X-Factor Bulgaria - Сезон 3, Тема 7

  • 37 520
  • 737
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 818
Не съм гледала в другите страни ,но не трябва ли журито да е безпристрастно ,строго ,сурово и сщевременно да става шоу и да се забавляваме.
Може би съм споменавала в някоя от темите, че миналата година гледах сръбския Х фактор. Там журито беше точно такова, каквто го описваш - излиза участникът, журито му казва - това ми хареса, това не ми хареса, айде, чао. Нямаше такова превъзнасяне, охкане, пъшкане и т.н. Веднъж една от журито каза, че вижда потенциален победител в едно от момчетата и веднага беше скастрена, че трябва да е обективна, че има и други кандидати и че не е нужно от такива гръмки слова Laughing

Тук се получава така, че децата сами по себе си са си съвсем симпатични, обаче пустото жури ни кара да им се дразним, щото са едни суперлативи, направо ужас. На мен от самото начало по отношение на Михаела ми се искаше просто някой да я научи да пее с пълно гърло, как пък никой не обърна внимание на това...

# 721
  • Мнения: 2 431
Наистина няма защо да се дрънкаме тук, извинявам се, ако някои от постовете ми се приемат като нападка, нямам това за цел. Като споменахте Траян, отново се присетих за това как отпадна и отново се подразних. Просто отдавна ми дотегна (и явно не само на мен) журито да пробутва дадени участници по всевъзможен начин. В нито един от чуждите формати няма такова подмазване от страна на менторите. И затова ако случаааайно станат на крака заради някого, зрителите знаят, че нещо действително се е случило.
У нас всеки път, без изключение, слушаме репликите "Най-доброто изпълнение на тази сцена", "Най-доброто изпълнение в световен мащаб", "Никой никога (дори авторът на парчето) не е пял по този феноменален начин", "Това беше по-добро от оригинала" и не на последно място винаги заковаващото "Брао". Е, разбира се, всичко това след отпадането на Атанас, Мирян, Бенчев и другите ужасни участници, които пак същото това жури избра. Ама... такива сме хората в България, такава ни е масата от зрители, затова такова ни е и журито. Когато всичко се прави само и единствено за пари, няма как да очакваме адекватна оценка или каквото и да било смислено.
В тоя ред на мисли се сещам да ви питам - зрителите доколко имат власт да се смени нещо в правилата на предаването? Примерно дали може журито да не избира кой отпада, а това да е изпълнителят с най-нисък вот?  Laughing
Скрит текст:
Иначе за мен най-ярък пример за добър конкурс е The Voice в САЩ. Там още на кастингите всички са изключителни, ама изключителни! Там журито наистина има сериозна работа, защото няма как да отстрани дори един човек, защото пее фалшиво. Просто такива няма. Акцентира се на сценично поведение, контакт с публиката, импровизации... Наясно съм, че изборът там е стотици пъти по-голям заради броя хора. И все пак прави впечатление.

# 722
  • София
  • Мнения: 944
Като стана дума за Траян и Михаела, журито не реши кой да остане. В случая извадиха вота на публиката. Глас народен.
И понеже непрекъснато се дъвче, че Михаела е три пъти спасяване от журито, да уточня, че я спасиха само в елиминацията с Ренета. С Люба и Траян реши гласуването на публиката.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 17:43 от Ива*

# 723
  • Мнения: 972
По принцип,това с избирането от зрителя е нож с две остриета.Хората можем да изберем някой,който ама наистина няма кой знае какви качества на певец.Но поне те да са солидарни и да няма симпатии когато участниците са равни.Да дадат два на два и да се реши.Защо те решиха да продължи Бенчев,а не Мирян. (не съм фен на нито един от тях),защо те махнаха Траян.Защо не направиха като с групите-два на два.Това е дразнещо,иначе децата си пеят всички и нищо не са ни направили.Всичко идва от журито.

# 724
  • Мнения: 3 818
В тоя ред на мисли се сещам да ви питам - зрителите доколко имат власт да се смени нещо в правилата на предаването? Примерно дали може журито да не избира кой отпада, а това да е изпълнителят с най-нисък вот?  Laughing
Явно има възможности за леко лавиране, защото в сръбския Х фактор на финал отидоха последните петима и оттам нататък журито нямаше думата. Изпяха по една песен, двамата с най-нисък вот отпаднаха, после изпяха по още една, единият с най-нисък вот отпадна и накрая останаха последните двама да се борят.

# 725
  • Мнения: 2 431
Явно има възможности за леко лавиране, защото в сръбския Х фактор на финал отидоха последните петима и оттам нататък журито нямаше думата. Изпяха по една песен, двамата с най-нисък вот отпаднаха, после изпяха по още една, единият с най-нисък вот отпадна и накрая останаха последните двама да се борят.
То май като останат трима, при нас ще е същото. И все пак някак човек остава с впечатлението, че като цяло в предаването те решават. Нямаше да е толкова дразнещо, ако бяха по-компетентни поне.

# 726
  • Мнения: X
Като стана дума за Траян и Михаела, журито не реши кой да остане. В случая извадиха вота на публиката. Глас народен.
И понеже непрекъснато се дъвче, че Михаела е три пъти спасяване от журито, да уточня, че я спасиха само в елиминацията с Ренета. С Люба и Траян реши гласуването на публиката.
Абсолютно си в грешка,Саня и Заки подкрепиха Михаела,Мария-Траян и Любо реши Мишето да продължи.Спомням си  го много добре,понеже Траян беше моят победител и мног,ама много се ядосах,защото бях сигурна,че Траян щеше да има повече гласовеот нея.

# 727
  • София
  • Мнения: 944
Като стана дума за Траян и Михаела, журито не реши кой да остане. В случая извадиха вота на публиката. Глас народен.
И понеже непрекъснато се дъвче, че Михаела е три пъти спасяване от журито, да уточня, че я спасиха само в елиминацията с Ренета. С Люба и Траян реши гласуването на публиката.
Абсолютно си в грешка,Саня и Заки подкрепиха Михаела,Мария-Траян и Любо реши Мишето да продължи.Спомням си  го много добре,понеже Траян беше моят победител и мног,ама много се ядосах,защото бях сигурна,че Траян щеше да има повече гласовеот нея.

Ок, права си Peace. Объркала съм се с елиминацията с Кристина, където извадиха вота на публиката.

Траян много ми харесваше и на мен  Simple Smile.

# 728
  • Мнения: 5 641
Скрит текст:
Иначе за мен най-ярък пример за добър конкурс е The Voice в САЩ. Там още на кастингите всички са изключителни, ама изключителни! Там журито наистина има сериозна работа, защото няма как да отстрани дори един човек, защото пее фалшиво. Просто такива няма. Акцентира се на сценично поведение, контакт с публиката, импровизации... Наясно съм, че изборът там е стотици пъти по-голям заради броя хора. И все пак прави впечатление.

Скрит текст:
Много съм съгласна с това! На мен най-силно впечатление от The Voice ми прави, че журито се държи с участниците като с равни, има заигравки, когато се борят да спечелят участник към собствения си отбор, а не като нашия Глас, където журито гледа с едни физиономии и говори с тон, казващи: "Оф, ще ти направя услуга, хайде, ела в Моя отбор..." В американския участниците наистина избират, трябва да си ги подкупиш, да им кажеш защо твоят отбор е най-удачен... И имат чудесни закачки, когато се борят за участник, страхотно шоу се получава наистина.

# 729
  • Мнения: 7 201
Аз мисля ,че Михаела няма НИКАКЪВ шанс за победа ! И вина има именно журито !

И аз така мисля. По-рано казах предполагаемата си тройка на финала - 1. Славин, 2. Михаела и 3. Невена.
Я, и моята класация е същата. Simple Smile

# 730
  • Мнения: 328
Джо Лин Търнър към Славин: Чест е, че изпя моя песен:

http://www.blitz.bg/news/article/316777

# 731
  • София
  • Мнения: 8 172
Джо Лин Търнър към Славин: Чест е, че изпя моя песен:

http://www.blitz.bg/news/article/316777



Еха, браво, много се радвам за него. Дано да започне една хубава кариера.

# 732
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
http://m.blitz.bg/news/article/316807

Обширна статия за схемите на Саня Армутлиева.

# 733
  • Мнения: 1 797
Как може песен на Лили Иванова да звучи като песен на Бионсе ще разберем в понеделник Mr. Green

Братята ще пеят песен на Щурците, Мишето- Лили Иванова, Невена - Васил Найденов; Славин - Дони

Освен това Михаела ще пее Тина Търнър, братята "Beat it" на Майкъл Джексън

# 734
  • София
  • Мнения: 8 172
Заки дали ще посмее да каже, че Мишето я изпълнява по-добре от оригинала? Joy

Общи условия

Активация на акаунт