Мислите ли да останете да живеете в държавата в която сте?

  • 6 720
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 514
Много труден въпрос,аз българка,половинката от Босна и живеем в Белгия.Може би след време 6те отидем в Америка или Канада,но със сигурност няма да останем тук завинагинай-много о6те 2 години,докато не взема гражданство Wink.Но ме4тата ми е няакога да се завърна в Бгто,с мъжо разбира се за което тои не иска и да 4уе Sad Sad Sad,но животът е пред нас.

# 76
  • Мнения: 221
Моят мъж съ6то е дат4анин и понякога казва, 4е иска да живеем в БГ, оба4е знае, 4е няма как да стане, за6тото 6те ни бъде много трудно. Аз работа винаги мога да си намеря, а той какви 6те ги дялка....а и ние вси4ко си имаме в Дания. Тепърва да запо4ва6 отново в БГ....трудна работа.
А и не мисля, 4е той 6те издрържи. Все по-4есто си говорим оба4е да си куим къ6та на морето или не6то подобно...ме4ти, ме4ти... fiuuuuuu

# 77
  • Мнения: 590
И за нямам намерение да се връщам(поне в близко бъдеще) в БГ.Колкото и да си обичам родината и да бях против емиграцията сега се чувствам много по-добре и не мога да си представя даже да се върна,какво ще правя първо?частен бизнес не може че от рекети, мурти и.т.н. не можеш да наваксаш в това съм сигурна.И двамата сме българи с мажа ми и той като че много повече мисли за връщане и направо говори като се  върнем това ще направим,онова ще направим ама парите свършват и после на къде?А за простотиите които можеш да преживееш там не ми се говори,всичко  е корумпирано,подмолно.Никога не ми e харесвало това и защото не съм могла да се мазня и лаская напразно никога не съм и била добре.Знаете ли какви нерви е било като не можем да изкараме месеца с парите които изкарваме,а тогава нямахме и дете.Не мога да си помисля ако сме пак там на квартира с дете.Сега ми е много по сигурно и спокойно.Не се стискам да не си купя нещо че може да няма с какво да си платя тока например.Изплащаме си апартамент всичко си ни e подредено и си гледам детето.Другото хубаво е че майка ми и сестра ми са също тук и се виждаме често.От Бг ми липсват приятелите и роднините,много красивите места и природа но не може да ми осигури тази държава сигурноста и спокойствието на мен и най вече на детето ми.Жал ще ми е че моето дете няма да преживее някои неща които аз нося в сърцето си от БГ,мили спомени но ние сме българи където и да сме и ще се опитаме да му предадем добрите неща от българското.

човек се променя свиква на хубавото,уредено,сигурно и вече е малко трудно да се върнет към по-лошото.Предпочитам от тук да си милея за онази Българя отколкото там да плюя тази сега България. Но както се казва да поживеем и ще видим,човек не знае къде ще го отвее вятъра, нали Wink

Съгласна съм, 4е Няма значение къде живее човек - важното е да се чувства добре.

обичам България, но като съм по дале4е са по големи 4уствата ми към нея Wink

  202uu

# 78
  • Vienna
  • Мнения: 266
И ние мислиме да си останем тук, мъжът ми живее ве4е от над 10год., тук, дошъл е като тинейджър и цялото му възпитание и разбиранията са му тукашни, въпреки, 4е е живял сам тук. Пак и жилище си имаме тука, вси4ко сами сме си направили, а той и много добра работа има, аз нямам документи за работа и това е проблем. Но мъжът ми не ще да става австрииец, и това си е! така 4е аз ще трябва да по4акам! Само тоя студ през зимата много ме тормози, ако можем да живеем някъде в Гърция, Италия или Испания, но на същия стандарт както тук, ще съм много доволна и щастлива. но да не забравяме,и 4е Виена е на 1100км от София и повсяко време можем да отско4им до БГ, дори и за ликенда!
Само нашите и сестра ми с нейното семейство много ми липсват!!!

Общи условия

Активация на акаунт