Коледни снежинки вън валят, ЮНСКИте бебоци в коремчетата тихо спят! - тема 4

  • 25 017
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 70
Здравейте,
Супер тъпо ми стана вчера за този лаптоп - не мога да си обясня как е станало. Подадох жалба в полицията, естествено, опитваха се да ме убедят че едва ли не, че съм го забравила "в някой магазин". Как да им обясня, че от метрото до вкъщи са 200 метра, не съм влизала никъде и се прибрах без чанта с лаптоп. Писах и мейл на метрополитен, които днес изненадващо ми се обадиха и ми казаха да отида да прегледаме заедно записите от камерите на метрото - поне да знам дали наистина влизам с лаптоп и излизам без. Във влака няма как да се разбере какво е станало. Днес следват едни обяснения с шефовете по скайп.....

Лошото е, че незнайно защо много се разстроих вчера. Цял ден имах сърцебиене, беше ми лошо. През нощта се будих няколко пъти от сърцебиене. По принцип съм над тези неща - лаптоп - здраве да е, тези неща се купуват, за информацията - кофти много, но все пак нищо фатално не е станало.

Много смотано от моя страна и много се дразня, че съм толкова разсеяна и всичко забравям.

А, и да ви споделя какво сънувах снощи - много реален сън. Сънувах, че съм вече много бременна и родих момиченце на 26-ти юни  Laughing Като родих още не бяхме измислили име и предложих  на приятеля ми да я кръстим Анна - на майка му (това си го мисля отдавна между другото).

Днес ми е последния работен ден за тази година. Целувки и хубав ден на всички  Hug.

# 661
  • Мнения: 636
pussycat и аз постоянно се питам какво става там вътре Simple Smile не си само ти . Проблем с косата и ноктите нямам   , но аз поддържам доста къс маникюр . И все си мисля че като започна да усещам бебока вече ще съм по спокойна , а от друга страна нямам търпение да вляза в 9ти месец и да родя и да видя, че всичко е наред , но смятам че това са нормални терзания на всяка бъдеща майка . Но определено не е както в началото тогава много се притеснявах всяко къркорене всяко усещане в яйчницете или нещо подбно ме тормозеше и влизах във филми сега това го няма вече , но нямам търпение да идва 14ти януари тогава съм на ФМ  при Марков . Аз все си мисля че този сияещ момент за който говориш идва когато бебо се роди Simple Smile , колкото и да е трудно после в началото докато се свикне с режима облекчението че сме родили едни здрави бебоци сигурно е голямо и е най-голямата радост на света . Притиснения имат всички мами давай го по ведро ей сега ще се изниже времето .
При мен положението с яденето започва да излиза извън контрол трябва поне сладкото да спра , а като се има напредвид , че несъм му голям фен попринцип а сега постоянно хапвам нещо сладко . Хляба също ми е станал проблем . Аз попринцип  съм от голе долу здравословно хранещите се хора , а сега като невиждала и корема ми се е разтроил чак , направо ужас  и воля нямам напоследък  а като си помисля че тепърва ще почва да ми се дояжда въпреки че незнам повече от това може ли  Joy

# 662
  • Мнения: 1 933
Теди, винаги може и още  Mr. Green  hahaha

# 663
  • Мнения: 161
Добро Утро Мамчета  Hug
Ellle много неприятно с това прескачане,дано да няма нищо притеснително  Praynig Аз като малка съм ходила на ЕКГ заради шум в сърцето,но после са казали уж,че няма нищо,въпреки,че миналата година постоянно нещо ме притискаше и се каних и аз да ходя да видя има ли нещо,но така и не се наканих   Embarassed но за сега не ме е притеснило нищо и се надявам така да си остане,но ако почувствам нещо и аз този път бързичко ще отида  Rolling Eyes А и да не забравиш да пишеш как е минал прегледа и ще има ли вече 100% потвърждение за розови гащи(стискам палци за което)  Hug
poohito много хубави новини за бебчето и честито момиченце засега  Hug А относно гадинките,дано този път да ги победиш  Wink Аз още не си знам резултатите от цитонамазката и микробиологията  Crossing Arms Казаха,че ще ми се обадят,ама не са звъннали още,да взема да им се обадя аз ли  newsm78
dennni видя ли,че ще го вземеш изпита,само дето се притеснява толкова  Wink
Sarah Lou пиши как е минал прегледа и цвета на гащетата днес Wink Дано старата ти АГ да се е объркала и да имаш най-прекрасната девойка  Wink И аз съм много нетърпелива да знам на 100%,за сега каза мома,ама не е 100% сигурно,ама дано да си остане така и на следващия преглед,че и аз искам много розови гащи  Praynig
snowflakely дано детенцето ти бързо се оправи,а ти да си имала достатъчно силен имунитет  Praynig
babyAty от вчера много ми харесваш как звучиш,смела и позитивно настроена,само така  Hug
И аз бих направила,даже и сега се чудя,ама ще изчакам и втория БХС и тогава ще преценя  Thinking Иначе разглеждах цените и даже дават безлихвен кредит от ОББ за теста,като се връща сумата на 12 равни месечни вноски,което е супер,защото така може всеки да си го позволи  Wink
tedi8811 браво за добрите новини от прегледа  Wink
Фотон и Lilia1990 добре дошли при нас и една прекрасна бременност ви желая  Wink
Sninzou и на мен ми изписа от 5 дни Витамам заради ниския хемоглобин,но забравих да питам да спра ли тогава фолиевата и затова ги пия и двете  Embarassed
cveti_pliv много ме разсмя с детективските умения на майка ти  Joy
Така пак си пописах,ама така си уплътнявам времето  Rolling Eyes Тъкмо да има какво да четат мамите,които и те нямат какво да правят вкъщи  Laughing

# 664
  • Мнения: 66
Ех че хубаво настроение витае днес в групата, дано винаги продължаваме така  newsm51

violetacholakova , голямата ми дъщеря се казва Анна, много обичам това име  Heart Eyes

# 665
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Я аз да питам нещо друго - някой има ли впечатления от бебешките креватчета на Stokke и по-специално товаnewsm78

И още една питанка  Mr. Green - кое е любимото ви име за бебе-момченце stork-boy, защото ние предстои да правим този избор и мисля, че това ще е най-трудното решение, което ще вземем  bash box newsm62

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не разбирам от бебешки стоки, но това легълце е красиво (според моите разбирания).
Днес и аз се замислям за имена.
Аз и брат ми сме кръстени на баба и дядо в нашето семейство доста се е държало на това. От една страна бих искала детето ми по някакъв анчин да е крастено на майка ми или свекървата от друга имената и на двете не са подходящи. Майка ми е със странно за българия име, често сметано за мъжко (понеже аз не съм от български поризход). Свекърва ми е с име, което има твърде остаряло звучене. И двете имена са с буквата М. Зная, че има много женски имена с тази буква, но не намирам достатйчно блезкото, за да е ясно чие име носи детето. Баща ми и свекър ми също са с една и съща буква - С.
Понякога си казвам "а може би не трябва да мисля име предварително и като видя бебето ще разбера как ще се казва". От друга страна обаче е добре де имам 1-2 или повече избрани фаворити.

# 667
  • Мнения: 1 933
Diva, мъжът ми иска да купим същото легло, но да вземем направо Sleepy junior. За мен цената е безумна и ако изобщо се навия на такова, има вариант да го вземем втора ръка, добре запазено. Ще го мисля като му дойде времето СЛЕД като се роди бебето.
Ние имената за момче (Aiden Josef и Ryan Philippe) и за момче (пак 2 броя) имаме от 4тата си среща, когато знаехме, че искаме да сме заедно и да имаме деца. И понеже се очертава бебето да е момиче, май няма да стигнем до мъжките имена. Аз обожавам името Ейдън... Надявам се да успеем и 2 път и да си имаме и момченце.
Чакаме потвърждение, че ще имаме момиченце, за да решим кое от двете имена ще вземе. А сега се прокрадва и идеята за трети вариант - нещо с Ема или Емили. Но засега не можем да му измислим продължението, а искаме да е с 2 имена.

# 668
  • Мнения: 540
Мама и татко са разведени и когато разбрах,че ще е момче,нямаше как да комбинирам двете имена и да няма сърдити реших Денислав,на него си  Grinning. Сега нали ми каза доктора момиче,мама е Мария,татко Борис,свекървата Митка и ако не е сгрешил Георгиев и е мома ще е Мари Беатрис и от тримата ще има по нещо

# 669
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
pussycat, леглото не е евтино, но аз го разглеждам като дългосрочна инвестиция, защото в последствие със закупуването на допълнителни аксесоари може да се ползва до 10г. възраст, а след това като два отделни стола или софа. От друга страна ми харесва, че докато е бебе може лесно да се мести с колелцата където искаш. Изглежда ми лесно за сглобяване и разглобяване, което е още един голям плюс за мен, тъй като първите месеци мисля доста да отскачам между провинцията и София. Отделно мисля, че в нашия случай не ни се разминава купуването на две легла - едно за България и едно за Финландия, та инвестицията ще е двойна.

С избора на име за момченце ние имаме следния казус - искам името да е хем българско, хем да е международно и лесно за произнасяне от чужденци, иска ми се да има хубав имен ден, да има силно звучене (това вероятно е въпрос на лична преценка) и не знам как ще стигнем до консенсус. Един ден решавам едно, на другия не съм убедена, че ми харесва толкова и изобщо не знам какво ще правим. Честно казано това може би е най-големият стрес, който изживявам покрай бременността. Относно кръщаване на някого - нямам проблем стига да ми харесва името. На баща ми вече кръстиха племеника (това беше едно от имената, които много харесвам - Михаил), така че вариантът остава да е на друг. Майка ми и свекър ми са с имена, започващи с В, но нещо мъжките имена с В не ми допадат...  #Crazy

# 670
  • Мнения: 161
Имена  Laughing Аз винаги съм си мислила за имена,дори и като не съм била бременна  Rolling Eyes За момиченце името е ясно отдавна  Rolling Eyes ,даже така си наричаме коремчето вече,нищо,че не се знае дали ще е 100% такова,ама много ми се иска  Praynig А за момченце,нещата стоят доста трудно newsm78 Със сигурност ще е с "Н" - бабата е Нели,дядото Николай,ММ също е Николай,така,че с един куршум 3 заека,ама още не съм се спряла на конкретно  Thinking

# 671
  • Мнения: 70
Изтрили са ми пощата - от преди вчера нямам НИЩО в пощата. Какви са тези хора  cry вече наистина се сдухах.

# 672
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
violetacholakova, коя поща са ти изтрили?

# 673
  • Мнения: 540
Изтрили са ми пощата - от преди вчера нямам НИЩО в пощата. Какви са тези хора  cry вече наистина се сдухах.

Защо не си промени паролата?  Не се сдухвай ,нищо няма да промениш,но за теб и бебето не е добре.
Предполагам,че е много неприятно,но се опитай да го оставиш зад себе си.

# 674
  • Мнения: 70
Късно разбрах, че ми липсва лаптопа - чак на другия ден и вече беше късно. Както и да е, шефът не му стана много приятно и направи леки коментари, ама какво да се направи, опитвам се да не ми действа и да не се разстройвам. Искам само да си видя бебчето на 29-ти и всичко ще е наред. Днес идва майка ми на гости за Коледа и ще се зареждам позитивно.
Преди 2 години ми разбиха апартамента и ми откраднаха новия лаптоп. До нас имаше лаборатория с камера, която гледа към входа - собственика предостави записите на полицията, на които се вижда как двама съмнителни мъже влизат и излизат с нещо под якето на единия. Полицая каза знаем ги много добре, наркомани, крадат каквото им падне - и това беше, никой не беше арестуван и лаптопът не беше намерен.

Общи условия

Активация на акаунт