Чудна Коледа се очертава с АПРИЛЧЕ в корем на мама - тема 8

  • 24 864
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 606
maceto85 - да те разочаровам, имам един познат Калоян, или поне в момента за него се сещам. Висок 190см тежи 100 кг и му викат Коко. Ама всички му викат така...

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Лично аз не искам да си кръщавам детето този път на никой.Дъщеря ми я кръстих ме като съчетах ме имената на бабите,ама те и двете са с една и съща буква,което беше добре защото ММ няма да протестира,макар че майка му все се бъзика ,че сме я кръстили на майка ми ,а не на нея.А сега т.като и двамата дядовци вече ги няма,не съм задължена да го кръщавам на някого,но все още не може да стигнем до консенсус.То било трудна работа избора на име.

# 62
  • Мнения: 503
maceto85 и аз имам две познати деца с името Калоян на които им казват на галено-Коки

# 63
  • Мнения: 703
или Кико. А за Кирил какво галено сте чували като изключим Кирчо.

# 64
  • Мнения: 2 274
Може, може - Коки

Съни, много ми е странно твоето състояние. И аз имам неприятната склонност да изпадам в такива фази, и затова те разбирам. Но точно по време на бременност хормоните ми помагат и се отпускам, по-спокойна съм от обикновено. Определено ти трябва занимание, което да те ангажира. Трябва да си по-безкритична към себе си, не може да поемаш непрекъснато нова и нова вина. Направи един екшън план как да си помогнеш, запиши се на курсове, срещай се с други хора (бременни Simple Smile )

Ако отворите нови теми във подфорум Имена, ще направите много съфорумнички щастливи  Simple Smile. Там има липса на нови интересни теми, а има много желаещи да коментират майки. Доскоро и аз бях една от тях, но напоследък въпросът слабо ме вълнува. Единствено се надявам моите родители да не се обидят от избора на имена на дечицата ми, защото по съвпадение или не започват с буквите на свекъра и свекървата.

Аз си оправих грешката на втора страница. Вчера в умората съм направила цитат, вместо редакция на първия пост.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Ама вие казвате ли на близките как ще се казват децата? Името,както и на първото ще го научат от таткото като се обади да им каже ,че съм родила.
На Кирил съм, чувала да казват Кико

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 479
На Крил - Киро
На Калоян - Кала, Кало, Ян. Последното най-неадекватно ми е вижда..

# 67
  • София
  • Мнения: 598
И аз имам драма с имената, макар че при нас бабите и дядовците не са настоявали на тях да са кръстени.
Дъщеря ми носи първата буква на свекърите и затова с близнаците искам да се "реванширам" и на моите родители. Едното име започва с К и там имам 3-4 варианта. Но другото е със З. Не ми харесва нито едно мъжко име с тази буква. С момичешките изборът е доста по-голям, затова много исках поне едното да е момиче, но не стана. Приемам предложения, макар вече да съм претърсила всякакви именници. Държа името да не е "чуждо" и да не е много архаично.

# 68
  • Мнения: 267
maceto85 - да те разочаровам, имам един познат Калоян, или поне в момента за него се сещам. Висок 190см тежи 100 кг и му викат Коко. Ама всички му викат така...

Малко отклонение - едното ни куче(имаме 2 кокера) се казва Коко, а на галено му казваме Коки.
Преди две седмици бяхме при майка ми за няколко дена и един ден приятеля ми прибирайки кучетата от разходка ми вика " Децата(кокерите) си играха с една хубава кокерка на име Дара"(така сме замислили да се казва беба) при което хем ми беше смешно хем не, ситуацията е куриозна малко, затова ако ви пречи внимавайте как си кръщавате децата Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 11 779
ахах ех в БГ ако не се измисли умалително къде другаде.  Joy Коко ще го преживея, майка ми едно време затваряше телефона ако някой ни кажеше с умалително на мен с брат ми.

# 70
  • Мнения: 479
Ох това с имената се оказа много сложно при нас. Аз категорично съм заявила, че няма да си кръстя детето на никой. И сега мислим имена започващи с букви различни от нашите и на бабите и дядовците. До тук ни е много кратък списъка.   hahaha Ама и аз съм претенциозна, обичам дългите имена и мразя съкращенията им и умалителните. От детската градина мразя някой да се обръща към мен с умалително или съкратено име, не искам и към детето ми така да се обръщат.

# 71
  • Мнения: 2 026
Чудесна темичка за имената.Аз още преди много години, в невинна детска възраст хаха, бях решила, че ако имам момиче ще се казва Дара.По стечение на обстоятелствата след запознаването ни с ММ се оказва, че майка му е Даринка хахах  Joy но не сме обсъждали още краен вариант, може и друго да измислим.Иначе и аз не мисля, че някой е задължен да кръщава на баби и дядовци, все пак ние ги носим, ние преживяваме всичко, а накрая хоп кръстено на еди-кой си.Всеки сам преценява как  и на кого да кръщава собственото си отроче  Crossing Arms
С tikvi4kata сме от един и същи град-Разлог, за това относно анкетката и аз отбелязах "да", то ще е грехота при такова празнуване, след това на 01.01.15 карнавала да не си пийне няколко глътки винце човек хаха

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Мохита, със З -Захари и Златин ми хрумват. Но си признавам,че бих се замислила дали да ги избера

# 73
  • Мнения: 2 274
Ооо, моите деца щяха да се казват Ангелина и Марко. Но всъщност ще са Николета и Калина (най-вероятно  Simple Smile!

Момичетааа, излязоха ми резултатите, опасенията ми са отхвърлени, толкова съм щастлива, че щях да се разплача! Вие сте първите, които го разбират, че половинката не вдига телефона. Бях почти убедена, че имам гестационен диабет, защото момата върви много голяма, ама много голяма! Явно ще си имаме баскетболистка! И това при мама метър и петдесет, не знам как ще я раждам, пу-пу!

PS Но пък преди десет години споделих любимите си имена с едно гадже, което ми разби сърцето. И сега първородната му дъщеря се казва Ангелина  Wink Все пак карма, по някакъв начин завинаги ще остана в живота му, хихи!

# 74
  • Мнения: 179
ЕЕ голям зор, Synni__ покажи, че можеш да гледаш и по-положително на нещата!  Hug
Giada, коя седмица си и колко тежи?

Общи условия

Активация на акаунт