Давате ли зехтин?

  • 5 132
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 131
Зеленчуковите пюрета ги правя основно със зехтин, много рядко с масло. Добавям го след като зеленчуците са сварени и пасирани. И според мен всичко е въпрос на навик - Борислав яде еднакво и пюретата приготвени с масло, и тези приготвени със зехтин.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Знам, че е полезно, ама като нямам навик да готвя със Зехтин и за малкия не купувам.  Rolling Eyes
Сега ме подсетихте, та ще взема да купя  Hug

# 17
  • Мнения: 5 713
Да, давам. Когато беше бебе добавях в зеленчуковите пюрета от extra virgin-а. Сега готвя с обикновен зехтин. Рядко готвя с олио, а масло слагам в сутришната закуска.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Готвила съм и със зехтин, и с масло, и с олио (предпочитам царевично, но ползвам и слънчогледово). Със зехтин като че ли най-малко, защото нямам навик да го ползвам, а и вкусът му не ми допада много. Така че заради моите предпочитания Иво от доста време е лишен от зехтин. Може би ще трябва да се замисля по въпроса.  Embarassed


И аз така, хич не ми допада на вкус, та не ползвам зехтин освен за мазане или маски за мен Tired

# 19
  • Мнения: 4 068
Преди седмица пробвах да и дам домашно зеленчуково пюре с мнооого малко зехтин и тя не го хареса. Същото пюре във варианта без зехтин го яде. Така че засега съм приключила с мазнините. Масло още не давам и явно и зехтина се отлага.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, давам редовно......слагам мазнината винаги, след като манджата е свалена от котлона...Освен зехтин слагам масло краве и от тиквени семки, от сусам и от студено пресован слънчоглед.....до сега рафинирано олио не съм давала

# 21
  • Мнения: 27 524
Днес дадох обичайното пюре от моркови и сложих завидно количетсво зехтин и се излапа с голяма охота.Радвам се за което,ще продължа да давам.

# 22
  • Мнения: 5 299
Готвя главно с олио, и добавям по малко масло. Зехтин не съм използвала.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Приготвях у дома зеленчуковите пюрета на детето. След приготвяне, преди или след пасиране капвах по няколко капки зехтин.
После доста време готвех с олио, само на салатите - салатен зехтин - тя ядеше вече от нашата храна минус подправките. Сега пак съм яхнала метлата на здравословното хранене и готвя със зехтин (не е екстра върджин, коя преса - ще те излъжа Mr. Green )

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
готвя или със зехтин, или с краве масло

# 25
  • Мнения: 1 263
Да, ползвам само зехтин - extra virgin. Олио в къщи не се купува  Naughty. Само в попарата на малката слагам мааалко масло.

# 26
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
всички световноизвестни готвачи в момента готвят със зехтин и навсякъде се препоръчва. само с това готвя в къщи. не ми прави впечатление вкуса. ако е качествен не е толкова гадно. то зехтина е почти като виното-толкова много видове има и от различните райони е различен. Simple Smile а и вече гледам да не добавям много мазнина.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 10:07 от mariabutti

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Готвя му само със зехтин , в салатата също слагам зехтин, а масло само в попарата или  на филия .

# 28
  • Мнения: 649
и аз използвам почти само зехтин, много рядко масло. аз в зеленчуковите пюрета не слагам АМ, а добавям само малко мазнина   chef обаче и нашият зехтин е един вкусен, носят ни го от италия- нали си имаме от там дядо- и направо и върху филия може да се яде  eat

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз готвя по една тукашна книжка и редовно в рецептите им присъства или масло или зехтин. В къщи готвя основно с царевично олио и понякога зехтин. Виж това че екстра върджин не бил подходящ за готвене не го знаех  Thinking аз само такъв имам. Вие какъв ползвате за готвене?

Общи условия

Активация на акаунт