Няма поставена нито една ваксина?!

  • 3 835
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187

 Едва ще дочакам м.май да я сменя! smile3513


Само да вметна- мисля, че не е необходимо да чакаш ЮНИ месец, за да смениш педито. За бебета може по всяко време на годината.

Това за първи път го чувам  Shocked Всякакви докторя се сменят два пъти годишно-в средата и в края на годината... Peace

# 16
  • Мнения: 968
Димана, наистинали е така за смяната, понеже и аз искам да сменям нашата  Crossing Arms
Имам един въпрос..Примерно сега на 16-ти трябва да ни слагат ДТК, ако искам да ми сложат Тетравак си я купувам и слагат нея ли? Как става?  Thinking

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ами лично съм сменяла педиатър по никое време на годината. Разрешиха ми без абсолютно никакви проблеми и спънки.

# 18
  • Мнения: 1 187
Някой ще ми отговори ли на въпроса...? Rolling Eyes
Май ще пускам тема  то се е видяло  newsm78

п.п.nenepygka баш така става,ама ако ти е свястно педито,че моята май нещо се дърпа,ще видим.. Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 558
Добре, съгласна съм за  менингитите, но ДТК- за какво да се прави? И трите сами по себе си като заболявания са лечими.... Как  ще се зарази едно дете с хепатит, ако поддържа добра лична хигиена и защо започват толкова рано тези задължителни ваксинации?
Дифтерията, тетанусът и коклюшът са много сериозни инфекциозни заболявания, много често водещи до тежки усложнения и смърт. Ето напр. прочети за тетануса  http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80963010.htm
От дифтерия боледуват най-често деца от 1 до 5 год. възраст, които не са имунизирани. За да се изгради имунитет, трябва да се направи пълния курс от ваксини и да мине известно време. За това се започва толкова рано.
А личната хигиена няма почти никаква роля  при предпазване от хепатит В - той се предава предимно по кръвен и рядко по полов път.  Sad

# 20
  • Мнения: 2 761
Тала,прочетох за тетануса:
"При нараняване профилактично се прилага тетаничен анатоксин и при имунизирани лица, ако от последната имунизация са изминали повече от 12 месеца. При неимунизирани лица в такива случаи освен тетаничен анатоксин се прилага и противотетаничен серум".

Ами какъв е смисълът в такъв случай да се ваксинираш предварително?При инцидент  ще си спомниш ли кога ти е била последната ДТК ?
Виж темата "Ваксини и ваксинационни програми"-има подробни обяснения за повечето ваксини.Мисля,че е добре да четеш от 21 стр. нататък

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 00:06 от Omega

# 21
  • Мнения: 8 585
@Тала
Има смисъл да прочетете всичко написано, а не само от стр.21 нататък.

# 22
  • Мнения: 2 761
Delete

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 20:07 от Omega

# 23
  • Мнения: 1 187
Хубава дискусия се заформи  Mr. Green Я ми кажете може ли педито да ми откаже да постави убити ваксини и ако го направи къде да търся педиатър който би се съгласил,може би на частен преглед..? Thinking

Ама моля ви се,не спорете а ми отговорете на въпроса в цитата! Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 4 578
Бодливата- педито не би трябвало да ти откаже да сложи ваксините, които си купила. Но съм чувала и за такива, които отказват. Варианта го знаеш- частен прием. Успех.

# 25
  • Мнения: 816
Мънечката ми до миналата седмица също беше само с ваксините от родилното( БЦЖ и хепатитката1). Така че не се шашкай изобщо. Колкото по-късно, толкова по-добре. Единственото неудобство е че детенцето като е по-голямо реактивността на организма му е по-висока и може да направи по-силно изразени реакции( най-често това са високи температури). Малката ми е вече почти на 5месеца и миналата седмица сложихме втората хепатитка, която се слага още на 1м.в.  Нямаше кой знае какви странични ефекти, освен леко безпокойство два дена и наруешния леки в съня( трудно заспиване и лесно будене, но това може и да не е било от ваксината, кой знае). Всеки случай нямаме нито една ДТК, нито пък полио. Евентуално другия месец ще слагаме първите такива, като съм решила да й купувам Пентавакс, който е с допълнена противоменингитна.
Както и да е. Аз лекувам децата си с хомеопатия и преди и след ваксиниране правя подготовка с хомеоипичен препарат.
Не се тревожи. Колкото до смяната на личния лекар - ако не си доволен, можеш да смениш когато си поискаш през годината. Това е.
  bouquet

# 26
  • Мнения: 155
BODLIVATA Grinning,
и ние с голямо закъснение сложихме ваксините на Гоги, като последната бе Инфанрикс (жалко, че не бяха всичките инфанрикс, щяхме да си спестим доста време и проблеми с кожата на Гоги). Постави ни я педиатърката, но в "Детско здраве" на улица Ами Буе, ни предложиха да я поставят. Така, че ако имаш проблеми с педиатърката ви, може да отидете там за да поставят на детенцето ти ваксината.
 

# 27
  • Мнения: 1 187
Е,мирясах най-накрая! Mr. Green Много благодаря за отговорите  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 18:18 от BODLIVATA

# 28
  • Мнения: 1 187
п.п Марча,ще дадеш ли точен адрес на"Детско здраве"да си вържа гащите аз.. Mr. Green

# 29
Да, безклетъчен коклюш в състава на ДТаК плюс полио (инактивираната) в една спринцовка.
Aвентис-Пастьор...ново име-Санофи.

Цитат

Birdie тази ваксина Тетравак може ли да се постави като  последен прием ДТК и полио, след като първите са били друг тип.
 А и ние сме закъснели много - на 3 години все още нямаме последната реимунизация с ДТК и полимелит

Общи условия

Активация на акаунт