шум от сешоар и прахосмукачка

  • 2 915
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 237
И Ния до скоро се страхуваше от прахосмукачката и сокоизтисквачката и като дойдеше време за чистене отиваше с мен или тати в другата стая.Но един ден просто реши,че вече не я е страх и даже иска да помага,т.е. да пречи на чистенето.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Към 6-7 м. май беше плачеше като пусна пасатора, миксера и т.н. Затова преди да го включа му правех смешно - плезя се, хиля се, общо взето правех се на маймуна; сега като пусна пасатора и се хили. То може би при всяко дете е различно, но на Емануил много му влияе как аз ще реагирам - ако се сепне от нещо и аз се усмихна или му направя смешно и той започва да се смее и не го е страх.

# 17
  • Мнения: 4 392
Към 6-7 м. май беше плачеше като пусна пасатора, миксера и т.н. Затова преди да го включа му правех смешно - плезя се, хиля се, общо взето правех се на маймуна; сега като пусна пасатора и се хили. То може би при всяко дете е различно, но на Емануил много му влияе как аз ще реагирам - ако се сепне от нещо и аз се усмихна или му направя смешно и той започва да се смее и не го е страх.

Сега се сещам,че Симона преди изпитваше огромен интерес кьм гладачната маса и винаги ходеше да я дьрпа,но аз не и позволявах.Един ден обаче , сгьваики я ,така си премазах прьста на рьката,че направо се сгьнах на две от болка.Тя ми видя реакцията и гледаше доста уплашено. На следващия ден ,както си разнасях момата на рьце,пеех и нещо и танцувахме виенски валс  Wink ми хрумна да я сложа на вьпросната маса да стьпи (много обича да стои изправена,вьобще не иска седнала,даже изправена я приспивам!) Така се разрева Cry Cry , масата и е взела страха . Болният ми прьст свьрши добра вьзпитателна работа! Laughing Това е един пример,че нашата реакция е от значение.

# 18
  • Мнения: 7 430
Според зависи - аз сешуар не ползвам и не мога да кажа, от прахосмукачката се плаши само в началото и после бяга след мен или татко си да си играе, но най се кефи на шума на кафемелачката...Смях до зори Hug

# 19
  • Мнения: 270
Според мен децата се страхуват от даден шум на определени моменти. Моят син преди две седмици ревеше силно, щом чуеше пасатора. От няколко дни обаче, когато чуе, че пасирам, се залива да се смее.

# 20
  • Мнения: 168
Чудесен съвет, може би трябва да го приложа и аз.
При нас беше същото положение. Приблизително на тази възраст доби страх от прахосмукачката. Не само, че не се постарах да поправя положението, но напротив. След годинката прахосмукачката беше единственото нещо, от което имаше респект. Не иска да си ляга примерно-а прахосмукачката и я показвам без да я пускам. На момента натиска парцалките на леглото.
Сега вече е голяма и за нея е удоволствие, като чистим с прахосмукачка. Първа се втурва да разтреби пода, за да мина след това.
Имаше и комични положения като по-малка. Явно се опитваше сама да преодолее страха си, та в един магазин, като видя прилежно подредена редица от прахосмукачки, реши да им дръпне една тирада. Поглеждам и какво да видя, малък човек застанал пред прахосмукачките, размахва заканително пръст, надула бузите да им крещи и така им се кара 10-ина мин. И една такава сериозна и задълбочена в заниманието, да падне човек от смях.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 618
Значи просто ще трябва да го преодолеем, а междувременно мама да се прави на палячо! smile3538

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син реве, като чуе пералнята; затова, когато я пускам, го прегръщам и заедно отиваме при пералнята; говоря му, като пипам пералнята, за да му покажа, че тя не "хапе" и няма нищо страшно, няма за какво да се страхува; и, мисля, че донякъде това има ефект, защото вчера не ревна, като я чу, макар че пак ме стискаше за крачола Wink

# 23
  • Мнения: 3 886
баткото не му пречеше нищо и сега е така малката като реве спи като пън.ама момето се стряска само от парата на ютията

Общи условия

Активация на акаунт