сега има рана, която боли съвсем малко. Но не можах да се видя с лекарката и не знам как да се грижа за тази рана. Мога ли да я мокря и т.н. Някой ако може да помогне ще съм благодарна  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 134
Nefertari,благодаря за информацията.Записват чак за седмицата от 26.01-30.01.2015г.Аз си взех час за 30.01,доста ще почакам,но нямам избор... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт