Отговори
# 15
  • Мнения: 47
Да се запиша и аз.
Аз съм кръвна група 0+ и при първата бременност не са ми правили такива изследвания. Сега ми казаха че няма значение дали си + или –, ако си нулева се следяло.ММ е също 0+ това дали има значение.

# 16
  • Мнения: 80
Здравейте момичета  Hug Hug Hug

Хайде и аз да не остана по назад да се включа в новата ни темичка. Нека да ни е честита и само хубави новинки в нея  newsm44 newsm68 newsm44
За тези разни стилизатори и аз се чудя, а видях че имало и пликове за стилизиране в микровълнова, та се чудех и те дали вършат някаква съществена работа.  Thinking
Sweety относно шишета май си е добре да имаш 1 малко и едно по-голямко за всеки случай. Аз вече имам 1 в комплект с помпата на Medela Harmony (ръчна ) Laughing и мисля да взема 1 по-малко да се намира, а пък ще видим дали и кога ще ги ползваме  Thinking Grinning
Чудех се дали да се пооплача с бременните си неразположения, ама то нищо ново няма да ви кажа, така, чее спирам до тук.  Grinning

 Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 257
Честита ни нова темичка момичета! Дано я напълним само с прекрасни новини и положителни емоции  Hug Hug Hug

Sweetɣ, шишета ще се трябват за чайчета срещу колики и водичка. Дано на никоя от нас не и се налага да купува за АМ и всички да си кърмим бебоците безпроблемно Simple Smile

И аз съм си навила на пръста, че 100% ще се кърмим Simple Smile За стерилизатора, на мен ми подариха такъв за микровълнова на Авент, които ще ползвам основно за помпата за кърма, понеже мисля да стимулирам лактацията с нея поне до 6-8 седмица след раждането по препоръка на специалисти. Пък и понякога си се налага да се дава от шише дори кърма - все пак и мама е човек Simple Smile

белла дона
, браво за хубавите мерки на младежа Simple Smile А за килцата отгоре, после дружно ще обсъждаме как да се отървем от тях Simple Smile

krasimilo, не е нужно да купуваш нова тенджера специално за преваряване. Просто си набележи една за тази цел и си я ползвай само нея Simple Smile
Аз се чудя за водичката в какво да я преварявам, понеже четох, а и са ми казвали, че е хубаво да поври по-дълго време за бебоците, а в кана за вода това няма как да стане. Много ми се искаше да му купя каничка и с това да си решим проблема,ама сега май ще трябва да си ври на котлона. Вие на какво мнение сте?

Да се запиша и аз.
Аз съм кръвна група 0+ и при първата бременност не са ми правили такива изследвания. Сега ми казаха че няма значение дали си + или –, ако си нулева се следяло.ММ е също 0+ това дали има значение.

Не виждам проблем при вас. Освен, че сте с един и същ резус +, сте и кръвногрупово съвместими! Защо така са ти казали нямам идея  newsm78 newsm78 newsm78

# 18
  • Мнения: 6 833

Sweetɣ, шишета ще се трябват за чайчета срещу колики и водичка. Дано на никоя от нас не и се налага да купува за АМ и всички да си кърмим бебоците безпроблемно Simple Smile

Аз се чудя за водичката в какво да я преварявам, понеже четох, а и са ми казвали, че е хубаво да поври по-дълго време за бебоците, а в кана за вода това няма как да стане. Много ми се искаше да му купя каничка и с това да си решим проблема,ама сега май ще трябва да си ври на котлона. Вие на какво мнение сте?


Аз вода не мисля да давам поне до 6-тия месец, пък натам вече ще видим  Peace

# 19
  • Мнения: 47
Във вторник съм отново на прегледи ще разпитам подробно.
За водата с каката си купих нова малка тенджерка и и варих вода там.

# 20
  • Мнения: 184
И аз съм О+, Не са ми казали че е проблем и имам нужда от допълнителни изследвания.

# 21
  • Мнения: 207
Запис в прекрасната темичка. Дано да носи хубави новини само  Hug
Ние продължаваме да сме мънички и назад - 800 гр,назад с 3 сед и 5 дни. Изникнаха и разни други неща, продължаваме да следим и така.
Иначе, стерилизатор ние взехме за микровълнова. Ако не друго то ще трябва за помпата,някое шишенце за вода/чай, лъжичка, дъвкалка, залъгалка, абе полезно си е. Може би малко съжалявам,че не взехме от тези комбинираните за готвене на пара, ама ще го измислим това по-късно.
Лек и успешен ден,момичета   bouquet

# 22
  • Мнения: 223
Мисля да пропусна стерилизатора и тенджерката ще свърши работа и една нова за водичка.Ама малко се олях с шишетата  Embarassed (1 малко и 5 големи)  #Crazy .Но снаха ми е от майските мами така,че може да намаже  Whistling

# 23
  • Мнения: 999
Смехуранка, благодаря за темата   bouquet

За стерилизиране и аз съм се насочила към Чико-то за студена стерилизация.

Шише имам едно малко на Авент и засега друго няма да купувам. Към помпата имам и един накрайник, който пасва към контейнерите за кърма, т.е. правят едно шише за изцедената кърма.

А за преваряването на вода - това с дългото варене ми е странно, тя веднъж достигнала 100 градуса би следвало да убива всичко  newsm78 Но аз кана нямам, така че ща не ща ще ползвам тенджера.

# 24
  • Мнения: 131
Diana Qneva мисля да действам по същия начин, само за водичката се чудя кана дали би свършила работа, а за шишетата само едно малко мисля да купя за всеки случай, пък ако стане нещо ще се купува допълнително.

# 25
  • Мнения: 223
JT да те пита дадоха ми помпа бертони която е без шише (съвместима с шишета авент) дали ще е проблем ако я ползвам с контейнер за кърма на авент.Свекито беше взела на снахата с накрайник за помпа и го пробвах и пасна,че  не ми се взема още едно шише

# 26
  • Мнения: 999
JT да те пита дадоха ми помпа бертони която е без шише (съвместима с шишета авент) дали ще е проблем ако я ползвам с контейнер за кърма на авент.Свекито беше взела на снахата с накрайник за помпа и го пробвах и пасна,че  не ми се взема още едно шише

Супер е, че са съвместими, щом пасва, значи си ОК Simple Smile И аз не бих взимала други шише, поне първоначално.

# 27
  • Мнения: 223
Благодаря за бързия отговор  Hug

# 28
  • Мнения: 257
JT така бях чела някъде, и на мен не ми звучи логично,ама...Това важало и за стерилизиране, нещата трябвало да врат поне 20-тина минути. Много ми е странно  и на мен, ама то какво ли не се пише. Май истината е, че каквото и да правим и както и да си гледаме децата, те все ще оцелеят  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Аз с моята помпа имам накрайник за шише и три контейнерчета за съхранение, които смятам да си ползвам и не само за кърма а и за водичка в началото, понеже аз съм твърдо на мнение, че вода трябва да се дава от самото раждане, стига детето да я приема. Категоричния отказ от вода според мен не е полезен. Ако иска - иска, ако ли не то си знае дали има нужда и при последващ опит само ще си поиска Simple Smile

# 29
  • Мнения: 999
20 мин? Shocked Брей, изненадана съм Simple Smile Всъщност сега се сещам, че имаше една вода за бебета в шишенца като минералната (не знам минерална или изворна се води) - Беболино или нещо такова, на лекциите в МД ни даваха такива. Тази вода за директна консумация ли е или всичко се преварява, някой знае ли?

И по темата един тъп въпрос  Laughing Веднъж стерилизирани нещата до нищо ли не бива да се докосват? Върху пелена може би се сушат или кърпа само за бебешките неща?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт