DSLR фотоапарат

  • 26 974
  • 217
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 930
 Отново не споменаваш нищо за бюджет а си заделила две обяви за тела пълен формат или казано на чист български - фулфрейм. При ФФ-то отиваш на едни други цени за хубавите обективи, дори втора ръка. Освен това не споменаваш и какво искаш да снимаш, както и какво мислиш да правиш с файловете/снимките. Ще печаташ ли плакати или ще ги гледаш само на екран, или в краен случай ще отпечаташ нещо във формат 15/20? Двете обяви за Д610 само почват от 2-те хиляди лева. Обективът, който май беше споменала - 18-105, не може да се ползва с тях. За хубав зум обектив за ФФ приготви още 1500 лева и прибавяй по едни 500 лева за другите работи като светкавица, твърда 50-тица, твърда 85-ца, като тука 500 лева е минималната сума за обектив от Д серията. За нещо късо за пейзажи, независимо че това за късото и пейзажите винаги е било спорен въпрос Wink, сложи още една хилядарка. За прощъпулник аз бих избрал третата обява. 18-105 не е лош обектив, независимо че е малко тъмен, но пък дължината му е удобна за всичко, дори и за навлизането в портретното снимане. Освен това веднага можеш да започнеш снимането а и картинката, както и цветовете на Д7100 вече са почти истински, нямат нищо общо с морковените лица от предишните кропки на Никон. Аз онзи ден си продадох стария Никон Д40, който по картинка слага в джоба си даже и половината ФФ-та Peace.

# 196
  • Мнения: 195
Simple Smile благодаря за изчерпателния отговор - май разясненията за цените на ФФ обективи ме отказва от Д610 Simple Smile (наивно си мислех, че обектив 50мм става и за кроп и за ФФ.... Embarassed )
     Така : бюджет ок. 2000 лв (не е проблем да е малко отгоре, ако наистина си заслужава , което явно сама не мога да реша, затова се допитвам до вас Simple Smile - ясно ми е, че като се започне манията после ще има още инвестиции в различни обективи и аксесоари, но по натам
      Ще си снимам децата, е не само предполагам, но идеята ми е да не давам пари за фотосесии, напудрени и нагласени в часове, когато децата не са на кеф за снимки....някои може и да ме разбират какво имам предвид.
     Имам свестен компютър, 1ТБ външен хард съм си приготвила за файловете.
     На повече от 15/20 едва ли ще разпечатвам - обичам снимии на хартия, но както казах - за "домашна" употреба т.е. няма да снимам професионално.
      По съвети на познати съм се спряла на тези обективи 18-105 мм и 50 мм - най-полезни щели да ми бъдат като за начало...

И ако има значение в момента имам Никон J2  с 11-27,5 мм

Последна редакция: ср, 04 май 2016, 16:17 от 3D Mama

# 197
  • Мнения: 195
сега остава да установя има ли съществена разлика между двата модела Никон Д7100 и Д7000?

# 198
  • София
  • Мнения: 2 930
 Не поглеждай изобщо към Д7000. Петдесятката си става и за ФФ, но пак струва пари, около 350 лева за запазена Г-версия на 1.8. Но на закрито може да е дълга и да няма къде да отстъпиш, за да влезе всичко в кадъра.

# 199
  • Мнения: 195
т.е. Д7100 е по-добре (имам 6м стая : )) , а и снимките навън ми харесват повече

# 200
  • София
  • Мнения: 3 824
3D Mama, щом ще снимаш деца аз бих ти препоръчала да си вземеш евтино тяло втора ръка, без мотор - от рода на D5200,300,500. Вложи пари в нови хубави обективи - 85мм, 50мм. Тялото винаги можеш да го смениш по-нататък ако се запалиш.
D7000, останалите от серията и фулфрейм апаратите са с мотор в тялото и това ги прави доста по-тежки.

На въпросът ти - за D7100 i D7200 не мога да кажа доколко е съществена разликата, но според личния ми опит има голяма разлика между D7000 и D7200. D7200 има по-голям динамичен диапазон и се справя много по-добре на високо исо.

# 201
  • София
  • Мнения: 2 930
т.е. Д7100 е по-добре (имам 6м стая : )) , а и снимките навън ми харесват повече


Е та рождените и именните дни пак с телефона ли ще ги снимаш Joy?

# 202
  • Мнения: 195
 Laughing  всичките са ми летни бебета  -прав си, знам , затова мисля за поне 2 обектива. Допълних поста горе в момента имам Никон J2 с 11-27,5 мм, който се справя прилично дори на авто режим за бързи снимки (в пъти по добре от телефон), но искам нещо по- добро - зарибила съм се вече по снимането затова Simple Smile  Той е лекичък и малък - сега искам нещо по "тежко"
 Ще се смеете, ама още апарата не съм купила, но си имам вече Фотошоп с книга хахха и до тях ще стигна някой ден

# 203
  • Мнения: 2 616
Laughing  всичките са ми летни бебета  -прав си, знам , затова мисля за поне 2 обектива. Допълних поста горе в момента имам Никон J2 с 11-27,5 мм, който се справя прилично дори на авто режим за бързи снимки (в пъти по добре от телефон), но искам нещо по- добро - зарибила съм се вече по снимането затова Simple Smile  Той е лекичък и малък - сега искам нещо по "тежко"
 Ще се смеете, ама още апарата не съм купила, но си имам вече Фотошоп с книга хахха и до тях ще стигна някой ден


Изчакай да мине ретроградния Меркурий и тогава купувай техника!  Simple Smile До началото на юни действа!  Rolling Eyes Аз бях намислил да си купя още едно тяло Никон Д700 втора ръка, но ще изчакам периода, пък после ще видя.  Grinning

# 204
  • Мнения: 195
до кога е този ретрограден Меркурий? (до 22 .05 ли?)

# 205
  • Мнения: 2 616
до кога е този ретрограден Меркурий? (до 22 .05 ли?)

Да, но действа десетина дена преди и след това.  Grinning И Марс е ретрограден - до края на юни.  Grinning Също и Сатурн - до средата на август.  Grinning

# 206
  • Мнения: 7 005
 Joy И аз исках да купя един обектив за една поръчка, обаче ми пропадна поръчката, сигурно Меркурият е повлиял на техниката да не я купувам  Mr. Green

# 207
  • Мнения: 25 867
Сигурно е бил провинциален. Столичните обективи никакъв Меркурий не ги лови.  Laughing

# 208
  • Мнения: 211
3D Mama, щом ще снимаш деца аз бих ти препоръчала да си вземеш евтино тяло втора ръка, без мотор - от рода на D5200,300,500. Вложи пари в нови хубави обективи - 85мм, 50мм.

Аз пък си мисля че с един 35мм  Ф1.8 ще си ги снима с кеф децата вътре вкъщи.
Само не трябва да се доближава много до тях, ако иска да излизат „истински“, а не със неправилни пропорции на лицето ( особено). Да оставя 2 метра разстояние от обектива до лицето, иначе гледайте какви „ужаси“ ще излизат:
http://www.stepheneastwood.com/tutorials/lensdistortion/strippage.htm

С 35мм ще й е много по-лесно да ги гони в движение и да са вътре в кадъра целите, докато с 85мм ще е жива мъка ако шават хлапетата.
То на теория и с 200 мм Ф2 може да снима портрети, ама с плиткия ДОФ май само ще се ядосва после на мътни кадри.
От моят опит, снимките на сина ми са най-хубави когато съм го издебнал ( снимайки в серия ) без да е позирал нарочно. Щракаш 500 кадри и се уцели 1 наистина готина снимка, която си ти харесва като изражение и след 2 или 3 години, когато си забравил при какви условия е правена.
Децата не са завършили още специалност актьорско майсторство, за да очакваме от тях по поръчка да направят сладурско изражение на лицето им. Та трябва да ги дебнем, когато са на кеф и им е интересно нещо и са естествени.

п.п.
от Холандските магазини пращащи до бг излиза най-евтино чисто нов фотоапарат с европийската му гаранция и ония разбират английски, може да им се обади по телефона човек или да пита писмено по и-мейл.

# 209
  • Мнения: 2 616
3D Mama, щом ще снимаш деца аз бих ти препоръчала да си вземеш евтино тяло втора ръка, без мотор - от рода на D5200,300,500. Вложи пари в нови хубави обективи - 85мм, 50мм.

Аз пък си мисля че с един 35мм  Ф1.8 ще си ги снима с кеф децата вътре вкъщи.
Само не трябва да се доближава много до тях, ако иска да излизат „истински“, а не със неправилни пропорции на лицето ( особено). Да оставя 2 метра разстояние от обектива до лицето, иначе гледайте какви „ужаси“ ще излизат:
http://www.stepheneastwood.com/tutorials/lensdistortion/strippage.htm

С 35мм ще й е много по-лесно да ги гони в движение и да са вътре в кадъра целите, докато с 85мм ще е жива мъка ако шават хлапетата.
То на теория и с 200 мм Ф2 може да снима портрети, ама с плиткия ДОФ май само ще се ядосва после на мътни кадри.
От моят опит, снимките на сина ми са най-хубави когато съм го издебнал ( снимайки в серия ) без да е позирал нарочно. Щракаш 500 кадри и се уцели 1 наистина готина снимка, която си ти харесва като изражение и след 2 или 3 години, когато си забравил при какви условия е правена.
Децата не са завършили още специалност актьорско майсторство, за да очакваме от тях по поръчка да направят сладурско изражение на лицето им. Та трябва да ги дебнем, когато са на кеф и им е интересно нещо и са естествени.

п.п.
от Холандските магазини пращащи до бг излиза най-евтино чисто нов фотоапарат с европийската му гаранция и ония разбират английски, може да им се обади по телефона човек или да пита писмено по и-мейл.


 newsm10 newsm68


И преди да купувате, сравнявайте цените! Скоро гледах реклама на емаг за "големите намаления" и като направих сравнение на различни стоки, видях, че цените им всъщност са по-високи!  #Cussing out  Така че не се хващайте на такива лакърдии, ами проверявайте!  Grinning
Като гледам примерите по-горе за различните фокусни разстояния и още повече ми потичат лигите за 200/2  Joy

Общи условия

Активация на акаунт