Да преправим старите мебели с любов - тема 28

  • 123 798
  • 804
  •   1
Отговори
# 735
  • На брега
  • Мнения: 1 482
А той сега с какво е покрит? Нашият го белосваме заедно с къщата, с фасаген. Но той наистина е много стар, с успоредни на стената дъски (не са декоративните - вагонна шарка). В процепите им има детска ясла за врабчета Mr. Green. С телената четка чистим наслояванията във фугите.

# 736
  • София
  • Мнения: 546
... с какво мога да изчистя секундно лепило от ламинат .

Фелис,  аз от ръцете си го чистя с пампон напоен с лакочистител. Мисля, че и на ламината ще се получи.
Пробвай първо някъде на  невидимо място на ламината с тампона, да не би случайно да се прецака нещо. Макар, че аз съм махала лак за нокти от ламинат и всичко беше ОК.

Успех.
Благодаря Vanvel  Hug Пробвах, но за съжаление не стана...

# 737
  • Мнения: 281
А той сега с какво е покрит? Нашият го белосваме заедно с къщата, с фасаген. Но той наистина е много стар, с успоредни на стената дъски (не са декоративните - вагонна шарка). В процепите им има детска ясла за врабчета Mr. Green. С телената четка чистим наслояванията във фугите.
В какъв смисъл с какво е покрит? С лак, стар...Как го белосахте? Шлайфахте преди това? Аз реших, че ще го боря по някакъв начин ръчно с шкурка и после много внимателно ще байцвам. Не знам какво е вагонна шарка  Mr. Green Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 12
Здравейте, някой използва ли пистолет за боядисване? Искам да си купя такъв и събирам мнения.

# 739
# 740
  • Мнения: 281
NovaTema, за сачака или теракота ставаше дума, че боядисвате с фасаген?
Чак сега успях да бръкна да видя какво е точно  Embarassed Пише, че става и за дърво, но не е казано нищо за лакирано, а само, че повърхността трябва да е добре почистена. Предполагам, че не трябва да има и лак - нали нищо не хваща върху лак Sad

# 741
  • Мнения: 172
Здравейте, имам едно питане Simple Smile  Искам да сменя кошарките на децата с двуетажно легло. Спрях се на едно в ИКЕА, но се предлага само черно и натурално дърво. Та ще купувам не боядисаното, то е лакирано и ще го боядисам бяло, та тук идва и питането... Какви материали ще ми препоръчате да ползвам за махане на лака и самата боя? Имам предвид кои са подходящи за детско обзавеждане...
Благодаря  Peace.

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, имам едно питане Simple Smile  Искам да сменя кошарките на децата с двуетажно легло. Спрях се на едно в ИКЕА, но се предлага само черно и натурално дърво. Та ще купувам не боядисаното, то е лакирано и ще го боядисам бяло, та тук идва и питането... Какви материали ще ми препоръчате да ползвам за махане на лака и самата боя? Имам предвид кои са подходящи за детско обзавеждане...
Благодаря  Peace.









Шкуриш, забърсваш, бороконтакт, боя на водна основа на Декоратор /на кутията има едно жирафче/

# 743
  • Мнения: 281
А ако не става дума за дете, може ли лак да се махне от дървени неща с препарат за сваляне на бои и лакове (това го прочетох в сайт за бои, лакове и т.н.)?  Rolling Eyes

# 744
  • DE
  • Мнения: 9 068
Теди, а защо просто не си купите от някоя дърводелска фирма не лакирани и не обработени дървени легла и да си ги направите както ви харесва на вас? Няма нужда от цялата тази амалогия по премахването на лака.  Друг е въпроса, ако са стари мебели.Предполагам, че ако занесете модел на креватчетата ще ви направят каквито искате.

# 745
  • Мнения: X
Теди, а защо просто не си купите от някоя дърводелска фирма не лакирани и не обработени дървени легла и да си ги направите както ви харесва на вас? Няма нужда от цялата тази амалогия по премахването на лака.  ......
и аз това се зачудих... и то пък Икейски легла - хем скъпи хем слаби

# 746
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз поръчах двуетажно легло от велинградска фирма без покритие и го мазах с масло осмо, което пък поръчах от Амазон на половин цена от тук. Декоратор на водна основа ползвах за вратите и дограмата, доволна съм.

# 747
  • Мнения: 976
    Елица, бихте ли ни казала какво масло ползвахте - нали са разни видове? И дали някой има представа тъмно дърво с бяла осмо дали става прилично /че стаята е засенчена от дървета и е тъмно/.

# 748
  • Мнения: 281
Някой по моя въпрос нещо  Rolling Eyes Моля Simple Smile

А ако не става дума за дете, може ли лак да се махне от дървени неща с препарат за сваляне на бои и лакове (това го прочетох в сайт за бои, лакове и т.н.)?  Rolling Eyes

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 754
Анна Мария, малко по назад някой беше споменал, че с въпросните препарати за махане на лак ставало голямо мазане, затова  шкурене, а боя - пистолет топъл въздух  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт