Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 644
  • 737
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 832
Кате, пробвах днес му дадох пастата и четката и аз и взе че започна да си ги мие зъбите. Ти като отби Маги с АМ ли замести кърменето през нота и как заспива вечер, на обяд? Аз  опитах вчера  с КМ с повече захар, но не става. Може би АМ трябва да купя.

# 466
  • Мнения: X
Йоан е много назад с говоренето, всичко е ъъъъъ. Аз все още не съм започнала да му мия зъбите и се чудя каква четка да взема? Дали да взема от тези дето се слагат на пръста? Вие какви ползвате?
Ние с него отново сме болни, той явно има проблем с третата сливица, защото когато легне да спи му се стича секрет към гърлото и това го кара да кашля. Опитвах с коларгол, но на него не му помага  Sad Вече не знам с какво да го лекувам, сега капя само физиологичен разтвор с малко клеева тинктура.
Честит имен ден на всички празнуващи  newsm67

# 467
  • Мнения: 681
Диди, че не ти ли е мил пръста? Това напръстниче, което закупих за някакви си 12 лв., съм го ползвала 2-3 пъти. Четката не е толкова важна, аз купих от ДМ, от обратната страна стават за гризане. Аз я връчвам и си гледам работата. Пастата е по-ценният продукт.

И аз като Лили съм изумена какво пълноценно общуване може да се получи от няколко гласни и 4-5 срички. За какво ги учих езиците.... Някои комбинации звучат като на норвежки или поне на суахиули, ама гримасите и писъците доста помагат. Например "а-уИ" има първо значение елха и второ - прахосмукачка. Естествено, нито прахосмукачката ни свети, нито елхата бучи, но това е положението.

# 468
  • София
  • Мнения: 1 832
Честит имен ден на всички празнуващи! Да сте живи и здрави и много щастливи мигове с любимите хораѝ1

# 469
  • София
  • Мнения: 1 832
И при нас една дума/сричка има много значения. Например "ка" е кола, коса, юфка. "ебе" е зебра и облак.
Моля, да споделите вие как отбихте от кърмене. Четох, но според повечето на година и половина било рано. Според мен не е никак рано.

# 470
  • Мнения: 318
Здравейте момичета ,
Честита Ивет на Жалинка и тук   bouquet  bouquet  bouquet Да е здраво и весело дете и да носи много радост на мама, кака и тате   bouquet
Верабел - аз съм на мнение,че е по-добре отбиването да стане постепенно и плавно. Дари се отби сама малко след година и половина, а Василена все още суче вечер и през нощта веднъж- два пъти. Мисля,че и тя е тръгнала към отбиване.  Ако кърмачето обаче е по-пристрастено е сложно.. 

# 471
  • София
  • Мнения: 1 318
Честит Празник!

Дидито, честит ти именик! Жив и здрав!  bouquet

Хера, бързо оздравявайте всички! Какъв пък е сега тоз бронхит от теб…
Аз имам запис на аудио касета, когато съм била на 1.7м. как разказвам приказката за Косе Босе. После на 4г. отново имам запис как чета гладко книжките за барбароните, можех да смятам.И трябва да ви кажа, че не знам защо всичко с моята гениалност е приключило в ранна детска възраст….. После никога не съм била сред отличниците /да, не съм имала лоши оценки, но историята познава и 2ки, и 3ки и 4ки/, нямам никаква дарба или талант, бих казала, че умственият ми капацитет е дори под средното ниво.
С голямото дете давах много зор /може би несъзнателно все още го правя/. Сега ми стига Марина да е в „референтна стойност“.
Верче, коя каза, че на година и половина е рано? Да не е баба ми, тя е кърмила децата си до 5 годишни през 50те....
Жалина, роди ли? Олеле, Жалина, добре дошла на малката Ивет! Hug

# 472
  • Мнения: 377
Джине,  виж как слушам и се отзовавам веднага Hug

Верче, зъбите отдавна се опитвам да ги мия. Почти нищо не става, защото на 3-тата секунда ми блокира достъпа до устата си. Иначе първите месеци ги миех със силиконов накрайник и паста, сега с четка и паста.
За кърменето... Откак преди 3 седмици си отдъхнах, че няма алергия към млякото, се чудя и се мая кога и как да стане отбиването. От 5 дни драпам и засега успешно премахнах следобедното кърмене (след съня). Но за другите две (рано сутрин) и вечер преди заспиване - хич не ми е ясно.
А вече взема да ми писва. Най-вече заради терора, който ми е упражняван целодневно, да идва и да ми бърка в пазвата за да издърпва зърната ми с пръстченцата си, все едно съм от пластелин.

И мойто е с ограничен речник, но добре се разбираме. Сред оригиналните му хрумвания са "би" за бисквита и "ка" за топка.

# 473
  • Мнения: 2 237
Браво на Жалинка-героинка   bouquet Да е жива и здрава Ивет, пък и с перфектни мерки бе  Heart Eyes

Да се готви след няколко месеца и Руми Simple Smile

# 474
  • Мнения: 11 747
Джине, с'я под средното ниво ли се изкара?!  Joy  Иначе много деца са талантливи, но рядко нещо оцелява в пубертета.

# 475
  • Мнения: 251
Джине , отчет
За много години. Здраве, спящи и ядящи деца. Спокойни и весели родители през новата година.
Кърмя още Камелия. Реве ми се всеки път. Оставя ли я сама или с баща и пък тя реве неистово. Не иска мляко под какъвто и да било вид. Искам вече да спи. Писна ми много.
Всички болни да оздравяват бързо.
Зъби не мием, чакам мъжа ми да се накуми да и купи четка. Гледа много от батко си, плямпа си разни неща, много е сланка. Онзи ден си четеше една книжка, от устата и излизаше само бля бля бля.
Гони котето и само ми вика неее. Един ден се обръща към нас почва да поклаща показалеца и да вика не не не. Сигурно от нас го е видяла, но се скъсахме от смях.
Памперси ше махам лятото. Точка
До тук с отчета.
Лека вечер момичета

# 476
  • Мнения: 4 708
Глупи има надежда при теб, нали каза още 2 зъба остават. При нас има още 10 като за начало. Нали май до 16 трябваше да броя  newsm78
Джине ето ти си проговорила рано, и каква е ползата от това? Явно никаква. И аз съм четяла от рано, и файда от тази работа никаква. Току-виж наште пък като Айнщайн  Thinking Не че имам такива амбиции де. Обаче не бих казала, че си под средното ниво. Таткото само не знам какво ще го правя, отсега я съжалявам, трябвало да ходи на танци, да научи поне 2 езика, на няколко вида спорт и не знам какви си там мераци. Викам абе я остави детето да живее, може пък да не иска. Той: Аааа няма не иска, хич няма да я питам  #Crazy Shocked

# 477
  • София
  • Мнения: 1 483
Джина, Джина, Джина! Де да беше такова нивото, че ти да си под средното! Тогава щяхме да живеем наистина сред интелигентни хора, а не сред паплачта, която ежедневно се вижда по улиците Sad Стига си се подценявала ти! Hug

Вера, аз отбих доста лесно на една година- той сучеше само за заспиване и смених кърменето с шише вода. При мен стана лесно, дано и при теб да е така. И година и половина хич не ми се струва рано, даже много търпелива ми се струваш.

Глупи, пожеланието за спящи деца е особено ценно! Да ти се връща! Simple Smile

Гърне не съм купила дори, няма и да купя скоро. Изобщо не смятам, че съм закъсняла, даже много рано ми се вижда. Първо е малък още, второ през зимата не ми се занимава с голи дупета.

Имам въпроси, които са задавани 100 пъти, но пак:

1. Колко вода пият децата?
2. Нощем много ли пишкат?
3. Памперсите пропускат ли?
4. Какви памперси купувате?

Проблемът е, че Адриан пие доста вода- едно шише на всяко заспиване, едно за през нощта, през деня   не мога да го хвана. Слагам памперс при заспиване вечер- към 9-9.30. Най-късно в 3 го сменям и при много, много добър късмет издържа до 8 без да протече, но трябва на секундата да го сменя щом стане, иначе протича. Сменям почти всяка нощ дрехи, често по два пъти, рядко минава без преобличане. При следобедния сън е същото- надува се памперсът, пропуска, преобличам.... До гуша ми дойде! Не стига, че по цяла нощ ме буди, ами и ставам по сто пъти да го преобувам/преобличам....

# 478
  • София
  • Мнения: 377
Лазар пие около 100-150мл. вода. Рядко му се случва да му изпусне памперса през нощта. Ползвам Пуфис 5ца за през нощта, а през деня е с 4+.

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 18:18 от *ВЕСЕЛА*

# 479
  • Мнения: 2 381
Честита Ивет на Жалина. Да е здрава!

Терп, сменям памперс с хъгис. Не са пропускали. Сутрин се е случвало само лепенките да са сухи. Вода давам след хранене само. Цяло шише наведнъж не е изпивала. Сменям памперс и понякога храня към 5 часа сутринта, ако вечер не е яла добре и знам, че от това зависи да заспи обратно поне още 2-3 чАса.

Голям автогол си вкарвате с КМ + захар. Едно, че им прецаквате зъбите, които са супер меки в момента и друго, че привикват със сладкото, от което произтичат не една и две бели.

Мучене, ъ-кане,  липса на ясен говор към 3 годишна възраст (ще проверя дали не беше към края на 2-та година 80% от речта да се разбира от непознати) би ме побъркало. Тук има логопеди и на български и на английски и бих се консултирала ако видя, че нещата не вървят към подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт