Коледни снежинки вън валят, ЮНСКИте бебоци в коремчетата тихо спят! - тема 4

  • 25 056
  • 746
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 45
Здравейте момичета,

Добре дошла на Milena_Mimelina , лека бременност и щастлив финал!

Аз също бях на преглед в понеделник, всичко е наред, само кръвното ми беше малко ниско, ама като не ми създава реални проблеми, не ми пречи. Доки изказа предполжение, че бебето е момиче, но не със сигурност и ме е страх да се зарадвам много още, да не се обърнат нещата на другия преглед. На 13.01. съм си записала час за ФМ при Димитрова във Фемина и тогава вече ще стане ясно с доста по-голяма сигурност.

Относно загубените вещи - и аз си загубих телефона преди около 2 седмици, това ми се случва за първи път в живота, ама на.

Много ми стана мъчно, като прочетох за лошите резултати от втория БХС на BabyAty, и разстройването след тях. Радвам се, че намери начин да се стабилизираш психически, защото само така ще можеш да вземеш правилните решения. Какво стана днес с теста? В тази връзка, аз моето мнение вече съм го писала и няма да се повтарям, споделям напълно написаното от Poohito, и принципно считам, че така трябва да се процедира при всякакви ситуации с повече от един варианти за развитие на нещата - да се предположат всички възможни и след това да се обсъди съответно поведенеие за всеки от тях. Ето защо се чувствам длъжна /и защото ти изрично си писала, че желаеш, ако бебето е с проблем да прекъснеш бременността/, да помислиш за потенциалната възможност на грешен добър резултат от този тест. В този 1% несигурност влизат както неверни лоши, така и неверни добри резултати. Това го намирам аз като проблем на този тест, че отново остава въпроса нерешен окончателно. Надявам се да това да не те разстрои отново, напротив, да вземеш най-удачното решение и да се радваш  на семейството си, предстоящите празници, оставащите месеци и здраво и пухкаво бебече през юни /май/

Браво на всички, узнали пол, и за хубавите резултати.

Весело предпразнично настроение, позитивни мисли и емоции, и много хубави новини за всички!

# 631
  • Мнения: 180
И аз влизам да се оплача....  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out. Ето какво му е на моето детенце: Стрептококова инфекция Streptoccocus pneumoniae/Pneumococcus/  . Обясняват ми как имал имунен дефицит и трябва да влезе в болница за изследване на имунния дефицит. А той слава на Бога има достатъчно добър имунен отговор, за да не направи пневмония. Изпи три антибиотика, на които стрептококовата бактерия е резистентна по антибиограма  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out Не искам и да си го помислям какъв е процента на смъртност при новорединте (почти 100% се раждат с пневмония и други усложнения на динателните пътища; преживяемостта е 50%, а усложненията жестоки), чиито майки са имали такава инфекция по време на бремеността, дори и да не са развили симптоми - поне според Гоогъл. Гърлен и назален секрет направих своеволно на цена от около 60лв. но се сетих късно за съжаление  Cry
Просто не знам какво да правя... утре отивам и аз на лекар...не ми се мисли



# 632
  • Мнения: 161
Milena_Mimelina добре дошла при нас  Simple Smile Пожелавам ти безпроблемна и изпълнена с много положителни емоции бременност  Wink
violetacholakova много неприятна история с този лаптоп  Confused дано да излезе от някъде Praynig че,ако разчиташ на "органите" да свършат нещо няма да стане  #2gunfire от личен опит ти го казвам  #2gunfire на мен така през февруари ми откраднаха лаптопа и още други неща,но той ми беше най-скъп  Sad с него работех,имах толкова много информация,а и снимки от 8 години  Cry ужас направо  #Cussing out Разбрахме кой е човека,казахме на полицията и се оказа,че той бил издирван отдавна #Cussing out ,но не можели да го намерят(да бе да,той си се разхождаше съвсем спокойно) #2gunfire Както и да заехме се да го търсим ние и естествено го намерихме глупака,чак в Бургас,предадохме го на полицията,задържаха го за две други дела,но накрая след 2 месеца го пуснаха,а по-нашето още дори няма развитие(като имате в предвид,че той си призна всичко,на кой го е продал как и т.н.) и до ден днешен нямаме нито резултат,нито лаптоп  smile3511 и на всичкото отгоре вече няколко пъти го засичам да си върви не обезпокояван по улиците  newsm61
Извинявам се,че ви занимавам толкова,ама като прочетох какво и се е случило на Вили и всичко си припомних наново  #Cussing out Дано тя има късмет  Praynig
svetlu6ka нищо,че е бил прегледа кратък,най-важното е,че бебчето е добре и ти ще празнуваш една спокойна Коледа  Wink Каквато пожелавам на всички ни  Hug
aYnaT фолиевата киселина ми написа още на първата рецепта да я пия до 16-17г.с.,а поради нисък хемоглобин от 4 дни пия и витамини,но забравих да я питам дали да спра фолиевата,защото във витамините има също  Embarassed и затова продължавам да я пия и нея и витамините  Rolling Eyes
tedi8811 в понеделник спрях утрогестана,докторката каза до 14г.с. да го спра,да изпия каквото имам и да спирам и на мен в понеделник ми свършиха и го спрях  Wink
magi_sveta и двете заглавия ми харесаха много  Wink Откъде ви идват такива хубави идеи направо не знам Wink

# 633
  • София
  • Мнения: 2 676
Ще се опитам и аз да кара подред...

Milena_Mimelina, добре дошла, пожелавам ти само положителни емоции и разбира се чудесен финал.

violetacholakova, много неприятно, но пък може да имаш късмет, по Коледа стават чудеса, ако ли пък не... дишай дълбоко и каквото станало, станало, някои неща не можем да променим.

babyAty, днес ми харесва как "звучиш", моля те, остани така до края. Искрено ти пожелавам хубав резултат и много радост от тук нататък. Аз все още усещам бебето само като нежно погалване, но аз съм с предна плацента, а и днес зъвършвам 15 седмица, към 17-18 особено при втора и нататък бремености е напълно възможно да се усеща по-сериозно бебо, не само като пърхане на пеперуда.

snowflakely, момичета, спрете да си търсите страшни филми в интернет, имайте малко повече доверие в силите на вашия организъм и на този на бебето... И аз имам момемнти от типа - толкова болести и проблеми има на света, все на мен не може да ми се разминава, но това не е правилният начин на мислене. Мислете положително, не четете анамнези, диагнози и прогнози, което не значи да си заривате главата в пясъка, но прекалената информираност често е нож с две остриета и вреди.

milady M, днес за първи път ме хвана творчеството в слово, обикновено то не ми спори много. Laughing

Май забравих някого, като се сетя пак ще пиша.

# 634
  • Мнения: 27
Благодаря много за топлите думи и на всички тъпкано да ви се връщат здрави юнски бебенца  smile3504

babyAty незнам точно за какво става дума, но стискам палци всичко с кръвните ти проби да е наред, тъй като предполагам стресът е просто непоносим. Hug

snowflakely в крайна сметка ще влизате ли в болница с малчо? такива новини точно по празнците са най-неприятното нещо, но се надявам нещата да се стабилизират.   bouquet той/тя на колко годинки е?

Мами, обмисляте ли вече къде ще раждате или е още прекалено рано?
 newsm78

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 16:26 от Milena_Mimelina

# 635
  • Мнения: 955
Пуснах анкета. Включих и две заглавия от предната тема, които бяха с най-много гласове. Ако някой друг даде предложение, ще ги добавя към анкетата.
Milena_Mimelina, добре дошла! Лека бременност и щастлив финал! Ако искаш да бъдеш включена в списъка на първа страници, пиши ми ЛС с град, години и кое по ред дете очакваш  Peace.
Ето тези постове на babyAty ми липсваха, радвам се, че се завърна  Hug. Относно сърцебиенето ми - ходих към обяд при ЛЛ да ми пусне една кардиограма. Не я хареса и ме праща при кардиолог. Утре като ходя при АГ, надявам се да успея да мина при кардиолог, макар че малко се съмнявам  Rolling Eyes.
snowflakely, не съм много наясно с това, за което си писала, но не бързай да си поставяш диагнози. Изчакай да излязат резултатите от изследванията и тогава говори с док. Дано притесненията ти са напразни  Praynig.

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Върнах се от лекар. Всичко е ОК с бебето. Пораснало е и било 2 дни напред. Изписаха ми глобули Макмирор за гъбичките - цели 10 дни.
Фолиевата мога да я спра, като изпия последните 3 хапчета.
Бебето най-вероятно е момиче. имало пъпна връв между краката, но беше проверено повторно и потвърдено, че за сега се вижда да е момиче.

# 637
  • Мнения: 173
Влизам веднага да се похваля! Взех с 6 най-трудния изпит   ura

snowflakely, съжалявам за детенцето, дано се оправи бързо.

Milena_Mimelina, добре дошла! И аз взех едно Био-олио, но не мисля, че ще ми излезе толкова скъпо. Било нек'во гръцко newsm78 Колкото до раждането - съм решила отдавна, тъй като от миналата година ходя на практика всяка седмица в болниците и то точно в АГО и имам достатъчно наблюдения. А и лятото работих в това отделение, познавам си екипа вече лично и ще съм си като у дома си  Party

Колкото до фолиевата - не съм пила от една седмица, защото първо много повръщах, после покрай тоя изпит съвсем забравих. Мисля, че вече няма нужда от нея  newsm78

Вчера повърнах само веднъж, днес изобщо и почти не ми се гади  newsm44 Ядох манджа ... и месо .. и шоколад .. толкова е хубаво  Grinning ... дано му е дошъл краят на т'ва  Sick

# 638
  • Мнения: 27
dennni Блазе ти, че иначе си е чуденка Simple Smile И супер, че вече не ти е лошо. Аз засега карам доста спокойно - не ми се е гадило или повръщало, ама никак, чак се притеснявам дали съм ок Simple Smile Само малко с чесъна и месото не сме много на ти от няколко седмици, но то пък не може без хич никакви промени   animal085

Даже седя тука в офиса сега и се облизвам като гладен вълк и се чудя какво да сготвя като се прибера...нещо зелено ми се яде...зелено фасулче, спаначе, туй онуй   food002

# 639
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет момичета  Simple Smile Днес настроението в темата е доста по-позитивно, дано остане така и занапред  Hug
Milena_Mimelina, добре дошла. Лека и успешна бременност ти пожелавам.
snowflakely, не се шашкай толкова предварително. Изчакай първо да ти излязат резултатите. Дано детенцето ти бързо се оправи.
ВиолетаЧолакова, много неприятно това с лаптопа. Дано се намери и няма сериозни последствия. Аз съм си такава отнесена и докато не съм бременна, много тъпи случки имам Crazy
dennni, поздравления за изпита.

Аз с фолиевата киселина не съм много стриктна откакто влязох в 4-тия месец. За килограмите - още съм си -3  Sad надявам се покрай празниците да си наваксам.
Аз утре ще ходя при друга докторка да види бебо, защото онази шматка онзи ден нищо не ми обясни. Само каза, че бебето било малко за седмиците и ми се развика за прословутия болничен. Не ми даде нито снимка, нито мерки, нищо. Пък и да си призная честно много ме човърка пола. На първата ФМ ми казаха на 90% момиче. Онзи ден - първо момиче, пък след това момче. Аз съм си нервак и нямам търпение да разбера. Със сина ми ми казаха още в 3-ти месец, всичко така добре се видя Laughing надявам се лудата ми докторка да не е догледала и да й се е привидяло пишле Embarassed

# 640
  • Мнения: 180
Sarah Lou, Elllle
Скрит текст:
за съжаление при предишното ми раждане и престой в болницата "видях" резултатите от стептококовите инфекции и борбата за живота. Майки, чиито бебенца по три седмици и повече седят в МД... бебетата са на антибиотици с пневмонии и сепсис, като възможно допълнително усложнение. За съжаление няма как да съм се опазила, защото съм 24/7 с детето.

Благодаря на всички за успокоителните думи   bouquet Детенце надявам се да се оправи бързо след правилното лекарство. То всички сме минали като малки по този път. Все пак преди да изпадна в паника, ще се консултирам с АГто утре. Сега просто съм бясна и на доктори, и на държава, и на здравна система.

# 641
  • Мнения: 216
пътешествничка. пропускаш няколко малки подробности.

Първа и основна подробност- амниоцентезата също не е 100 % сигурност, а 99, 9. Пренатеста 99,8.  Praynig 100% след като се роси бебето. Simple Smile

Втора- не по- малка по важност причина, освен БХС- то нямам за сега др причина да се притеснявам. Господ да ни пази. Днес пак отидох да запаля свещичка преди да дам кръв.

Хората правят Пренатеста, ако имат възможност просто, за да бъдат спокойни без никакви причини.

# 642
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
babyAty, така те искам  Hug Днес вече звучиш като себе си, а ние точно такава те харесваме най-много  Heart Eyes

пътешественичка, подкрепям мнението на babyAty. Не разбирам защо си толкова предубедена към неинвазивните тестове, но 100% гаранция, както писа babyAty, има само след като бебето се роди.  Peace

snowflakelyHug Ужасна ситуация, надявам се, че имунитетът ти е бил достатъчно силен, за да предотвратиш разболяването. За малчо се надявам скоро да оздравее. Напълно те разбирам относно неадекватността понякога на докторите. То и затова толкова четем в интернет, но все пак изложи си притесненията и се консултирай с АГто. Имаш много стиснати палчета от мен  Peace

violetacholakova, това с лаптопа е кошмарно. Надявам се, че някой добър човек го е прибрал, за да го върне на собственика. Не се обвинявай, наистина е нормално да ти се случи нещо подобно по време на бременност, а и не само  Hug

Milena_Mimelina, welcome to the club, както се казва  Hug Лека бременност с прекрасен финал  smile3541 ти пожелавам. Относно раждането, аз съм си решила в Токуда. Колебаех се между тях и МД, но предпочитам малко по-човешко отношение от персонала и по-приятна обстановка. Най-добрите неонатолози са в МД, а следващите са в Токуда.

dennni, ти си нашата гордост   bouquet Поздравления за успешно взетия изпит (и то само с какъв резултат!)  Hug

# 643
  • Мнения: 636
И аз пристигам от преглед .Всичко ни е наред ,главата ни е с 2 седмици напред , но тя още от началото така си върви и док. каза нормално било , че бебето не се развива равномерно дано се изравнят нещата по натам . За кг-мите +2 за един месец според кантара на док. според моя +1 (на моя съм по склонна да вярвам) Joy . Каза да спирам утрогестана , че от 16та седмица организма или плацентата незапомних кое си го произвеждат . Витамините ще ги пия до края в тях си има и фолиева  док. каза най-добре да си ги пия .За пола в 13та седмица ми казаха момче ,но беше друг доктор  на който незнам до колко да вярвам според мен беше рано ,а сега в 17та док каза ,че бебо не е застанал добре и другия път ще каже.

# 644
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен Simple Smile

Milena_Mimelina, добре дошла. Hug Лека бременност и пухкав сладък финал Simple Smile

dennni ,браво на теб.По това време ,когато сме толкова разсеяни ,все едно не сме ние Simple Smile ,ти се справяш страхотно .А за  Sick ,дано този период да ти е отминал и да започнеш да се храниш нормално.

Poohito ,дано това лекарство ,което ти е изписал твоят доки за гъбите да ти помогне ,защото на мен тези глобули които ми изписаха въобще не ми помогнаха.Сега се съмняват ,че това парене ,ходене често до VC и т.н е от цистит и ми изписа Урохелп акут.Дано ми помогне ,защото е увасно дискомфортно това положение.

aYnaT продължавам да пия фолиева киселина всеки ден въпреки ,че вече съм в средата на 4 месец.Не съм говорила с доки ,защото винаги когато съм  на преглед половината въпроси ми се изпаряват от главата ,но смятам да ги пия още известно време.

violetacholakova дано полицията си свърши работата ,както трябва и  да се намери лаптопа.Надявам се тази случка да не се отрази на работата ти и всичко да е наред. Hug

  Напоследък съм се впуснала в едни разходки ...Спа до 11.30 ,после закуска и навън.Така почти всеки ден ,добре че е хубаво времето ,не се усеща ,че е декември.Днес бях и в един голям детски магазин ,защото има доста деца покрай мен и трябваше да се подготвя за Коледа Simple Smile До сега не бях влизала ,но толкова бебешки дрешки харесах.Ще има да купувам ..... GrinningВече нямам търпение Simple Smile От 2-3 дни вече усещам бебчето .Чувството е върховно .По принцип привечер ,като се излегна и усещам едно пърхане ,много леко галене сякаш.Това чувство много ме зарежда Simple Smile
  Днес доста се стреснах ,защото при слизане от колата някак си се напрегнах и си стегнах корема.Изпитах страхотна прерязваща болка в средата на корема,точно където усещам бебка.Оттам директно до доки.Прегледа ме и тъй като му споменах ,че почти всеки ден имам странни болки каза да продължавам с Магнерот 3х2.Вие чувствате ли още болки ?На мен все ми казват ,че е нормално ,но аз се притеснявам....

Общи условия

Активация на акаунт