Коледни снежинки вън валят, ЮНСКИте бебоци в коремчетата тихо спят! - тема 4

  • 25 029
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6
Здравейте мами,

Аз не съм много активна в писането, но пък редовно ви чета.

BabyAty много съжелявам за тревогите и изпитанията през който трябваше  да минеш, но вярвай в доброто. Предполагам , че е много труден момент, но както беше казала една мама – трябва да се опитаме да  мислим и вземаме решения спрямо възможните резултати. Надявам се сега след Пренатеста да си по-спокойна и съм сигурна че резултатите ще бъдат добри, а пък най-добрите – на Юни.   ylinfant  Виждам, че днес си в много по- ведро и спокойно настроение, така че продължавай да се усмихваш и да предаваш положителна енергия на малкото създание.  Желая ти прекрасна и вълшебна  Коледа. Hug

Milena_Mimelina добре дошла! Желая ти лека и щастлива бременност. preggo

Иначе при мен всичко си  е нормално, с изключение на болките в коленете / имам някакво възпаление/ За съжаление сега не може да се третира с медикаменти, та ще видим какво ще правя. Относно фолиевата на мен ми бяха казали да я пия до края на 12-13седм.
 
Честито на всички мами научили за гащите  stork-boy stork-girl

# 646
  • Мнения: 178
Здравейте, момичета! Чета ви почти отначалото и най-накрая се реших и аз да се включа в темичката Simple Smile На 38 години съм, чакам второто си детенце през юни.

BabyAty, много ми беше мъчно като четях за притесненията ти, разбирам те чудесно, с миналата бременност и аз имах не много добри резултати от БХС и никога няма да забравя изплаканите сълзи и отчаянието, което ме беше сграбчило, докато не ми казаха на втората ФМ, че не виждат абсолютно никаква причина за притеснения. И все пак до края ми беше леко свито. Амниоцентеза не исках, не исках да рискувам да загубя здраво бебче, чакано толкова дълго. Стискам ти палци за изследването!

Snowflaky, леко ме вкара във филм сега, дъщеря ми 3 седмици беше болна, аз също покрай нея, но по-леко, докторът и ми каза, че най-вероятно ангината и е от С. пневмоние. Сигурна ли си, че случаите, за които говориш в МД са от тази бактерия, а не от стрептококи група Б? Доколкото знам те за много рискови при бременност.

На всички нас желая лека, безпроблемна и пракрасна бременност и здрави бебоци накрая!

# 647
  • Мнения: 292
пътешествничка. пропускаш няколко малки подробности.

Първа и основна подробност- амниоцентезата също не е 100 % сигурност, а 99, 9. Пренатеста 99,8.  Praynig 100% след като се роси бебето. Simple Smile

Втора- не по- малка по важност причина, освен БХС- то нямам за сега др причина да се притеснявам. Господ да ни пази. Днес пак отидох да запаля свещичка преди да дам кръв.

Хората правят Пренатеста, ако имат възможност просто, за да бъдат спокойни без никакви причини.


+1

# 648
  • Мнения: 216
Момичета, искам отново да ви благодаря за подкрепата.  Hug Страхотни сте. Надявам се всичко да е наред. Днес ми е малко по- спокойно и ведро. Simple Smile Голяма заслуга за това имате вие.   bouquet

Фотон, добре дошла и лека бременност ти желая. Дано ти хареса при нас. Simple Smile   bouquet Радвам се, че с предната бременност всичко е било наред на финала, което е всъщност и най- важното. И мен все ме питат защо направих БХС, но на мен не ми стиска да не направя, а камо ли с лош резултат да си затворя очите. Пак казвам, не съжалявам, че направих БХС, макар, че психясах покрай него. Не съжалявам, че днес дадох толкова пари. Надявам се на добър резултат, ако ли не- така е било писано и толкова. Евала, че си устискала, на мен определено не ми стиска.

Ех, Snowflaky много съжалявам, за създалата се ситуация.  Hug Силна прегръдка от мен и мн се надявам всичко да мине леко до колкото е възможно.

Ммм, преди малко една приятелка беше у дома. Хих, като ме видя и тя- "олеее, колко ти е пораснал корема". И това само за седмица. Simple Smile Ама аз се кефя.  smile3521 newsm57

Ох, харесвам две заглавия еднакво, сега за кое да гласувам?

# 649
  • Мнения: 955
Аз нали бях писала, че усещам бебето и после спрях да го усещам и това беше една от причините да се шашна и да отида на преглед. Док тогава ми каза, че не съм усещала бебето, а червата си   Embarassed. Действително от тогава /вече 10 дена/ нищо не съм усетила. Явно в желанието се съм се объркала, макар че бях сигурна, че е бебето Rolling Eyes. Сега съм в 17 г.с. и добре, че утре съм на преглед, че се виждам пак в главната роля на някоя драма  Laughing.
Фотон, добре дошла и на теб  Hug. Пиши ми ЛС ако искаш да си в списъка на първа.
Kapri, няма ли някой безопасен билков мехлем за коляното ти или не става с локално лечение? Дано да минава бързо и да не те тормози много.
Малкият днес беше на тържество на детската градина. Беше много впечатлен, че брадата на Дядо Коледа е фалшива, но и страшно доволен от подаръка си Simple Smile. М/у другото ако някой още не е измислил подарък за дете над 5 години мога да му препоръчам Вълшебния Джин. От 17ч. не сме го спрели и се забавляваме цялото семейство Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 21:00 от Ellle

# 650
  • Мнения: 1 700
здравейте момичета!добре дошли  на новите мамчета.желая ви безоблачна бременност с пухкав финал  baby_neutral
Пухито ням асмисъл да се ядосваш,особено за твоята колежка.преди няколко теми бях писала че небременните жени въобще не се съобразяват с бременните.все едно не сме хора и не сме от еднакъв пол Rolling Eyes
Виолета дано успеят нещо да направят с лаптопа ти,ама като ги знам наща родна полиция как  ни пази  Rolling Eyes
БейбиЕти днес ми харесваш   bouquet
е за това " погалване" или "пърхане на криле" дето говорите аз вчера го усетих и то 2 пъти вечерта,но незнам дали е бебето.за днес нищо не съм усетила и си мисля че е рано,но вчера наистина го усетих това погалване  newsm78
за фолиевата киселина ЖК ми каза до края на 3 месец се пиела и като ходих миналият път ме пита дали съм я спряла и ако не съм да я спирам и да почвам да пия Витамам.във витамините за бременни пак има ФК и май се пият до краят на бременността.
 

# 651
  • Мнения: 2
Здравейте! Живот и здраве и аз ще гушна първото си бебче през юни  ylinfant 
Лека бременност и здрави бебета НИ пожелавам  thumbsup

# 652
  • Мнения: 6
Eто и от мен едно предложение за име на тема:

Коледа вълшебна наближава и малкото Юнче започва в корема да шава   Close-mas:

# 653
  • Мнения: 34
Да ви се похваля - вчера майка ми разбра.Мислех да и дажа на 20-ти,защото тогава и е рожденния ден.Та вчера ходихме да си копуваме сутиени и тя като разбра че съм чашка Е (а винаги съм чашка С) на излизане от магазина директно ме пита "В трети или в четвърти месец си" иии така почнах да и разказвам и тя много се зарадва и много ме подкрепя и съм страшно щастлива...

# 654
  • София
  • Мнения: 2 663
Добро утро, момичета! Днес е петък и въпреки, че не съм на работа, съм щастлива, защото от утре вече и ММ почива почти до края на празаниците, а децата имат само един учебен ден още и на 23 празнуват - край на ранното ставане...хип хип ураа, много ме тормози да ставам.

cveti_pliv, много ме усмихна "разкритието" на майка ти. Аз искрено се надявам, че на 24ти като отидем няма да познаят от вратата. Но се успокоявам, че по принцип в последната година две се позакръглих и от 66-68 качих до 75 кг и се бетонирах там (сега съм 72), а и не очакват точно това да им съобщя. Дано не ме разкрият преди вечерта, когато сме решили да им кажем.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 08:24 от magi_sveta

# 655
  • Мнения: 66
Добро утро и от мен  Simple Smile
Тази седмица ми е коледна кампания и в офиса е лудница, да не говорим че и малката ми беше болна до преди ден и нямах време за нищо... А и днес започвам опаковане на коледни подаръци. А утре малката ми дъщеря става на цели 3 годинки !  balloon

Така сега подред Simple Smile

Milena_Mimelina, добре дошла сред нас, лека и успешна бременност.  Hug

snowflakely, съжалявам за инфекцията на детенце, и дано всичко при теб да е наред, съветвай се бързо с твоя доктор (ако все още не си го направила)  Naughty

violetacholakova, това е ужасно, аз не мога да си представя да изгубя лаптопа си, просто това и при мен ще е истинска катастрофа Дано успеете да го намерите  Praynig

babyAty, звучиш много по добре, стискам палци резултата от теста да е отличен и да те успокои Peace

dennni, браво дано да е свършил периода с повръщането и сега да започнеш да се наслаждаваш на бременността (и на доброто хапване през нея Embarassed). Отличник - за изпита

Lilia1990, добре дошла, лека бременност.

Фолиевата киселина може би ще си я пия до края, по една таблетка на ден. Аз я приемам с витамини Огестан (Омега-3, йод, фолиева киселина, витамин D3)

Milena_Mimelina, беше попитала за раждането. Ти от София ли каза че си ? Аз ще раждам в Тина Киркова (предишният път там раждах). Не искам особено, но моята докторка при която следя бременностите си (на частно), изражда само там -- има договор с болницата и там просто ходи там за раждания.

# 656
  • Мнения: 540
Добро утро и от мен!
 И аз нямам търпение за ваканцията на малкя,че това ставане,пътуване,висене по спирките в този студ,а и ММ също е ваканция и ще е прекрасно.
Вчера най-накрая украсих елхата. Брат ми със снахата заминаха за Франция и ни оставиха кучето си да го гледаме.Аз украсявам,то минава по мен и сваля топките от ниската част  Joy .

Да ви кажа,сутрин започвам да имам страшен апетит  Whistling .  Днес съм решила,че ще е ден за сладкарство. Ще правя сладкиши  Simple Smile

# 657
  • Мнения: 1 933
Добро утро. Слава Богу днес е петък! Едва ще дочакам края на работния ден...
Това с наслаждаването на бременността още ми е мираж... косата ми пада, ноктите ми се делят и чупят ужасно и страдам, че маникюристката ми е в Бг, а тук са с 2 леви ръце... Непрекъснато се притеснявам какво се случва там, вътре... е кога бре?! Кога ще дойде онази, сияещата фаза, и моментът в който ще се наслаждавам на тази дълго чакана бременност???

# 658
  • athina
  • Мнения: 524
Zdraveite momi4eta sajalqvam 4e pi6a na latinica no pi6a ot telefona.

dnes se sabudix v prekrasno nastroenie i re6ix da pi6a moje i vas da zarazq

Nqma osobenna pri4ina-prosto sam 6tastliva.dano da prodaljava taka i za napred.

pojelavam na vsi4ki mam4eta vsqka sutrin da se sabujdame 6tastlivi i usmixnati.

priqten den i samo xubavi novini.

# 659
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета. Добре дошли на новите мами. Щастлив финал през юни.
Вчера бях на доктор, всичко е наред с бебчо. Как само риташе и махаше. Нямам търпение да почна да го усещам. BabyAty, и аз вчера пуснах Пренатест. Надявам се резултатите да са добри. Моята докторка да не повярваш ми каза, че по-добре да го направя. Преди беше против. Каза, че щом така се панирам, ще е по-добре, защото втория БХС бил с по-ниска чувствителност от първия. И реших направо Пренатеста.
Хубав ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт