Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 35-та тема

  • 67 568
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 674
Фамотидин, с тези фрапиращи правописни грешки не искам и да си помислям, че си лекар.

Болеста, асоцияцията, пледуарии. Моля те, купи си поне правописен речник. Срамота е!

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 22:09 от Цонна

# 736
  • Мнения: 69
 Ползвам транслатор. Ще си взема бележка. Embarassed
 Всъщност никога не съм бил много грамотен,освен това от много години пиша предимно рецепти . Иначе мойта сестра освен , че е красива пише доста грамотно. bowuu

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 23:06 от famotidin

# 737
  • Мнения: 2 674
В горния десен ъгъл има копченце за превключване на кирилица. Точно до името.

# 738
  • Мнения: 69
Благодаря!

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ей, толкова ли не остана какво да му коментирате  по същество мненията на човека, че чак за правописа и пунктуацията му се захванахте?!...Че той да не е редактор или писател - лекар е все пак и има други задължения.  Mr. Green

Малко безсмислен ми е този спор, дето периодично се захваща...Няма съмнение, че хомеопатията помага и лекува в много случаи, когато алопатичната медицина действа неадекватно, влошава или просто е безсилна. Но пък пълното заклеймяване на алопатичната медицина не го разбирам аз, честно казано. Извинете, но ако хомеопатът ви обърка  всичко, къде ще отидете? Ако се наложи операция? Ако се наложи спешна помощ? Няма лошо с малко повече уважение да се говори за лекарите все пак и нещата да не се свеждат до това, кой е по-велик - алопатите или хомеопатите.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
 
Цитат
Проблема идва когато някои хора се доверят на тези пледуарии и започнат да лекуват децата си без всякакъв медицински контрол при ""хомепати", които не стига че нямат медицинско образование, но и си измислят някаква нова хомеопатия. И резултатите са налице. Ето го случая с  детето на klem4e , който всезнаещата ( госпожа Само за малко) обърка до там ,че с абсолютната си медицинска некомпетентност вкара детето в болница с пневмония.  И каква отговорност носят и пред кого? Нито е регистрирани в РЦЗ, нито в хигиенно епидемиологичната инспекция, нито пък плащат някакви данъци. Нямало нужда да учат медицина. А ,че само за малко вкарала някакво дете в болницата с пневмония- разбира се родителите са виновни. Не може човек без грам медицински познания да се разпорежда със здравето на хората.
 
Peace аз съм съгласна с това.....

yulinga и с написаното от теб съм Peace

Хомеопата трябва да е наясно с правилната посока на развитие на болестта.И това го пише в книгите по хомеопатия.А за да е наясно трябва да има някакви познания ,кое след кое е добре да се появи като симптом.Не както на мен ми беше казано"е нали не прави бронхити,а само спазми сега #Cussing out"

# 741
  • Мнения: 8 521
yulinga, не я отхвърляме. Аз лично не искам да бъдат смесвани от лечителя. Алопатът да се занимава с изследвания и фармация, хомеопатът - с ментално, емоционално и физическо ниво на здравето и посоката на развитие на болестта.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Но защо?!... newsm78 Ако лекарят обръща внимание на менталното и емоционално състояние на пациента, неговото лечение ще бъде по-адекватно, съответно вероятно ще се наложи доста по-малко да пуска излишни изследвания, да търси болестта, където не е, да предписва излишни и скъпи лекарства.  Peace
По този повод се сещам за книгата "Трудни пациенти" на проф. Христо Михов. Изключително приятно и вълнуващо четиво, което показва как и при алопатичната медицина е възможен друг, по-цялостен подход към човека. (http://www.helikon.bg/books/53/-%D0%A2%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D … %D0%B8_23804.html)
Иначе ясно, че "хомеопатично" предписание и лечение на алопатичен принцип, както и смесване на двата подхода не са правилни. Но не виждам лошо в някои ситуации да се пуснат изследвания, детето да се заведе на преглед и при алопат. Пък майката да реши кой от двамата ще слуша и какъв път на лечение да избере! Нещо като трябва да напишеш нещо, имаш син и червен химикал. Не е нужно да отхвърляш единия - днес може да пишеш със синия, утре с червения. Ясно е, че не можеш и с двата едновременно, защото така или иначе, ако хванеш 2 химикала в една ръка, се получава бъркотия в писанията.  Mr. Green Просто да не се изключва възможността при нужда човек и според ситуацията, вижданията си, решенията на момента, човек да се възползва от това, което всеки един химикал предлага като възможност за писане.
Ние тук постоянно дуднем едно и също - как алопатия и хомеопатия не следва да се смесват. И принципно е така. Само дето на практика има доста описани случаи на успешно хомеопатично лечение, при което е било рисково/непрепоръчително да се спират някои алопатични лекарства. Така че не бива да забравяме, че 2+2 невинаги е равно на 4, ако мога така да се изразя.  Mr. Green

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
"Ако лекарят обръща внимание на менталното и емоционално състояние на пациента, " -  Аз такова чудо не съм срещнала(а както споделих доста мед. "светила" посетихме Tired). Бих била много щастлива ако има.
За мен Проблемът идва от това, че двата вида лечение разглеждат излекуването по съвсем различен начин Rolling Eyes. Алопатията лекува симптом, а хомеопатията - човек. Човекът е единно цяло, система която при добро здраве работи перфектно, и успява да се справи с временнен дисбаланс Peace. При добра ЖС, често не се налага и прием на ХЛ Peace. Винаги съм държала, писала съм го и тук - Хомеопатът, който лекува детето ми, НЕ искам да има мед. образувание. Нямам потребност да виждам и резултати от изследвания. За мен е много по-важно какво мисли, казва, чувства, вълнува детето, какво говорят очите му.
Паралелно лечение с алопатични и хомеопатични лекарства, да, допустимо е, при животоподържащите препарати. Така е описано в част от хомеопатичните трудове Peace.
"Извинете, но ако хомеопатът ви обърка  всичко, къде ще отидете?" - А ако алопатът ви обърка всичко newsm78?
Без значение, кой как избира да лекува себе си и детето, отговорноста си остава само за него.


mirinda1976, това с интервюто по скайп Naughty, особено първоначално интервю Rolling Eyes, никак удачно не ми се струва. Като опция за проследяване на случай( при невъзможност да се направи лична среща), може, но по изключение.

# 744
  • Мнения: 735
Аз искам да ви попитам някои неща:
Може ли с хомеопатия да се излекува гастроезофагиялен рефлукс и често оригване?
Какво мислят тези от вас, които се доверяват изцяло на хомеопатията за задължителните ваксини? Поставяте ли ги на децата си? Любопитно ми е просто. Ако може някой да сподели. Hug

# 745
  • Мнения: 8 521
Може ли с хомеопатия да се излекува гастроезофагиялен рефлукс и често оригване?

Да, може.

Личният ми опит с гастрит сочи, че това е проблем въз основа на емоционален и хормонален дисбалан на човека. Решила съм го сама, без лекарства и преди да започна хомеопатично лечение. Рефлукса е някъде пак в тази посока на емоционален дисбаланс. Хормоналния е следствие на емоционалния. Освен, ако не е поради механичен проблем в организма.

# 746
  • Мнения: 19 290
Аз не разбирам защо тук толкова се демонизират прегледите и изследванията. Има неща, които са безсимптомни и си работят. Отделно при едно заболяване на дете, където малко или много информацията се пречупва и през призмата на майката, изследванията или прегледът може да дадат добра представа.
Хомеопатите трябва да имат добра медицинска култура според мен.

Относно отговорността на лекарите, тя е само проформа. Да сте чули за осъден лекар? Колко случаи има на явна небрежност и пак нищо не се случва. Аз лично не съм чак толкова разочарована от алопатията, колкото от човешкия фактор, липсата  на морал и бездушието на лекарите, с които съм се сблъсквала в България.
В Русия всички карат коли само със записваща камера на таблото. Същото трябва da правят и пациентите, на които често им се налага да се сблъскват със системата.

Славена, аз бях с ГЕРБ, гастрит и хиатална херния. Нямам проблеми вече. Лекувах с диета и хомеопатия.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
slavena80, може и да може, но базисно за това е храненето. Аз имах такъв проблем със стомаха. Без никакво лечение се елиминира на 99% с ограничаване на джънк, храни със захар и брашно, съобразен прием на плодове и зеленчуци (понеже някои обострят и дразнят). Храненето ми се свежда до месо (всякакви видове, включително органно), риба (всякакви видове),полезни мазнини (зехтин, кокосов масло, краве масло), зеленчуци (наблюдавам и горе-долу съм установила кои не ми влияят добре и ги консумирам съобразено), плодове (същото, в разумни количества), ядки рядко и в неголеми количества. Особено се влошавам след прием на хлебни изделия или на каквото и да е с брашно, включително зърнени всякакви и безглутеново също. Млечните също не ми влиият добре. Така че основното е храненето и човек да установи кои храни не са подходящи за него.  Peace

Цитат
Аз не разбирам защо тук толкова се демонизират прегледите и изследванията. Има неща, които са безсимптомни и си работят. Отделно при едно заболяване на дете, където малко или много информацията се пречупва и през призмата на майката, изследванията или прегледът може да дадат добра представа.
Хомеопатите трябва да имат добра медицинска култура според мен.
Точно такова е и моето мнение! Малко медицинска култура не наврежда на никой. Да не говорим, че съм чувала за хомеопати, дето идея си нямат от фармация и карат пациентите си да спират лекарства, които са животоподдържащи за тях и които не могат да се спират току-така.  Crazy
Ясно е, че всеки си носи последствията от избора си и в крайна сметка отговорността е лична. Но мисля, че като регулиращи живота и здравето на хората и хомеопатите, както и лекарите следва да имат някаква отговорност.

Ако алопатът ви обърка всичко и ако стане супер напечено, ами пак на алопат вероятно.  Crazy Едва ли ако детето спре почти да диша или има гърч, ще се доверите на хомеопата и ще чакате спокойно да установите правилно ли е лекарството и действа ли....Убедена съм! Peace
За съжаление така стоят нещата.  Sad
И като цяло малко зачитане и позитивно отношение не вреди по принцип! Peace

# 748
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Какво мислят тези от вас, които се доверяват изцяло на хомеопатията за задължителните ваксини? Поставяте ли ги на децата си? Любопитно ми е просто. Ако може някой да сподели. Hug

предполагам, че малко ще споделят, заради законовото положение в Бг. като кажат, че не слагат и все някой скача, че е нарушен закона и стават скандали.

аз не слагам.
в държавата, в която живеем, са препоръчителни.
не казвам, че е безпроблемно, но законово нямам проблеми.
скоро се нададаха гласове да ги правят задължителни, покрай една епидемия от морбили със смъртен случай в Берлин, но мисля, че няма да имат шанс.

хомеопатът не знаеше за това в началото, т.е. нямаше влияние върху избора ми.
в процесът на лекуване ме попита и тогава говорихме за ваксините.
моята последна ваксина е сложена, когато бях на 21г. от тогава не съм слагала други (тогава си бях още в Бг).

не "пазя" детето от нищо, не му е забранено нищо. тук е нормално да ядат храна от земята  Sick и понякога и сина ми яде от земята. гледам да е вкъщи, не навън, но нямам контрол навсякъде.

не се включвам в дискусията алопатия - хомеопатия, лекари - нелекари...
в Германия е намерен среден път, има си група, наречена Heilpraktiker (лечител), които се обучават 3-7г. в някоя алтернативна практика и после държат изпит пред държавата. може да нямат медицинско образование, но по време на обучението си минават дисциплини, които са част от медицинското образования и по изпита трябва да докажат и тези знания.
резултатът е повече от задоволителен и пред мен не стои избора къде да ходя: на лекар или на хомеопат.
в спешното чакам по 4-5часа, при педиатъра чакам по час и половина без час, хомеопатът го намирам веднага.  Wink

# 749
  • Мнения: 88
Здравейте,

mamaden, би ли споделила кой хомеопат посещавате? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт