Да преправим старите мебели с любов - тема 28

  • 123 834
  • 804
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 318
Никой ли не мое да предложи решение за драскотините и олющването?
Поне да ми укажете магазин в София, където се предлага фолио за залепване с лепило(не от масово предлаганите самозалепващи).

# 721
  • Мнения: 976
     Принципно за олющеното се предлага кит за дърво да попълни вдлъбнатината /имало различни цветове, не знаех - на мен все едно светло са ми давали/, след това шкурене и боя - каквато прецените.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 149
Мисля, че с кит няма да се получи. Зоната е много голяма и има опасност да се олющи.
Иначе аз нагаждам цвета на кита с акварелни моливи и отгоре лак.

От понеделник в Лидл ще има пистолет за горещ въздух. Не зная колко е качествен, но цената му е приемлива - 20лв.

# 723
  • Мнения: X
tuturutka1 какво е това фолио за залепване с лепило?
Аз съм гледала в сайта ( а и в магазина в Люлин) на Домко - имат интересни тапети - например този - http://www.e-domko.bg/product/3048-9086-29-tapet-vinil-wood-n-stone.html
http://www.e-domko.bg/products/260-wood-n-stone-katalog-po-porachka.html
или този http://www.e-domko.bg/product/1139-95405-2-tapet-vinil-decoworld.html
http://www.e-domko.bg/products/104-decoworld.html?p=1 .Ако може да се залепят върху шкафчето и да се лакират отгоре...
Аз съм лепила тапети върху картонени кутии за съхраняване, не са мръднали. Не знам как би било върху мебел и с какво лепило ще се лепи, може би с Ц200.

# 724
  • На брега
  • Мнения: 1 482
 tuturutka1, този шкаф в антрето ли е? Може да го тапицираш отгоре. Предполагам, че плота, освен с амбалажна хартия, може да се облече и с лен, зебло, кожа... по същата технология с лепене и запечатване с лак отгоре. Рамкирането - с лайсна, месингови или цветни тапицерски гвоздеи. Провери за клипчета в нета. По спомени, едно време, като нямаше текстилни тапети и прилични хартиени, си лепяха и разни басми по стените вместо тапети... Laughing В хипермаркетите и онлайн има домашни комплекти за реставриране, но си струва, ако реставрираш скъпи, антични мебели от дърво.

# 725
  • Мнения: 2 421
Момичета, помощ Simple Smile. Знаете ли начин да се закрепят обикновени, леки, римски щори към дограмата, без да се налага да я пробивам?

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Момичета, някой има ли този пистолет за горещ въздух от Лидъл, да казва дали си заслужава. Това лято искам да пребоядисам разни врати, а разбрах че тези пистолети спомагат много.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 754
Момичета, помощ Simple Smile. Знаете ли начин да се закрепят обикновени, леки, римски щори към дограмата, без да се налага да я пробивам?








С двойнолепящо пробвай от най-широкото и да е на 3М /марката/

# 728
  • Мнения: 2 421
 Хриси9092, благодаря, но не разбрах за какво става дума newsm78

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 754
 Grinning, Двойнолепящо е нещо като скоч но лепилото е от двете страни и е доста здраво. Първо отрязваш ленти дълги около 4см, махаш лентичката където предпазва лепилния слой и го залепваш на щорите, после махаш и другата лентичка и залепваш на дограмата. Ако искаш първо отрежи малко парченце и пробвай на нещо друго да видиш за какво иде реч.

# 730
  • Мнения: 2 421
Ок, благодаря  bouquet

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 754
И купи на 3М или най-скъпото двойнолепящо

# 732
  • София
  • Мнения: 546
Здравейте, майсторки Simple Smile Моля за помощ - някаква идея с какво мога да изчистя секундно лепило от ламинат  Embarassed Не знам на каква основа е лепилото - няма информация на опаковката. Но е от масовите, не е професионално, купувано е от Лидл.

# 733
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
... с какво мога да изчистя секундно лепило от ламинат .

Фелис,  аз от ръцете си го чистя с пампон напоен с лакочистител. Мисля, че и на ламината ще се получи.
Пробвай първо някъде на  невидимо място на ламината с тампона, да не би случайно да се прецака нещо. Макар, че аз съм махала лак за нокти от ламинат и всичко беше ОК.

Успех.

# 734
  • Мнения: 281
Пак съм аз Simple Smile
Теракотът е стар на около 30 години е. Мисля, че се отказах да рискувам. Шансът да стане още по-зле е доста голям Simple Smile

Някой да си е имал взимане-даване със сачак? Пак стар. Вариантът с цикленето не става, защото ще се изцикли отгоре, а между летвите ще остане...Някакви новаторски идеи, да го пооправя Simple Smile ?

Общи условия

Активация на акаунт