ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 3

  • 148 287
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • гр.Бургас
  • Мнения: 337
Счетоводителката ми каза, че декларация за 2016 година се подава до края на април. Който не е подал, все още може. Мъжът ми тези дни ще ходи.
Аз съм се възползвала от допълнителна помощ, за която разбрах съвсем случайно, когато записвах малката на кухня. Става въпрос за безплатни купони за общинската кухня в Бургас. Peace Попълват се няколко декларации + копие от ТЕЛК, акт за раждане.
Може ли малко повече инфо, аз също съм от Бургас.

# 676
  • Мнения: 5 696
Счетоводителката ми каза, че декларация за 2016 година се подава до края на април. Който не е подал, все още може. Мъжът ми тези дни ще ходи.
...
Отговора за декларацията беше към потребителка, която току що е получила ТЕЛК решение за детето си. Тя /или мъжът ѝ/ няма как да се възползва от това облекчение.

Всичко така се научава - съвсем случайно. От уста на ухо  Crazy

# 677
  • гр.Бургас
  • Мнения: 337
Именно за това и не се коментира - не се знае. Аз да си призная, също не знам дали се отпускат някакви помощи от нашата Община - не съм проверявала. Но няма как да обсъждаме такъв въпрос тук, тъй като в България има 265 Общини. В кои от тях има или няма помощ - всеки трябва да си провери  Rolling Eyes.
Точно защото много малко хора го знаят, за това го споменах.

# 678
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Предполагам,че които се интересува от това как да изврьнка някои лев, че видиш ли грижи се за дете с увреждане знае. Тук не се коментира защото навсякьде е различно, пък и идеята на форума беше различна.

# 679
  • гр.Бургас
  • Мнения: 337
Предполагам,че които се интересува от това как да изврьнка някои лев, че видиш ли грижи се за дете с увреждане знае. Тук не се коментира защото навсякьде е различно, пък и идеята на форума беше различна.
Не е въпроса в това да се изкрънка някой лев. Има деца, които се нуждаят от всекидневни посещения на рехабилитации, логопеди и др, някои имат нужда от лечение в чужбина.... На доста хора тези пари, ако им се отпуснат, биха били от голяма полза. извинявам се ако с нещо съм подразнила, някоя от вас с коментара си.

# 680
  • Мнения: 2 074
Няма защо да се извиняваш.Аз от тебе чувам за такава помощ от общините.А това за изкрънкването на някой лев все едно не съм го прочела.

# 681
  • гр.Бургас
  • Мнения: 337
Няма защо да се извиняваш.Аз от тебе чувам за такава помощ от общините.А това за изкрънкването на някой лев все едно не съм го прочела.
Провери във вашата община, никога не пречи. Точно, защото не си търсим правата сме на това дередже. Аз като видях на колко хора от ромски произход се отпускат.....

# 682
  • Мнения: 93
Благодаря на всички за съдействието.Истината е, че когато детенце се роди около 3 месец споменах на мъжа ми за телк и той подскочи как ще го белязваме до живот с този телк, че ще се оправим и т.н.Аз не бях запозната, а и в началото не ме интересуваше телк, исках да се оправим до няколко месеца и да приключи всичко, както и имаше надежда да се случи.Но в подледствие вече сме на 11 месеца и преди 2 месеца започнах да се ровя за този телк, поради естествено финансови потребности от него и разбрах, че не се води никъде и до 18 годишна възраст не се води.след това вече е отделно.Разбрах, че не е срамно или вредно да взимаш, а и имахме нужда от паричките.До ден днешен 20 дни в месеца идва рехабилитатор в къщи .по каса да само 10 дни пътека, което не е достатъчно.Оправяме се иначе.Имахме нужда от пари за апарат за електростимулация и за това се интересувах за пари те назад.Гледаме в момента да се спести от всичко от което може за да имаме повече рехабилитации. В никакъв случай не искаме да дрънкаме пари от държавата, но просто това че не знаех за много неща, че ни се полагат е само в ущърб на детето.Отново ви Благодаря.

# 683
  • Мнения: 22
Здравейте! Извинете, че така нахлувам в темата ви, но се нуждая от помоща ви.
Синът ми е на 9 м и е с хидроцефалия ( външна). Опериран е ноември ( на 4 м ). Въпросите са ми
1. Имаме ли право на телк след като е извършена операцията ?
2. Какви документи ще са необходими ако кандидатсвам?
3. За какъв период ще бъде даден или е различно при всеки?
Благодаря ви предварително и извинете ако задавам вече поставяни въпроси ( нямам възможност да прочета всичко назад)
Ако все пак ви затруднявам моля да ме насочите към страници с информация.
Благодаря.

# 684
  • Мнения: 5 696
А Вие попитахте ли лекуващия/опериращия лекар за ТЕЛК?
Аз си признавам, че не съм запозната с това заболяване /отблизо/, така че не мога да отговоря дали Ви се полага.

А колкото до горните постове... аз си мисля, че това което написа мама Раче:
Предполагам,че които се интересува от това как да изврьнка някои лев, че видиш ли грижи се за дете с увреждане знае...
се припокрива с това:
...Аз като видях на колко хора от ромски произход се отпускат.....
Те са единни и един да знае - всички знаят  Crazy. Тук бих добавила, че има други, които не са от ромски произход, но определено използват децата си /с ТЕЛК или без ТЕЛК/, за да вземат, вземат... Мисля, че всеки един от нас познава някой такъв човек. Така че, не виждам защо се обиждате, ако вие не сте от тези ... родители. Лично аз не се припознах в думите ѝ.

# 685
  • Мнения: 93
Не не.Не се убиждам в никакъв случай.Аз знам най-добре през какво преминаваме и от какво имаме нужда.За това и попитах тук и вие бяхте много любезни и ми обяснихте всичко.Не съм наясно и се обърках от толкова много неща.Не бих се убидила, жената не визира мен.Знам, определено че има много хора, които използват децата си за да печелят пари.Други вадят фалшиви телкове и т.н.Истината е една обаче.Вярвам, че нито една майка не предпочита парите пред здравето на детето си.Бих дала всичко което имам зя да не ни се беше случвало това, както вярвам, че всяка една от вас би го направила, но уви не става.За това сме длъжни да се борим и да дадем най-доброто за децата си.Късмет на всички😀

# 686
  • гр.Бургас
  • Мнения: 337
pepi_r, за съжаление си много права, че има родители, които се възползват от състоянието на децата си ,за да се облагодетелстват максимално.
Няма нищо по-важно от здравето на децата ни. И колкото и пари да ни отпускат, те не могат да заличат болката и тревогите в майчиното сърце.

# 687
  • Мнения: 109
Здравейте! Извинете, че така нахлувам в темата ви, но се нуждая от помоща ви.
Синът ми е на 9 м и е с хидроцефалия ( външна). Опериран е ноември ( на 4 м ). Въпросите са ми
1. Имаме ли право на телк след като е извършена операцията ?
2. Какви документи ще са необходими ако кандидатсвам?
3. За какъв период ще бъде даден или е различно при всеки?
Благодаря ви предварително и извинете ако задавам вече поставяни въпроси ( нямам възможност да прочета всичко назад)
Ако все пак ви затруднявам моля да ме насочите към страници с информация.
Благодаря.


1. Имате, това си е за цял живот. Ако е само хидроцефалията ще ви дадат 80%. После, доколкото разбрах, се сменя процента в зависимост от състоянието на детето.
2. Документ от личната за ТЕЛК и акт за раждане за са подадете документи. За явяването - епикризи, прегледи и т.н.
3. На нас ни дадоха за 3 години, но имаме и други проблеми. Преди бях чела, че първия ТЕЛК го дават за 2 за всички, но може и да е за 3 като при нас, нямам точен спомен Sad

# 688
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
А Вие попитахте ли лекуващия/опериращия лекар за ТЕЛК?
Аз си признавам, че не съм запозната с това заболяване /отблизо/, така че не мога да отговоря дали Ви се полага.

А колкото до горните постове... аз си мисля, че това което написа мама Раче:
Предполагам,че които се интересува от това как да изврьнка някои лев, че видиш ли грижи се за дете с увреждане знае...
се припокрива с това:
...Аз като видях на колко хора от ромски произход се отпускат.....
Те са единни и един да знае - всички знаят  Crazy. Тук бих добавила, че има други, които не са от ромски произход, но определено използват децата си /с ТЕЛК или без ТЕЛК/, за да вземат, вземат... Мисля, че всеки един от нас познава някой такъв човек. Така че, не виждам защо се обиждате, ако вие не сте от тези ... родители. Лично аз не се припознах в думите ѝ.

Пепи, благодаря, че си го обяснила.  bouquet Точно това имах в предвид . Припозналите се , моля да се замислят. Не съм имала никого в предвид. Peace
Колкото до рехабилитациите и логопедите дето плащате не си мислете, че е най-скъпото и детето ви е най-зле. С годините става и по-зле при някои увреждания.

# 689
  • Мнения: 22
Здравейте! Извинете, че така нахлувам в темата ви, но се нуждая от помоща ви.
Синът ми е на 9 м и е с хидроцефалия ( външна). Опериран е ноември ( на 4 м ). Въпросите са ми
1. Имаме ли право на телк след като е извършена операцията ?
2. Какви документи ще са необходими ако кандидатсвам?
3. За какъв период ще бъде даден или е различно при всеки?
Благодаря ви предварително и извинете ако задавам вече поставяни въпроси ( нямам възможност да прочета всичко назад)
Ако все пак ви затруднявам моля да ме насочите към страници с информация.
Благодаря.


1. Имате, това си е за цял живот. Ако е само хидроцефалията ще ви дадат 80%. После, доколкото разбрах, се сменя процента в зависимост от състоянието на детето.
2. Документ от личната за ТЕЛК и акт за раждане за са подадете документи. За явяването - епикризи, прегледи и т.н.
3. На нас ни дадоха за 3 години, но имаме и други проблеми. Преди бях чела, че първия ТЕЛК го дават за 2 за всички, но може и да е за 3 като при нас, нямам точен спомен Sad


Здравей, благодаря много за конкретните отговори. Всъщност имам още един въпрос етапните епикризи какво представляват и от неврохирурга ли трябва да ги поискам?  Аз имам само една епикриза от операцията и след това документи за ТФЕ. Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт