Какво правите, когато не харесат яденето?

  • 1 845
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Или си дояжда с кисело/прясно мляко (или каквото има в хладилника, ако иска) или стои гладна.

# 16
  • Мнения: 144
 Охххх болна тема. Много се шашках и настоявах да яде всичко което и давам защото трябва. Злоядо и инато е детето. Затова сега не настоявам. Оставям я сама да прецени какво и колко и се яде. Честичко си дояжда със сандвичи или мляко.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според моето настроение  Flutter

Понякога предлагам 2-ро, 5-то...но понякога обявявам, че не са на Ресторант и да ги гледат работата.  Crossing Arms
Малкия вече 2-ри месец почти не яде в нас. Уж в яслата бил ял Crazy

# 18
  • Мнения: 3 861
Случвало се е един два пъти... Не давам нищо друго, освен ако не е болен. Да не се учи да капризничи

# 19
  • Мнения: 1 238
Не е ли някак си грешно да им даваме винаги каквото те искат?
Проблема е, че мойта вече цяла седмица е на макарони точно поради тая причина- че това искала! А аз правя ли си правя ядене...Айде ако избира всеки ден различна храна както и да е, ама тези макарони всеки божи ден!!!??? Докога ще яде само това? Вчера рекох малко сиренце да им сложа, а тя се нацупи и не пожела да ги опита. Просто че чудя как да подходя- не искам да я насилвам, но не искам да ми става капризна и тя да командори. А и това все едно и също да яде.......Още сутринта като стане и иска макарони.....Днес сутринта бях в супера и купих от тези дето са с три цвята- белким разнообразя малко. Лелеееее......до къде стигнахме... Shocked Shocked Shocked Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз упорито си готвя, каквото преценя, че трябва и също толкова упорито си го изяждам сама Crossing Arms
Не искам да се съобразявам предимно с желанията Цвети. Както в ДГ яде каквото има, така и в къщи.. Но пък когато нищо не е изяла от предложеното и ядене, капитулирам и давам нещо друго - мляко, хляб, сирене... Не мисля, че е правилно  да им даваме винаги каквото искат те, но деца всякакви - моята не се заинатява много и в общи линии яде това, което аз предлагам. но пък има дечица, които наистина са много упорити... До

# 21
  • Мнения: 2 910
Много често готвя отделно за нея, тъй като не всичко, което ние ядем й харесва. Ако и това, което съм й сготвила не яде, предлагам плодове, колкото да не си легне с празен стомах.

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нас се яде малко насила  Embarassed, така и не се примирах, че мога да го оставя без да е ял дори и малко... Злояд е от бебе, мръщеше се още на видовете адаптирани млека и пюрета после  Crazy.
По принцип, тъй като винаги се дърпа и не ще да яде, не предлагам друго, лъжем се някак си, за да хапне малко, ама ако го видя, че наистина му е гадно и не се дърпа заради самото ядене, а защото конкретната манджа му е неприятна, му давам нещо друго.
И аз самата съм много капризна за храни, така че как да си тормозя детето  Embarassed
Иначе през седмицата яде от Детска кухня, почивните дни му готвя, обикновено отделно за него, защото аз готвя с доста подправки, но яде и от нашите манджи, както се случи...

# 23
  • Мнения: 7 430
Ами за сега си яде почти всичко и нямам проблем (пу-пу), но е на периоди - единия ден може да изяде една краставица, а на другия въобще да не иска да я помирише Mr. Green
Дано си остане така Praynig

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
На нас пък ни се налага да крием храната Embarassed Децата ми са всеящни и нямаме проблеми от този род. Всъщност, когато кажат, че не им се яде значи наистина не им се яде. А ако все пак някой реши, че е гладен, но това ядене не му допада и иска нещо друго (което обаче е вафли или подобни глупости) - просто си остава без ядене до следващото хранене. Баткото ми не яде единствено гъби. С това наистина се съобразявам, защото е само едно нещо. Когато готвя нещо с гъби предвиждам и друго, за да не го тормозя. Но да са капризни все ден и на всяко ядене - НЕ Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 4 272
Готвя едно ядене за цялото семейство. Ако не му се яде - не го насилвам. Не може по едно и също време на всеки да му се ядат еднакви неща. Избира си нещо друго за хапване. След време, като огладнее отново, опитва и яденето, което съм готвила. Ако не го опита въобще - здраве да е. Не смятам да се ядосвам. Важното е да е хапнал нещо, да е сит и най-важното - да е здрав.

# 26
  • Мнения: 953
Не и давам нищо друго другия път ще е по-гладна. Макар че е слабичка и дребна.

# 27
  • Мнения: 93
И аз не готвя отделно за децата. Ядат каквото съм сготвила. Само ако има по-големи парчета месо ги накълцвам на дребно за по-малката (1,5 год). Ако не им хареса - ядат кисело ли прясно мляко, подплатено с бисквити ако има в наличност. При нас проблема е че обикновено след вечеря искат задължително да хапнат нещо сладичко - вафла, шоколад и т.н. Мъжът ми яде много шоколад и за мое огромно съжаление и негодувание ги научи от малки на това изкушение и сега - няма отърване newsm78

# 28
  • Мнения: 1 202
Аз готвя само това което зная,че ще яде и винаги се съобразявам с него.

# 29
  • Мнения: 388
В къщи имам две злоядки,на които вкусовете рядко съвпадат.Готвя по няколко неща, които обичат,обаче пак не.Предлагам друго,не.Почвам на сила,в смисъл "Отваряй устата",е да ама нали трябва да глътне-не,понякога плюе.Аз се побърквам и така до следващото хранене.Не искат да ядат и това е. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт