Да преправим старите мебели с любов - тема 28

  • 123 770
  • 804
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 281
Благодаря   bouquet Надали ще мога да го намеря по темите Sad Шкуренето ще ме съсипе, защото няма как да е с машина и е бая площ, затова ми се искаше да има вариант с препарат, нищо че ще е омазващо, тъй като то ще си е ремонт Simple Smile

# 751
  • Мнения: 976
     Анна Мария, този препарат е на основата на алкидните бои, мирише много и образува лепкава каша, която трудно се маха, работи се с изстъргване с шпакла. Внимавайте къде пада - случайно попадна на перваза на новата РВЦ дограма и го разяде, за колко време точно не знам, на другия ден го забелязахме.

# 752
  • Мнения: 281
    Анна Мария, този препарат е на основата на алкидните бои, мирише много и образува лепкава каша, която трудно се маха, работи се с изстъргване с шпакла. Внимавайте къде пада - случайно попадна на перваза на новата РВЦ дограма и го разяде, за колко време точно не знам, на другия ден го забелязахме.
А вие какво сте третирали с него? Вижда ми се физически много по-постижимо за мен самата с нещо такова отколкото шкурене на ръка. Де да знам  Rolling Eyes

# 753
  • Мнения: 1 780

повечето от пистолетите са за компресори.
Пластмасовите казанчета са за  водоразтворими/ акрилни  бои.
Металните CrNi  са за алкидни бои.
С горно казанче е за предпочитане .

# 754
  • Мнения: 976
    Може би за мебели да е добре, ако нямат разни улеи и дърворезби. Ние трябваше да сваляме латекс на юфка от таван - мъка си беше, но с горещия въздух се надигаше и падаше и шпакловката - на 20+ години...

# 755
  • Мнения: 281
   Може би за мебели да е добре, ако нямат разни улеи и дърворезби. Ние трябваше да сваляме латекс на юфка от таван - мъка си беше, но с горещия въздух се надигаше и падаше и шпакловката - на 20+ години...

А при мен при сачака има улеи между дъските Sad Другото е, че не е на цяла стана а да речем до 2/3, след което си е стена и таван, т.е. ако е с пистолет може би ще е проблем  Rolling Eyes

# 756
  • Мнения: X
....Вижда ми се физически много по-постижимо за мен самата с нещо такова отколкото шкурене на ръка. Де да знам  Rolling Eyes
продават се евтини шлайф машинки за шкурка за по 20-на лева, купи си, няма да съжаляваш. На ръка без машина с нашите женски ръчички е мисия невъзможна....

# 757
  • Варна
  • Мнения: 4 057
   Може би за мебели да е добре, ако нямат разни улеи и дърворезби. Ние трябваше да сваляме латекс на юфка от таван - мъка си беше, но с горещия въздух се надигаше и падаше и шпакловката - на 20+ години...

А при мен при сачака има улеи между дъските Sad Другото е, че не е на цяла стана а да речем до 2/3, след което си е стена и таван, т.е. ако е с пистолет може би ще е проблем  Rolling Eyes
При улеи опитай с тези четки за бормашина:

А тези за вършат също работа при някои външни ръбове и тесни места, където шлайфа не се побира.

По скоро за метал, защото е с кръгови движения и не може да се следва нишка на дърво.

# 758
  • Варна
  • Мнения: 1 203
....Вижда ми се физически много по-постижимо за мен самата с нещо такова отколкото шкурене на ръка. Де да знам  Rolling Eyes
продават се евтини шлайф машинки за шкурка за по 20-на лева, купи си, няма да съжаляваш. На ръка без машина с нашите женски ръчички е мисия невъзможна....

Аз търсих, но не намерих евтини машинки

# 759
  • София
  • Мнения: 5 883
   Елица, бихте ли ни казала какво масло ползвахте - нали са разни видове? И дали някой има представа тъмно дърво с бяла осмо дали става прилично /че стаята е засенчена от дървета и е тъмно/.
Леглото беше натурално, чам, и го направих тъмно с OSMO Dekorwachs Transparent Mahagoni 3138 Стана по-тъмно от мострата, показана на снимката.

Бяло осмо не съм ползвала и не мога да отговоря.


АннаМария, аз питах за отстраняване на стар лак от дърво 2-3 страници назад.  Peace

# 760
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Анна Мария, стрехата ми е покрита, но отгоре няма декоративен сачак. Къщата е 60 годишна и си е със старите, оригинални дъски на стрехата (те дори са редени под над носещите греди на покрива, които също се виждат). Мисля, че никога не са били лакирани и ние, както казах ги минаваме с фасаген, когато белосваме къщата. Аз не гоня перфектно гладък ефект. Самите дъски са груби, неполирани и релефни. И фасагена не е вечен. След време се напуква, излющва. Просто ни е по-лесно за поддръжка така с белосването. Ние белосваме всяка година или през година. Сачака по-рядко.
Сега пристроихме една тераса и мислим отново да поставяме бял сачак, не знам дали отново с фасаген или с боя на водна основа. Много харесвам този, с дъски успоредни на линията на стената, а не с перпендикулярните (старата стреха е така- с успоредни) и ще се радвам, ако успеят да ми го направят същия, но ме съмнява, че ще успеят, имайки предвид, че има полукръгла стена с многоъгълен покрив отгоре.

# 761
  • Мнения: 281
Благодаря на всички Simple Smile   bouquet

В моята железария видях една машина, тип ръкохватка, за 40 и няколко лева. Обаче, компетентното тяло каза, че нямам шанс с нея, защото било 'вибратор', така и не разбрах какво има предвид. Казва, че шансът ми е само на ръка с листове (? не знам дали така се казват) шкурка Sad

# 762
  • Бургас
  • Мнения: 754
Анна мария  Joy ..., да не би да е виброшлайф? Ако е точно това ти трябва да не шкуриш на ръка

# 763
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Върху високо скеле с платформа ли ще работиш? Нали за покрива става въпрос? Както и да решиш да го чистиш, шлайфаш и обработваш този сачак си направи сметка, че може да ти се наложи да работиш с вдигнати или поставени под неудобен ъгъл ръце. Ще се натоварваш още, ако държиш тежка машина, а и ще ти трябва стабилна опора или поне свободна ръка за да се държиш.  Става, ако тренираш редовно ръцете с тежести за издръжливост де...
По тази причина не мисля, че ще много удобно да сваляш лака с препарат - ти се опитваш да го стържеш, а лепкавата маса се стича надолу по китките ти.

# 764
  • Мнения: 281
Хм. Не знам Simple Smile Значи ми трябва виброшлайф и ще ми е лесно, така ли? А защо вещото лице (баща) ми казва, че шансът ми е само с листче и съсипващи усилия?  newsm78 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт