Спряхте ли цигарите по време на бременността?

  • 51 454
  • 524
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,бременна съм в осма седмица и пуша.Доста съм ограничила цигарите,но днес реших категорично да ги спра.Вие спряхте ли цигарите,и как се справихте с това?

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 09:42 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 28 557
Спрях ги рязко, нямам воля за постепенно отказване. Не съм ползвала никакви допълнителни средства, от сорта на лепенки и подобни. Казах на мъжа ми да изхвърли стековете. В началото ми се пушеше, но свикнах. Все още не пуша.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 698
Не, те са полезни за развитието на  плода,защо да ги спирам newsm78

# 3
  • Мнения: 5 128
Още преди да забременя дори, няколко години по-рано, за да ми се изчисти организма от натрупванията от никотина  Naughty

# 4
  • Мнения: 919
Пък и да не са - много важно. Все пак, на "майката" и се пуши. Няма да се мъчи я!

Освен това, вече си има лансирана теория, че спирането на цигарите и по-голям стрес за майката, а следователно и за детето и затова си е по-добре да си пуши женицата.

# 5
  • Мнения: 5 128
Пък и да не са - много важно. Все пак, на "майката" и се пуши. Няма да се мъчи я!

Освен това, вече си има лансирана теория, че спирането на цигарите и по-голям стрес за майката, а следователно и за детето и затова си е по-добре да си пуши женицата.

Ако това е казано с ирония, добре. Ако не - твърдо съм против! Да тровиш това невинно същество, защото ти не можеш да се откажеш от един навик, си е чисто престъпление!  Naughty

# 6
  • Мнения: 2 488
Не, те са полезни за развитието на  плода,защо да ги спирам newsm78

Това сериозно ли го мислиш?!!!! Shocked
Цигарите са абсолютно вредни за бебето,особено пък в първите седмици от бременността. Който пуши по време на бременността ,си играе на руска рулетка със здравето на бебето.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 698
Как да не сериозно си е разбира се  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
Спрях ги по време на първата бременност, постепенно.
Т.е. - гледах да не пуша, но ако много ми се допуши, си дърпах от цигарата на ММ, до към 5тия месец.
И оттогава - 10 години съм непушач!

# 9
  • Мнения: 7 325
Като забременях първия път престанах да пуша защото миризмите ме побъркваха. Към 8 месец припалвах по някоя цигара с кафето. През втората ми бременност не съм пушила изобщо, спрях цигарите преди 8 години. Много от познатите ми пушеха по време на цялата бременност. Всеки сам решава и никой няма право да го съди.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 763
Спрях ги по етапно, до 12та седмица бях приключила с тях. Не можах рязко, намалях ги лека полека

# 11
  • Мнения: 3 031
Намалих ги до минимум още като решихме, че ще правим дете. Когато забременях ги спрях съвсем. ММ също ги спря, за да не ме дразни.

# 12
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Това е пързалка. Никой не е толкова смел, че да се хакне във форум на майки и да каже "бременна съм и си тровя детето".

Иначе ги спрях точно година преди да забременея, с идеята да се поизчистя от отровите. След това не пропуших пак. Не искам синът ми да гледа пушещи хора вкъщи.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 698
Това е пързалка. Никой не е толкова смел, че да се хакне във форум на майки и да каже "бременна съм и си тровя детето".
  И защо така?Да не би да го открият и публично изгорят на кладата ли?

# 14
  • Мнения: 7 779
ако искате да раждате здрави деца , ако искате след това да не боледуват често  въобще не ги започвайте. ако сте го направили вече спирайте ги веднага. вярно е ,че вашият живот си е ваш , но и детето има свой живот.  щом дедо Боже е решил да се раждаме без цигара в уста , значи не е болка за умиране. щяло да се стресира ???  айде де ... Laughing  детето няма ли да се стресира бре  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт